Премини към съдържанието
Scarecrow

Клавиатурата/тъчпадът парят.

Препоръчан отговор

Странното е, че температурите на компонентите са в границите на нормалното.

При нормална всекидневна употреба:
Публикувано изображение
GPU-то не качва повече от 47-8-9.
Температурата на HDD-то е ~34-5.

Лаптопът е Acer Aspire 5750G, на 2 години, забелязах че започна да нагрява от два-три дни, преди това го нямаше (или поне не ми е правило впечатление). Aspire е евтина серия и не очаквам технологични революции с охлаждането, но не мога да си обясня как се случва, като преди месеци съм бил съм бил със задръстен с прах вентилатор на 54 standby температура и клавиатурата е била по-студена от сега.

Някакви предположения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го на сервиз да се почисти и продуха от прах. Също така ще се провери защо грее клавиатурата и пада. Може датчика да не отчита вярно, а може и някой друг елемент да прави проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите се гледат под товар а не както ти си дал шот с никакво натоварване.

Тъча може да се затолпя от диска защото той е близо но при температури от 35-6 градуса на диска няма да усещаш затопляне защото и температурата на тялото ти е такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 градуса най-висока CPU температура при пуснат Mass Effect 3, GPU някъде 75; след това температурите в режим на нормална работа (браузер и отвреме-навреме някоя програма) са 50(-2) GPU и 51(-8) CPU, HDD - 36. 

Явно ще се носи на сервиз, възможно ли е да е нещо свързано с пастата, която досега не е сменяна нито веднъж?

Редактирано от Scarecrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно ще се носи на сервиз, възможно ли е да е нещо свързано с пастата, която досега не е сменяна нито веднъж?

Разбира се че може да е от пастата тя служи като проводник между процесора и охлаждането, като е засъхнала или остаряла тя губи своята проводимост и от там охлаждането става по - трудно. Занеси го на сервиз да ти направят една профилактика и почистване и после кажи резултатите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт с известно закъснение - използвах си последния месец от гаранцията и изпратих лаптопа към фирмата-партньор за ремонти на sky.bg (не знам дали се води за реклама, затова няма да я назовавам директно) и ми го върнаха с протокол, че са сменили "тм"-то (предполгам това ще да значи термопаста) И всичко хубаво, idle температурите и температурите при max натоварване вече са паднали с 2-3-4, но клавиатурата продължава да си е все така дразнещо топла, а при по-голямо издевателстване направо създава неприятно усещане на опарено в дланта, което си остава и след това. Започвам да си мисля, че машината винаги си е била така, а аз не съм забелязал, защото основно съм я ползвал през студените сезони с ~20 температура в стаята и не ми се е набивало на очи както сега когато съм на 28 задушна такава. Явно ще се взима външна клавиатура.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете отново температурите под товар но не с игра а със стрес теста на Аида и кажете какви стойности отчита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Колко време да го оставя, час-два-три или автоматично си завършва? Също така всичко ли да чеквам:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Колко време да го оставя, час-два-три или автоматично си завършва? Също така всичко ли да чеквам:

Публикувано изображение

За няколко минути ще достигне максималната си температура. Първоначално рязко ще се вдигне но после диаграмата ще стане полегата. Повече от 10-15 минути няма смисъл да това което искаме да видим. Следете температурите и ако минат над 75 и още не са започнали да се стабилизират гасете стрес теста за да не умре РСто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е процесора? Забелязах че Core Temp казва че Tj Max е 85 градуса. В стрес теста си стигнал 80 градуса. Това не ми се струва нормално. Доколкото съм чел ревюта и други интернет материали стрес теста трябва да даде резултати поне 10-12 градуса под Tj Max.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт с известно закъснение - използвах си последния месец от гаранцията и изпратих лаптопа към фирмата-партньор за ремонти на sky.bg (не знам дали се води за реклама, затова няма да я назовавам директно) и ми го върнаха с протокол, че са сменили "тм"-то (предполгам това ще да значи термопаста) И всичко хубаво, idle температурите и температурите при max натоварване вече са паднали с 2-3-4, но клавиатурата продължава да си е все така дразнещо топла, а при по-голямо издевателстване направо създава неприятно усещане на опарено в дланта, което си остава и след това. Започвам да си мисля, че машината винаги си е била така, а аз не съм забелязал, защото основно съм я ползвал през студените сезони с ~20 температура в стаята и не ми се е набивало на очи както сега когато съм на 28 задушна такава. Явно ще се взима външна клавиатура.  

Провери дали точно на това място, дето ти грее, не се намира твърдия диск. Можеш да се ориентираш отдолу по капаците. Някои дискове доста греят, особено лятото, държат температури между 40-50 гр. и обикновено са от ляво или дясно на тъчпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е процесора?

Intel i3-2310m

Провери дали точно на това място, дето ти грее, не се намира твърдия диск.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е там, но не виждам как може да е от HDD-то, най-високата температура която вдигна е 40 и в момента е 36..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel i3-2310m

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е там, но не виждам как може да е от HDD-то, най-високата температура която вдигна е 40 и в момента е 36..

Според мен е от диска. И при мен е топло отляво на тъчпада. Диска ми е на 7200 об/мин и като е 28 гр. в стаята, държи 41-42 градуса, без да е натоварен много. Усеща се топлина, но чак да пари - не. Пластмасовите корпуси на лаптопите не отвеждат топлината, което не е добре за дисковете, но няма как. Пък и горещото скоро ще свърши :) .  Безжичните карти също греят понякога.

Редактирано от tihman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://ark.intel.com/products/52220 Т.е процесора бива 2 типа PGA и BGA единият от които е с 85 градуса гранична температура. Мисля че това са два типа монтиране процесора към дъното, но не съм сигурен в това си твърдение. Ако Tj Max ти е 85 градуса, и температурата на стрес теста 80 градуса, то изглежда твърде близко. Искам само да обърна внимание на това, което забелязах но повече не мога да помогна, тъй като само до тук ми стигат знанията :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са ок тези температури. За този процесор са високи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. да чакам да гръмне, защото на "температурите са близо до границата" ми се струва че гаранцията само ще си го сложи в другия крачол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все още не е изтекла гаранцията покажете им данните от теста с Айда и поискайте да вземат мерки. Дори и да е изтекла гаранцията пак можете да говорите с тях след като ремонта е бил в гаранция и не е е довел до нужния резултат. Първо може да се посъветвате с SKy колегите са с добро име и се надявам да ви свършат работа.

Ако не стане предприемете извънгаранциони мерки за да се радвате още дълго на лаптопа при тези температури ще му се съкрати живота драстично. Дори и подложка да вземете тя няма да доведе до нужния ефект. По-добре да дадете някой лев и да имате лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз съм със същия и си ги реших проблемите :)

Като начало на този модел пластмасата не струва, за това можеш да направиш следните неща: 

- намали си осветлението на дисплея (звучи тъпо, но при мен лично нагряваше много лявата част на екрана); 

- дефрагметирай си харда от време на време (паренето идва точно от него); 

- ако не можеш сам го носи на сервиз за изчистване и смяна на термопаста (ако не разбираш много от термопасти по- добре не експериментирай, защото може да усложниш проблема); 

Чистенето се налага често, защото сравнено с по- старите ейсъри отворите на направени като от първокласници- много лесно влиза прах и много трудно излиза :)

Ако случайно решиш да смениш харда по- добре не вземай тези те 7300 rpm, защото ще стане още по зле :) 

Редактирано от deckard (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.