Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взех си нова лан карта http://www.jmt.bg/%D0%BC%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8-cID=660/edimax-en-9260tx-e,-gigabit-ethernet-pci-express-network-adapter-pID=11529/ Инсталирах драйвера всичко пише,че е ок и ми дава че е свързана,но не мога да пусна интернета,не тръгва.Сложил съм всички данни (IP,DNS...) но не тръгва.Какво може да според вас?Като дам пинг на IP дава че отговаря а като дам пинг на DNS,не отговаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зад рутер ли е компютърът или директно след оператора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Променил съм Ip адрес,маска по подразбиране,шлюз и DNS сървър.Както са ми ги дали данните и както си работи с другата лан карта!А интернета ми е директно без рутер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Променил съм Ip адрес,маска по подразбиране,шлюз и DNS сървър.Както са ми ги дали данните и както си работи с другата лан карта!А интернета ми е директно без рутер!

А мак адреса промени ли ?

...или смени MAC адреса на новата лан карта да е като този на старата, или се обади на ISP да ти въведат новия MAC, защото може една от причините да нямаш нет е доставчика да прави ограничения по MAC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...или смени MAC адреса на новата лан карта да е като този на старата, или се обади на ISP да ти въведат новия MAC, защото може една от причините да нямаш нет е доставчика да прави ограничения по MAC

Само тези 4 неща съм променил ,те са същите както на другата карта а тя с тях си работи!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де това го разбрахме, че със старата карта работи. Ама ако доставчика ти прави ограничения по MAC ( или още казано Physical Address) няма как да ти тръгне нета с новата карта, за това ти писахме или да смениш този на новата карта или направи така, отвори command prompt и пиши getmac /v там ше видиш MAC на новата лан картата, обаждаш се на доставчика и му казваш да ти въведе този новия MAC адрес.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де това го разбрахме, че със старата карта работи. Ама ако доставчика ти прави ограничения по MAC ( или още казано Physical Address) няма как да ти тръгне нета с новата карта, за това ти писахме или да смениш този на новата карта или направи така, отвори command prompt и пиши getmac /v там ше видиш MAC на новата лан картата, обаждаш се на доставчика и му казваш да ти въведе този новия MAC адрес.

Ясно разбрах,но ето какво ми дава като въведа това,кое от всичкото е MAC?Сори че не разбирам от това толкова! :) По лесния начин ще е да сменя тоя на новата карта,но покажете от къде и как,ако може!

Публикувано изображение

Редактирано от ataka81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното дето завършва на -3Е

И как мога аз да сменя тоя на новата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как мога аз да сменя тоя на новата карта?

Старата, карта къде е? Трябва да знаем този на старата карта. Или слагаш нея обратно на ПЦ-то и по същия начин както ти писах разбираме какъв е или се огледай на нея за малки надписи понякога го има залепен по картите. После ще ти кажа как да го сменим. Остава си и варианта да звъннеш на доставчика :)

едит: Чакай братче, че и аз пиша без да мисля. Ти казваш, че нямаш нет с новата карта, а аз съм толкова отвеян, че ще те подведа.

Дай да уточним.

1-во. Тая снимка дето си пуснал със старата карта ли направи командата или с новата?

2-ро. Командата се прави на компа, на който е картата, а не на друга машина, че и тоя вариант го има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата, карта къде е? Трябва да знаем този на старата карта. Или слагаш нея обратно на ПЦ-то и по същия начин както ти писах разбираме какъв е или се огледай на нея за малки надписи понякога го има залепен по картите. После ще ти кажа как да го сменим. Остава си и варианта да звъннеш на доставчика :)

Тя старата карта си е тая на дъното,на нея има един ето го:18MOXD072977 дали е това не знам!

едит: Чакай братче, че и аз пиша без да мисля. Ти казваш, че нямаш нет с новата карта, аз аз съм толкова отвеян, че ще те подведа.

Дай да уточним.

1-во. Тая снимка дето си пуснал със старата карта ли направи командата или с новата?

2.-ро. Командата се прави на компа, на който е картата, а не на друга машина, че и тоя вариант го има

Командата е правена при включена новата карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя старата карта си е тая на дъното,на нея има един ето го:18MOXD072977 дали е това не знам!

Командата е правена при включена новата карта!

ОК, нема ядове сега кажи само когато прави командата кабела в коя карта беше включен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, нема ядове сега кажи само когато прави командата кабела в коя карта беше включен?

Кабела бях го включил към новата карта!Те са си на един комп и двете.

Редактирано от ataka81 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела бях го включил към новата карта!Те са си на един комп и двете.

Дам разбрах, и така смени сега MAC адреса на новата лан карта - отваряш контрол панела Network Connections> десен бутон в/у новата лан карта>Propertis>Configure>tap Advanced>от листата долу избираш Network Address (ако не се лъжа на XP май така беше) и после от дясно в прозорчето под Value слагаш му отметката и пишеш цифрите от снимката, която си дал по-горе средната стойност, която завършва на 0C, даваш ок и това е. Само да уточня, че 0 в адресите са нули, а не буквата о.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам разбрах, и така смени сега MAC адреса на новата лан карта - отваряш контрол панела Network Connections> десен бутон в/у новата лан карта>Propertis>Configure>tap Advanced>от листата долу избираш Network Address (ако не се лъжа на XP май така беше) и после от дясно в прозорчето под Value слагаш му отметката и пишеш цифрите от снимката, която си дал по-горе средната стойност, която завършва на 0C, даваш ок и това е. Само да уточня, че 0 в адресите са нули, а не буквата о.

Благодаря много,получи се. Лек ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.