Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

4ГБ са минимума в днешно време и е грешка да се слага 2х2 на дъно с два слота. Губиш възможност за ъпгрейд та сложи една плочка и да е 1600MHz.

Иначе всичко друго е добре за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре тази:

Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu - http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/pamet/pamet-kingston-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-hyperx-blu-product

п.п.След редакцията ви,постът ми се обезсмисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка колко парички сте готов да похарчите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип мислех около 850 но бих увеличил с 50 лева най-много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тази видеокарта ви задоволява може да се мине с по-евтин процесор и повече рам примерно! И трябва ли конфигурацията да е от Ем@г задължително?!

Обща стойност - 887.92 лв. с ДДС

и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е логиката да се вземе по -евтин процесор и повече рам памет ?  Ако искаш  дай 120-130 лева за по хубаво дъно и си остави 4 GB  памет .

Ето ти едно дънце с повече слотове и за памет и за периферия.

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

Обща стойност - 125.79 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката е, че не е нужно да се взима процесор за 310лв. с такава видеокарта а именно 7770! Иначе 3350P е перфектен, но примерно с една 7850! За дъното да, може и малко по-добро да се вземе, ама като видя такова на Asrock в този ценови диапазон направо се изприщвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма по голяма тъпотия от това да избираш процесор  според видео карта :) Видео се сменя по -често от процесор и не е лошо да имаш запас от мощност.Да ви имам логиката и разбиранията за хардуера :) Процесорно зависимите игри и приложения са  повече от видео зависимите такива. Дали един i3  ще прекодира видео  по бързо от i5 ? То пък това дъно MSI e голяма красота ше знаеш  с 2 слота за памет  и 1 слот за ланка или аудио карта. Като му се наложи на момчето да си бодне  нещо на дъното и ще  се чуди къде да го сложи !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма по голяма тъпотия от това да избираш процесор  според видео карта :) Видео се сменя по -често от процесор и не е лошо да имаш запас от мощност.Да ви имам логиката и разбиранията за хардуера :) Процесорно зависимите игри и приложения са  повече от видео зависимите такива. Дали един i3  ще прекодира видео  по бързо от i5 ?

Не съм твърдял подобно нещо, че трябва да се избира процесор според видеокарта! Но тук имаме даден бюджет и автора иска да играе игри, така че се набляга на видеокартата и за чий му е тогава запас от процесор?!

П.П. Как ги изброихте тея процерозависими игри, че са повече от видеозависимите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запас му трябва щото след 3 до 6 месеца ще излезнат все по тежки заглавия с екстри в графиката и 4 ядра ще смятат по добре от 2 . Видео картата за това време ще падне като цена 2 пъти в сравнение с процесора. Смяната на едното дъно с другото е разлика от 30 лева и не е чак толкова много. Компромисите в компоненти като дъно и процесор и захранване винаги водят до главоболия и яд след време. Никога не се купува  нещо което ще ти е на границата на възможностите си  а се мисли  да е поне 30%  отгоре, че да може да се отложи във времето замяната му. Не сме чак такива паралии да си купуваме най евтинджос дъната и видеата на китайците. Не е въпроса да си купи нещо което ще му върши работа 6 месеца а да вземе компютър койтоп ще го ползва поне колкото му е гаранцията  и  да се кефи максимално на покупката си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, съгласен, но дай тогава да го презапасим автора с един процесор за 600лв. за всеки случай, че видиш ли ще излезе Кризис 4 и какво ще прави тогаз! С този бюджет надали гони супер пърформанс и аз му предлагам оптималния вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми разбирам че с 20-30 лева отгоре мога да си закупя много по-добър компонент ама тук 30 там 30 и надвишавам бая бюджета си а 900 са максималната сума която може да похарча да не кажа че даже ми е много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Предложението ми е с i5 3350p + HD 7790 която е малко по добра от GTX 650 Ti. Но зависи и от игрите и оптимизацията им за AMD или NVIDIA. С този процесор няма защо да се тревожиш че ще бъде спъван от видеото или е слаб. Захранването не е кой знае к'во но би трябвало да нямаш проблеми с 12 волтовата 24А (288 W) с тази конфигурация. За в бъдеще може да се закупува втора плочка памет ако потрябва...

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Intel® Core™ i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA2

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

MSI ATI Radeon R7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, PCI-E

Floston FL500 Extra, 500W, Черен

Floston Genesis ATX, Midi Tower, без захранващ блок, Черна

Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм - 1 бр. - отпред за свеж въздух. 

Enermax UCMA8 Magma, 80 x 80 x 25мм - 1 бр. - отзад за да поеме навън топлият въздух.

Обща сума: 912.56 лв. с безплатна доставка! 

Успех в избора! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ти ще си решиш кой компромис да направиш  и в кой компонент. Сменил съм 5 компютъра до сега и винаги съм си взимал  една идея по-качествени дъна и захранвания а пък ти  какво ще решиш за себе си че те устройва  е друга тема.Искаш компютър за игри ама нито казваш какви игри харесваш и на какви детайли искаш да ги играеш нито какъв ти е монитора !!! Пишете ги тия работи а не  само някаква сума и край ! Попита ни за конфигурации и ти дадоха поне 5 опции около тая и малко над тая сума. За толкова пари  не може да се измислят 50 конфигурации да ти е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми няма игри към които съм се насочил затова и не съм написал за какви игри ми трябва компа и разбирам че няма как да има 50 конф за тази цена.Мерси на тези които отделиха време да ми направят някакви конф. когато реша какво да си взема и го купя ще драсна 2-3 реда да ви кажа как е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката е, че не е нужно да се взима процесор за 310лв. с такава видеокарта а именно 7770! Иначе 3350P е перфектен, но примерно с една 7850! За дъното да, може и малко по-добро да се вземе, ама като видя такова на Asrock в този ценови диапазон направо се изприщвам!

Много грешна логика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-обичам някой да се изкаже с 3 думи и да затръшне вратата! Аман от егоцентрици! :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-обичам някой да се изкаже с 3 думи и да затръшне вратата! Аман от егоцентрици! :offtopic_s:

И 3 думи стигат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигат, когато човек не може да се обоснове, което е странно предвид таланта ви в дълги излияния относно зависимостта между процесор и видеокарта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.