Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Позната ми донесе тази машина.
Била и подарена, тя само си купила хард WD Green 2TB и неин познат и в един сервиз и инсталирали Уиндоуса XP Pro.
Включвам.....Радятора на проца на пипане е доста горещ  . излиза ми това на екрана

Публикувано изображение
обаче нито мишката нито клавятурата деистват. Изправни са но за всеки случай пробвах и със други. Същият резултат. Та не мога да се логна.

Изключих, извадих батерията на биоса. Дадох накъсо. Изчаках 5 минути. Включвам.
Помпам за да бляза във биоса. 
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Тука се оказва че поне клавuaтурата проработва.

Биоса ми дава това
1. System Info
2.Processor Info
3.Maintenance
4. Onboard Devices
5.PCI Info
6. Memory Info
7.Boot Sequence
8. Performance
9. Post Behavior
10. Security
11.Power Menagement.
Кое да пипна.

Натиснах ехит и получих това 
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирисва ми на проблем с файловата система/ хард диска. Опитайте с преинсталация на Win-a. Ако и там дава сини екрани пускате едно Live CD и тествате рам и хард диск за грешки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи в бързината за да не закъснея за работа съм пропуснал доста неща.

1. Когато ми го дадоха(ПЦ-то) Уина си работеше, само че в Device Manager-a имаше жълти знаци на модема, VGА, УСБ и още няколко неща.
2. Свалих драйвъри от сайта ДЕЛ за чипсета , networking  и там каквото имаше. Обаче по време на разархивирване и  инсталиране на същите компа изгасваше от nрегряване. То затова и заглавието на темата е такова. Поне предполагам че е това, понеже радятора на пипане беше доста горещ, а и като проверих в нета , май температурата на сработване на защитата е 70 градуса.
3. Отворих диспечера на задачите да видя какво товaри проца, само че останах изненадан, ЦПУ-то беше натоварено едва 5% и пак си вдигаше температура.. 

Та по време на инсталирването на един от драйвърите изгасна от поредното прегряване и оттогава не познава периферията и не мога да се логна.. Явно нещо се е омазала ОС. Нямам XP. Мога ли да му инсталирам един Уин 7 32 битов или ще му дойде много ? Проца е със Хипер Трединг Pentium 4 3.20GHz

Сега като се загледах по-внимателно в БИОСа, в графата Onboard Devices има USB controler u Front USB Ports.
Ама като ги отворих си бяха включени т.e. ON

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи како е казал колегата по - горе (преинсталирай го). Седмицата ще му дойде наистина в повечко защото щом грее на ХР представи си на по - тежката 7 - ца какво ще прави. Пробвай да сложиш вентилатор на радиатора на процесора и виж дали ще има спад в температурите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ако един комп прегрява не почистваш харда, почистваш компютъра!

Почистете компа, сменете термопастата, вижте дали работят вентилаторите! И то не просто да стържат, а да се развъртат бързо и леко без много шумове. 

Преинсталирайте!

Ако и тогава има проблем - колегата JustHuman е написал- тестове за грешки с Live CD

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Радятора си има вентилатор, но явно оборотите са ниски и не може да се справи с топлината.
Не знам как да дигна оборотите.

Сложих диска със седмицата, но инсталацията не тръгва въобще. Някакви идеи защо.

Сега лягам. По-късно ще разкача всичко и ще търся евентуално накаква хардуерна причина.

При опит за влизане  в Safe Mode, Last known Goog Configuration или Start windows Normaly ми дава постояно сини екрани със различни грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най- накрая след поставяне на оптичното на първо бутващо устройство започна да зарежда фаиловете от диска със седмицата и ... син екран. 
Публикувано изображение

Смених му пастата и пак опит за инсталация. Този път издържа малко по дълго около 3 минути. Докато Уина копира всички фаилове и се появи логото на Уина със въртящите се кръгчета и..... пак син екран, само че с друга грешка. 
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GX260 е серия която включва 4 модела в зависимост от големината на кутията. 

Не сте уточнили какъв е този с който се борите.

Повечето маркови машини имат въздуховоди който оптимизират въздушния поток, ако този въздуховод липсва е напълно в реда на нещата процесора да прегрява, защото през него не минава нужното количество въздух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не заредите през hiren диск и да тествате паметта, то имате грешка след грешка, а е сменена термопастата, плюс това по дъното кондензаторите как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радятора си има вентилатор, но явно оборотите са ниски и не може да се справи с топлината.
Не знам как да дигна оборотите.

Щом след почистването издържа повече, има идея. Нулирай настройките на биос-а. Пробвай нова инсталация.

Повечето маркови машини имат въздуховоди който оптимизират въздушния поток, ако този въздуховод липсва е напълно в реда на нещата процесора да прегрява, защото през него не минава нужното количество въздух.

Съгласен напълно, снимайте машината отвън и отвътре. Сравнете със снимки на други такива в нета.

защо не заредите през hiren диск и да тествате паметта, то имате грешка след грешка, а е сменена термопастата, плюс това по дъното кондензаторите как са?

Съгласен съм колега , но е важно и да обърне внимание и на това:

Общо взето всички са с добри идеи, сега следва осъществяването им една по една.

ПП: Ако смяташ че проблема може да е от прегряване и нямаш друг охладител , може да пробваш в стая в която климатика е на Мин температура за поне 1 час, може и в хладилника, не е шега, виж тези:

http://img32.imageshack.us/img32/5213/hotfridgefrontlinuxserv.jpg

http://www.gttkc.com/shop/images/Fridge_PC.jpg

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се вярва сини екрани, свързани с четене и запис в паметта, да са причинени от топлината ... Според мен нещо не й е наред хардуерно на машината. Затова и са я подарили :) .

Бих предложил, ако държите да ползвате този компютър, да го дадете в някой свестен сервиз - за диагностика и профилактика.

Аз лично не бих се занимавал. Сещам се поне за 2 места в моя град, където човек за 100-120-140 лв може да си купи марков компютър с подобни характеристики, втора употреба, но тестван и в изправност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера кой точно е моят модел ?
Публикувано изображение

За въздухоотводите..
Публикувано изображение

машината е както е от завода. Не е модифицирано нищо изключая смяната на харда. На работа имаме същата само че не работи. Отворих я и компонентите са същите.

защо не заредите през hiren диск и да тествате паметта, то имате грешка след грешка,

кондензаторите как са?

Сега ще сменя и паметта със работеща такава от другия комп.
Кондензаторите поне външно изглеждат добре.
Хирена го нямам, трябва да взема една нова флашка и да го заредя.

Нулирай настройките на биос-а. Пробвай нова инсталация.

снимайте машината отвън и отвътре. .

Снимки има на машината по-горе.
Настройкитъе са на дефолт
При нова инсталация и сменено захранване
Публикувано изображение

ми дава пак син екран.

Публикувано изображение

Нещо не ми се вярва сини екрани, свързани с четене и запис в паметта, да са причинени от топлината ...

Според мен нещо не й е наред хардуерно на машината. Затова и са я подарили .

Бих предложил, ако държите да ползвате този компютър, да го дадете в някой свестен сервиз - 

Ами сега съм разkачил всичко освен проца и дъното, даде ми шест дълги сигнала с различни паузи между тях .

При добавена само една плочка РАМ , няма никакви сигнали. Само двата къси от ПОСТ иницялизацията. Включих екрана и получавам това.

Публикувано изображение

При F1 не открива бутващо устройство, просто защото харда още не е свързан.
При  F2 ми позволява да вляза в биоса.

Защо са и я подарили не знам. Но тя е купила нов WD Gren 2ТБ и на него беше инсталиран Win XP Pro.

жената не иска да влага пари в машина на 9 години. Каза ако не работи направо нова. Но аз се мъча да я оправя. Просто да си видя възможностите .

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е трябвало да има

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е трябвало да има

Ами с изключение на видеото, което в момента съм го изключил, това си има.

Така. С първата плочка РАМ - при опит за инстал на седмицата, Windows loading Files, Windows starting up  и син екран и грешка 000050.
С втората плочка РАМ , стигам до това мену

Публикувано изображение

А сега накъде ?

Радятора на проца е много горещ. 
Ще се опитам да го включа на 12 волта да видим дали няма да вдигне малко оборотите.

Edit:
 Ох най-накря някакъв прогрес.
Докато чакам отговор натиснах Windows setup , и този път няма син екран. Мина Windows loading Files,  мина Staring Windous и Публикувано изображение
Сега поне знам че първата плочка РАМ е била дефектана нещо.

Само че сега съм само с 512 МБ РАМ. Дали ще е проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ква седмица на тоя трофей - пускай му ХР и това е . Остави здравата рам и така . А с колко рам е изобщо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ква седмица на тоя трофей - пускай му ХР и това е . Остави здравата рам и така . А с колко рам е изобщо ?

Инсталацята успешна. Сега ще търся драйвъри.

Нямам XP. 

512 RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво мислиш с тая рам , колкото и да скопяваш тая седмица си тели едно 700 мб :no-no: абе всяка жаба да си знае гьола :)

Нямам XP. 

512 RAM

В з....а продават :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device Manager освен на Мultimedi Audio controler други жълти удивителни знаци нямам

Публикувано изображение

Нямам и интернет, Какво дa правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще трябва да слагаш за виста , щото сигурно за 7 няма :) и я тръгне я син екран :no-no:

ПП. Ха , сега погледнах - няма и за виста .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От същия

ХР :) козата си сака пръч :D

ПП. А да питам , не ставаш ли за бръснене докато зареди тая 7ца :) докато чегърта 5 минути по харда .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тая рам 7 ще е мъка и то голяма.

Нищо не пречи да опиташ и с драйвера за ХР и ако не тръгва едва ли аудиото е такава екзотика та да няма драйвер за 7 просто с Aida трябва да видиш хардуерния вид.

След като си го пуснал мани го пръстомера а виж температурата със софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не мъчи компютъра и му сложи xp. За температурата провери в биоса как е и смени термопастата на процесора . :)

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мъчи компютъра и му сложи xp.

За температурата провери в биоса

и смени термопастата  .

Като намеря XP, ще му сложа, ако още е в мен машината.
В биос-а няма никакви данни за температура. Ще сложа speccy. 
Пастата нали я сменихме вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със по тежката седмица процесора ще се товари повече и съответно ще грее повече. Колко му е да дръпнеш едно ХР от някой сайт и да го запишеш на диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.