Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,предполагам сега  около септември месец ще си вземам телефон, спрях се на Sony Xperia L и Htc Desire X ,да ме посъветвате кой е по-добър,защо и т.н . Повече клоня към HTC-то,но 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджет/а, колко пари можеш да заделиш/дадеш за телефон? П.с. Щом повече ти харесва, HTC (както и на мен). Бих те посъветвал да си вземеш HTC Sensation XE - 430 лв.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Xperia L C2105 ли става дума  или за Xperia neo L MT25i?

За Xperia L C2105,  а  за Sensation XE  в германос или глобул мисля че е 580 лв  и нз..  :)  Защото договорът ми изтича септември и  предполагам няма да го взема в брой .. и затова ако може конкретно за двата телефона които съм питал да ме посъветвате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюсове на Xperia L C2105: Модел 2013 (HTC Desire X е модел 2012); По-нова версия на ОС - Google Android 4.1 (Jelly Bean); По-голям дисплей с малко по-висока резолюция (TFT капацитивен сензорен 4.3" за Xperia L в сравнение с LCD капацитивен сензорен 4.0" на Desire X и резолюции съответно: 854 x 480 пиксела / 480 x 800 пиксела); Повече ROM памет 8GB (от които 5.6GB за потребителя) в сравнение с 4GB при HTC; Повече RAM - 1GB в сравнение с 768MB за по-долния модел; Не на последно място по-добра камера за Sony-то :)

Плюсове на Desire X: По-издръжлива батерия в режим на разговори (по данни взети от GET.BG);

Това е по отношение на параметрите. Вече нещата опират и до цена, а също и до предпочитания относно дизайна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради характеристиките  ми хареса този модел,но  колкото приятели имам със Сони, други които му разбират, не ме съветват със Сонито ,защото новите им модели не стрували. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради характеристиките  ми хареса този модел,но  колкото приятели имам със Сони, други които му разбират, не ме съветват със Сонито ,защото новите им модели не стрували. 

Що не ги питаш "Защо не струват?" за да вземат да ти обяснят като много знаят.Sony-то е с адрено 305(графичен ускорител) и Snapdragon S4 Krait процесор с честота 1Ghz ,който ако издиша(малко вероятно) спокойно ще можеш да клокнеш след време(ако ти се занимава).

Sensation XE е със Snapdragon S3 процесор и адрено 220 (чипсет от 2010г.) и ако обичаш да играеш игрички,определено ще имаш ядове с новите заглавия :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не ги питаш "Защо не струват?" за да вземат да ти обяснят като много знаят.Sony-то е с адрено 305(графичен ускорител) и Snapdragon S4 Krait процесор с честота 1Ghz ,който ако издиша(малко вероятно) спокойно ще можеш да клокнеш след време(ако ти се занимава).

Sensation XE е със Snapdragon S3 процесор и адрено 220 (чипсет от 2010г.) и ако обичаш да играеш игрички,определено ще имаш ядове с новите заглавия :D

Колко струват и колко не не съм се задълбочавал,казах какво са ми казали ? А споменах нагоре че искам HTC Desire X а той до колкото знам е с Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8225 и  Adreno 203  с  1 Ghz процесор . 

А и едно приятелче наскоро си взе така по-нов модел Xperia и дисплея му се видя сметката.. на 1вия месец. А със сигурност мога да кажа че пази,нямам никакво изградено мнение за Xperia за това попитах.

Редактирано от Владислав (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко струват и колко не не съм се задълбочавал,казах какво са ми казали ? А споменах нагоре че искам HTC Desire X а той до колкото знам е с Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8225 и  Adreno 203  с  1 Ghz процесор . 

А и едно приятелче наскоро си взе така по-нов модел Xperia и дисплея му се видя сметката.. на 1вия месец. А със сигурност мога да кажа че пази,нямам никакво изградено мнение за Xperia за това попитах.

Зависи от това как ще го ползваш!Чипсета на XL е по-добър!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено Xperia L е по-добрия телефон. Освен горепосочените плюсове, Xperia L има и по-добра камера, повече вградена памет (което е от значение ако ще играеш големи игри) и по-бърз мобилен интернет. А HTC-то завинаги ще си остане с този Android 4.0 понеже HTC са много зле откъм софтуерна поддръжка.

Ето и едно сравнение между 2-та телефона: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5363&idPhone2=4951

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам ви, но защо тогава както споменах горе  ми казват че Сони-то моделите им били  куци  не ми става ясно,но както каза някой по-нагоре трябва да попитам някой път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами питай ги защо ти го казват. Аз не съм виждал някой да има проблеми със сони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам ви, но защо тогава както споменах горе  ми казват че Сони-то моделите им били  куци  не ми става ясно,но както каза някой по-нагоре трябва да попитам някой път. 

Казах ти да ги попиташ!Xperia L в момента се води нисък клас телефон(от моделите на сони),от там средния клас е Xperia SP и вече високия Xperia Z и т.н.

Никак не са зле Сонитата,ама никак ;) за тези пари е това!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С HTC Desire X съм и съм доволен - хваща всякакъв нет, дори със слаб сигнал, пак съм свързан. Батерията си издържа едно 10-12 часа. аз го взех от мтел, щото търсех хубав пакет за мобилен интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Батерията си издържа едно 10-12 часа. аз го взех от мтел, щото търсех хубав пакет за мобилен интернет.

Ами то 10-12 часа си е едно нищо, дори за смартфон...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то 10-12 часа си е едно нищо, дори за смартфон...

А бе стига колкото да се изкара работния ден. Екрана сигурно много харчи и търсенето на мрежа, въпреки това с мобилен нет като този от мтел треа да върви перфе. Експериата има много собствен софтуер де доста изчерпва батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си  HTC Desire X преди 1 месец , за сега съм доволен мен батерията ме издържа от 12 ;13 на обяд до толкова на другия ден ,заредих го вчера в 13 и нещо,сега е на 35 ,а го ползвах през деня-wi fi,камера и т.н, за сега съм си доволен. И може да заключите,благодаря за отзивите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.