Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

diablo123

Как да си направя реално IP безплатно

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си направя моето IP реално. Защото искам да правя сървъри на игри без програми и глупости. Аз съм с рутер. Моля за помощ. Благодаря предварително.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ИП адреса ти е реален. Искаш да го направиш статичен

2. На кой интернет доставчик си? Трябва да питаш тях дали за твоя пакет може да ти направят ИП реално.

3. Не пускай темата по няколко пъти. Това няма да направи отговорите или коментарите повече или по-бързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  поне да бяхте пусна ли още, една тема че да станат 5  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо като реално ип няма ! За кой ли път го казвам... Адресите биват статични и динамични респ. вътрешни/частни/локални и външни.

За статичен външен адрес трябва да попиташ доставчика си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова нещо като реално ип няма ! За кой ли път го казвам... Адресите биват статични и динамични респ. вътрешни/частни/локални и външни.

За статичен външен адрес трябва да попиташ доставчика си.

Хайде и аз да се намеся и да кажа две три думи за IP адресите.

За да се направи сървър хич не е необходим статичен адрес! Необходимо е да има публичен адрес, а това как ще го получава клиента, дали статично или динамично (DHCP) няма никакво значение! Съществуват способи това да се постигне и с динамично назначени адреси.

Тук е и мястото да кажа за адресите. Те биват най-общо казано 2 вида: Публични адреси и частни адреси. След въвеждането на NAT ( Network Address Translation), вече не важи изискването всеки компютър в  мрежата да притежава публичен IP адрес. Грубо казано публичен е този адрес, който е уникален в рамките на разглежданата IP мрежа, ако говорим за Интернет, публичен е този адрес, който еднозначно идентифицира даден хост, независимо в коя подмрежа на глобалната мрежа се намира той. И така в голяма част от случаите повечето машини в една локална мрежа например, нямат нужда от директна връзка с Интернет, имат нужда само такива, които изпълняват някакво множество от Интернет услуги, например web сървърите и т.н. Останалите точки вътре в мрежата, които нямат нужда от такава връзка обаче все пак трябва да имат някакъв адрес, които обаче да не се дублира с вече присвоен публичен адрес. За да се разреши този проблем с адресирането са отделени част от адресите в така нареченото частно адресиране, тези адреси се наричат частни адреси и никога не се присвояват като публични такива, демек частната и публичната част на IP пространството не се припокриват и така се избягва дублиране на публичен адрес от частен.

Та да се върна на случая, изискването да се направи web сървър например, както иска автора на темата е необходим публичен адрес, какъвто той притежава за достъп до Интернет даден му от ISP,  а за да се насочи тази услуга към определена машина от локалната му мрежата, се използва NAT или с други думи е необходимо да се пренасочи услугата от публичния адрес, към частен такъв, на машината където ще се изпълнява тя, посредством NAT в рутера и отварянето на необходимите портове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ivelina Voinova
      Здравейте . Въпроса ми е има ли начин да се премине през Block Script със смяна на IP адрес . Или по точно кай са ефикасните начини да си сменя IP адреса, за да не може Blocscript да ми отчита грешка . До сега съм пробвала с браузера ТОР и няколко програми. 
    • от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от CaptainJord
      Здравейте, искам да попитам как мога да си сменя ip-to или поне да си  го направя така, че да не може никой да ми го види по някакъв начин. Ако може да се смени искам навсякъде да ми се смени като цяло и в нет и на всякъде. Благодаря предварително !   Използвам "Eset Nod32 Antivirus" и до колкото знам тя има нещо свързано с ip-то.
    • от Pythongrammer
      Здравейте момчета, днеска открих един мой стар проект в папката projects и реших малко да го ъпдейтна и зацепих до един проблем с geoip точно когато въвеждам в текстбокса ип-то и крашва ще постна снимка, също така опитах да го break-на и също така с Try Catch ex as Exception пак същото Снимка грешката е в line 10  xmldoc.Load("http://freegeoip.net/xml/" & MetroTextBox1.Text) (Метро,защото използвам този framework dll)
    • от hx24q000o
      Здравейте на всички. Моля да ме извините, ако темата не е в правилен раздел, но не можах да се ориентирам по-добре къде трябва да бъде.
      Ситуацията е следната ... Един приятел ще отваря пицария и иска да има 2 IP камери в нея. Въпроса ми е можете ли да ми предложите 2 IP камери
      които да бъдат с бюджет 100 лв. за брой (Общо 200 лв. за двете). Аз не съм запознат кое е най-доброто за въпросния бюджет. Машината на която
      ще върви софтуера който записва е лаптоп с windows 7. Съответно софтуера трябва да може да работи под windows 7.
      За инсталирането и конфигурирането на камерите ще се справя, но не знам кой модел и от къде да бъдат закупени. Очаквам вашите мнения.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.