Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

От много време имам проблем с лаптопа и много време съм се ровил в интернет,но не мога да намеря решение.

Проблемът ми е,че когато пусна някаква игра,лаптопа крашва.Този проблем го няма само с Minecraft.

Лаптопа е Acer Extensa 5635ZG

Intel Pentium Dual Core T4500 2.30GHz

4GB Ram

Nvidia Geforce G105M 512MB

Samsung 640MB HDD

Windows 7 64bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

От много време имам проблем с лаптопа и много време съм се ровил в интернет,но не мога да намеря решение.

Проблемът ми е,че когато пусна някаква игра,лаптопа крашва.

Видео картата Ви е с много ниска производителност. Подходяща е само за игри със съвсем ниски изисквания, за гледане на филми и за офис работа. Не съм учуден, на това което Ви се случва. Принципно лаптопите, с които може да се играе, са доста по-скъпи от Вашата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си изтеглих Need for speed hot pursuit 2,която е с доста ниски препоръчителни изисквания:Pentium III 800 Mhz, 128 MB RAM, Windows/98/ME/2000/XP, 32 MB DirectX 8.0 compatible video card, DirectX compatible sound card, and 1.2 GB of hard disk space  Би трябвало да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си изтеглих Need for speed hot pursuit 2,която е с доста ниски препоръчителни изисквания:Pentium III 800 Mhz, 128 MB RAM, Windows/98/ME/2000/XP, 32 MB DirectX 8.0 compatible video card, DirectX compatible sound card, and 1.2 GB of hard disk space  Би трябвало да тръгне.

Да, вероятно ще тръгне, но едва ли ще е на високи настройки. Макар че в нета, за препоръчителни изисквания се дават доста по-съвременни и производителни компоненти. Тези които цитираш, са дадени от производителя на играта и преписвани на разни места в интернет, но се оказва че не са достатъчни в реалността. Съветвам те да си наблюдаваш температурите на компонентите, защото вероятно лаптопа е набрал доста прах...Дъртичък е и може(даже е доста вероятно) крашването да е поради прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази игра не е предназначена за Windows 7 64bit.

Ще трябва търсите игри които са съвместими със ОС. (по-новите)

Но, в такъв случай рискувате да си развалите машинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлепването на видеочип следствие на постоянно прегряване е съвсем реален риск ! По-добро не си правете подобни експерименти с преносимите си машини !

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок,благодаря на всички.Вече разбрах,че лаптопа ми е пълен боклук.

никой не е казал , че лаптопа е такъв. Просто не е предназначен за игри.

Просто всички нови лаптопи, които не сa наистина геймърски. Не могат да издържат на високи натоварвания и прегряват. Съответно дефектират.

Но, това не пречи да се използват за браузване, програми и малки игрички, като Angry Birds

За геймърските лаптопи и бюджет 800 лв.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играл съм на първите prince of persia на такъв, вървеше на medium без грижи, ама играта беше по 30 минути на ден, а се и грижех за лаптопчето. Почистен, последни драйверчета, малко стартирани процеси, но температурите са си проблем, особено с таз видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази игра не е предназначена за Windows 7 64bit.

Ще трябва търсите игри които са съвместими със ОС. (по-новите)

Но, в такъв случай рискувате да си развалите машинката.

Упс, верно до ХР включително. Вероятно в ХР мод може да тръгне. А може и да не тръгне.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.