Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди няколко месеца посетих един компютърен сервиз с желанието да си закупя нова конфигурация и постигнахме консесус със собственика за определени компоненти, те са:

MB   ASROCK FM2A75M-DGS/BULK /FM2

CPU AMD A8-5500 X4/ 3.2GHZ /FM2/ BOX

RAMM 4G DDR3 1600 ADATA PRO

CASE   Delux 400WATT

Първо искам да ви предупредя не разбирам почти нищо от компютри ;)  и съм нов във форума.

Та както виждате има липсващи компоненти и ви пиша за да помогнете с откриването им. Във сервиза ми казаха че конфигурацията ми ще излезе за около 600 лв( или поне малко по-малко от 600). Сервизът е Булком компютри Русе.

Ако може ми кажете някой сайт където мога да си поръчам с доставка частите, по възможност да е по-евтино, защото не разполагам с много средства. Доколкото разбрах като четох една друга тема тук има разбиращи хора и че от Никем могат да вземат изгодно частите.

Конфигурацията ми трябва за игри, бързия интернет си го имам

Предварително благодаря за оказаното съдействие и ви пожелавам приятен ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тези компоненти ги сметнах, че струват 390 лв. с цени от em@g (с включени 10% отстъпка + безплатна доставка). Да не би да си пропуснал хард-диск? Дори с него цената става ~520 лв.

За игри не знам каква работа ще ти свърши тази конфигурация, защото за по-тежки такива трябва външна видеокарта (и то добра). Кажи какво точно смяташ да играеш (жокер - при такъв бюджет не можеш да се целиш на високо).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка 80лв.

Процесор 169лв.

Памет 107лв(ако се налага ще се даунклокне на по-ниска честота, за да се намерят по-стегнати тайминги, или направо ще се вземе варианта с 2133МТ/с от същия магазин, цената им е еднаква)

Твърд диск 114лв.

Кутия 80лв.

За останалото да допълнят колегите :)

Аз тези компоненти ги сметнах, че струват 390 лв. с цени от em@g (с включени 10% отстъпка + безплатна доставка). Да не би да си пропуснал хард-диск? Дори с него цената става ~520 лв.

За игри не знам каква работа ще ти свърши тази конфигурация, защото за по-тежки такива трябва външна видеокарта (и то добра). Кажи какво точно смяташ да играеш (жокер - при такъв бюджет не можеш да се целиш на високо).

Някои търговци яко дерат. Особено ако усетят, че клиента е...и при него може да са натоварили сумата която ни казва дори над сбора, колкото би бил според обявените цени в съответният магазин.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition

Kingston 4GB (2x2048), DDR3, 1333 Mhz, HyperX

Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Floston  EXCORDO

Cooler Master GX Lite Black, 500W

Общо 670лв. с безплатна доставка!

Конфигурация с отделно видео много по-добре от вграденото в процесора който са ти предложили!

Захранване което е класи над предложеното ти Делукс!

Кутия с добри размери и долно разположение на захранването , единствен - е че идва без инсталирани вентилатори , но за цената на която се продова е идеална оферта!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте казали какви игри ще играете, но пък ето това ще ви върши работа. Ако е висока цената вземете на първо време само 1 плочка рам :)
BB код:
ASROCK FM2A55M-DGS BULK FM2
CX-2G67 /NO PSU
NJOY 450WGX 450W Passive PFC
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

Обща стойност - 652.58 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47473p1r48676p1r1045p1r46704p1r49156p1r46469p1rf.html

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бюджета трябва да е до 600лв около 600лв или може и над и с колко?

CASE   Delux 400WATT

:no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам главно с онлайн игри- пробвал съм много но само дарк орбит ме владее. сегашния компютър е слабичък, но при мен върви. Аз ползвам мозила фаърфокс, а сестрата ползва хром.

Интересното е че при мен компютъра върви добре,а  при нея толкова забива че се е изключвал няколко пъти.

Търся някой по-евтин вариант за да мога да поръчам евентуално два компютъра, въпреки че сестрата иска лаптоп

Редактирано от Logic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам главно с онлайн игри- пробвал съм много но само дарк орбит ме владее. сегашния компютър е слабичък, но при мен върви. Аз ползвам мозила фаърфокс, а сестрата ползва хром.

Интересното е че при мен компютъра върви добре,а  при нея толкова забива че се е изключвал няколко пъти.

Търся някой по-евтин вариант за да мога да поръчам евентуално два компютъра, въпреки че сестрата иска лаптоп

Апетита идва с яденето. Тук може да се довериш на предложенията, но не е задължително те да удовлетворят всичките ти бъдещи нужди. Чисто и просто никой не знае, дали би ползвал примерно USB 3.0  или SATA3  интерфейс. Тъй като гледам тук има и такива предложения, само и само конфигурацията да изтъкне с нещо. В случая добра видеокарта за онлайн игри, което е доста наивно, но пък зарибяващо както тоя 400 ватов DELUX. Поне клавиатурите им стават. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition

Kingston 4GB (2x2048), DDR3, 1333 Mhz, HyperX

Toshiba 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Floston  EXCORDO

Cooler Master GX Lite Black, 500W

Общо 670лв. с безплатна доставка!

Конфигурация с отделно видео много по-добре от вграденото в процесора който са ти предложили!

Захранване което е класи над предложеното ти Делукс!

Кутия с добри размери и долно разположение на захранването , единствен - е че идва без инсталирани вентилатори , но за цената на която се продова е идеална оферта!

Към конфигурацията на колегата ако се добавят и 2 вентилатора 1 отпред 1 отзад Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм и крайната сума излиза: 698 лв. с ДДС (както беше ми отговорил максимум 700) + безплатна доставка!

Паметта може да се смени и с 1600 мхз Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX но в игри едва ли ще усетиш разликата. RAM-а на 1600 ще оскъпи към 4-5 лева общата сума.

Успех в избора! : )

Редактирано от ФенОмеН (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали може да се запази поне хард диск от стария компютър,за целта трябва да е SATA.Каква е и кутията?Ето една примерна конфигурация,но имай предвид,че ако могат да се използват стари части ще има промени. С 23 лева над бюджета и е резнато от дъно за сметка на другите компоненти,дъното ще ти върши работа,не гледай че е H61.

G2020 /2.9/3M/BOX/1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

CM K280 W/ELITE 500W

SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

GB H61M-DS2 /H61/LGA1155

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

Обща стойност - 623.19лв.  - Ако пък искаш да ползваш някои функции на дъното,взимаме някое евтино B75 дъно,но крайната сума ще се увеличи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ако желаете напишете компонентите с които в момента разполагате, тъй като както е написал Magneto може да се измисли нещо по-добро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ако желаете напишете компонентите с които в момента разполагате, тъй като както е написал Magneto може да се измисли нещо по-добро!

Здравейте отново

След неколко часово търсене в интернет не успях да намеря видео карта която да пасва на това:

http://prikachi.com/images/752/6687752Y.jpg

ако може някой да даде списък с видео картите които мога сложа ще бъде добре <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_smile.gif' alt=':)'>

П.С. не ми трябва да мощна, достатъчно е да е 256 мб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново

След неколко часово търсене в интернет не успях да намеря видео карта която да пасва на това:

http://prikachi.com/images/752/6687752Y.jpg

ако може някой да даде списък с видео картите които мога сложа ще бъде добре :)

П.С. не ми трябва да мощна, достатъчно е да е 256 мб

Ако проблема ви е в PCI слота, не се притеснявайте. Обратносъвместими са. Една нова карта просто ще загуби от своята производителност, като я сложите. T.e. на практика почти нямате ограничители в това каква карта ще сложите.

Ето това е чисто нова карта, която би трябвало да пасне. Така или иначе, като гледам процесора ви е Пентиум 4, не знам дали ще можете да продадете компютъра и за 50лв, а пък да слагате видео карта за още 50лв си е малко престъпление. Оправдано е само при реална липса на финансови средства ;)

Дано да съм помогнал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема ви е в PCI слота, не се притеснявайте. Обратносъвместими са. Една нова карта просто ще загуби от своята производителност, като я сложите. T.e. на практика почти нямате ограничители в това каква карта ще сложите.

Gigabyte Ati Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, HDMI, PCI-E

Ето това е чисто нова карта, която би трябвало да пасне. Така или иначе, като гледам процесора ви е Пентиум 4, не знам дали ще можете да продадете компютъра и за 50лв, а пък да слагате видео карта за още 50лв си е малко престъпление. Оправдано е само при реална липса на финансови средства ;) Дано да съм помогнал :)

ами да стана един инцидент и всичките ми спестявания до този момент изгоряха

иначе да съм си взел вече по-горе посочената конфигурация

процесора ми е Интел Селерон 3,06 Гхз

надявам се да видео карта да пасне, после щея  поръчам :)

Редактирано от Logic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да стана един инцидент и всичките ми спестявания до този момент изгоряха

иначе да съм си взел вече по-горе посочената конфигурация

процесора ми е Интел Селерон 3,06 Гхз

надявам се да видео карта да пасне, после щея  поръчам :)

а да попитам понеже компютъра ми е в мини бокс

http://www.subincho.com/hardware_review/catalog.php?cat=computers&type=pc&id=fsc_p5600

компютъра ми е този долу вдясно, но като гледам всички видео карти ще дойдат големи за кутията му.

можете ли да препоръчате някоя средно качество до 512 мб

нямам нужда от много мощна карта и разполагам със до 70 лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а да попитам понеже компютъра ми е в мини бокс

http://www.subincho.com/hardware_review/catalog.php?cat=computers&type=pc&id=fsc_p5600

компютъра ми е този долу вдясно, но като гледам всички видео карти ще дойдат големи за кутията му.

можете ли да препоръчате някоя средно качество до 512 мб

нямам нужда от много мощна карта и разполагам със до 70 лв :)

Зарежи,първо с AGP или PCI,второ не с такава кутия,че е омотано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.