Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Yaskata

Черен екран след инсталация на нова видео карта.

Препоръчан отговор

Здравейте, дъното е: gigabyte h61m-s2pv, захранването е 400w, новото видео е radeon hd 5xxx series (съвместимо е проверил съм) . Мисля че дъното ми не засича новата видео карта, тъй като не издава звук и компютъра не тръгва. Пробвах: изтриване на старите видео драйвери, задаване от биос на pcie, няма промяна, дори когато включа компютъра към старата видео карта с инсталирана вече новата компютъра отново не тръгва. Кабела за монитора съм го вкл както към старата както и към новата след рестар промяна няма, черен екран докато не премахна новата видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез първо в биос и избери да работи външната видеокарта. Тогава няма да имаш черен екран. Сега вероятно в биос по подразбиране е вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно новата карта да има нужда от допълнително захранване......????Кажи какъв модел е картата........Питам понеже и на мене ми се е случвало да забравя да включа 6-пиновия конектор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно на asrock дъната биоса засича видео картата и изписва че мога да превключа на външната, но в случая на този биос интелския имам следните опции, да изключа вградената видео карта и отделна опция по подразбиране да бъде pcie слота което вече пробвах, само не съм пробвал да изключа вградената защото ако проблема не се оправи тогава вероятно няма да успея да си подкарам компа по какъвто и да е било начин.

Редактирано от Yaskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...не съм пробвал да изключа вградената защото ако проблема не се оправи тогава вероятно няма да успея да си подкарам компа по какъвто и да е било начин...

Ако се стигне до черен екран при изключване от БИОС на вградената карта, проблема се решава с ресет на БИОС-а чрез вадене на батерията или използване на съответния джъмпер. Така, че няма страшно.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм видео картата за тест на друг компютър, ако не е от нея ще пробвам с изключване на вградената. Но съм изненадан, че това се случва не би ли трябвало със самото слагане на видео картата и вкл на монитора към нея да си тръгне без проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно така трябва да стане- независимо от настройките в БИОС, поставената нова видеокарта би трябвало да заработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кажете точният модел и марка на картата си де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според производителя,картата се нуждае от 400 ватово захранване.Но нека видим дали ще тръгне на друг компютър.Тия ватове не са съвсем точни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е изпробвана на друг компютър с по-мощно захранване. Може би ще пробвам на моята дънна платка с по-мощно захранване на място (ако може) и ако няма проблеми - ще взема ново захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.