Премини към съдържанието
spasov2

Хардуерни вируси.

Препоръчан отговор

Много пъти в този форум се е писало за прословутите хардуерни вируси.Ето кратко обяснение за тях- хардуерните вируси са вируси които спъват работата на хардуера по всякакви начини: симулирайки хардуерни проблеми, механически повредени сектори, по дисковете и дискетите, повреди по тях, провалят тестовете на дисковите контролери и принуждавайки копютъра да не работи с дадени компоненти от хардуера. Вируса FireBurn е точно такъв с цел самосъхранение блокира клавиатурата и мишката.Ако имате някои от горе изброените проблеми значи сте загазили.На някой от вас влизали ли са му такива вируси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... блокира клавиатурата и мишката...

На мен ми се случва това от време на време ... има ли някакво оправяне? sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... блокира клавиатурата и мишката...

На мен ми се случва това от време на време  ... има ли някакво оправяне?  sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ако клавиатурата и мишката са ти безжични,значи е нормално да блокират.Ако не-ъпдейтвай си антивирусната редовно,и сканирай редовно! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами честно казано не знам какъв вирус веднъж ми беше влязъл,но ми ми е** м****а .значи когато бях съвсем нов в компютрите,си бях останал за много дълго време само със стената на windows и след време след като изключих компа,а след известно време,исках да го пусна,но той буквално не "палеше".не знам какво беше това,но као отидох в сервиза се наложи сменяне на голяма част от хардуера(добре че компа беше в гаранция).май имаше един такъв вирус,чернобил.абе,мани,по добре компютър да не се среща с тях :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами честно казано не знам какъв вирус веднъж ми беше влязъл,но ми ми е** м****а .значи когато бях съвсем нов в компютрите,си бях останал за много дълго време само със стената на windows и след време след като изключих компа,а след известно време,исках да го пусна,но той буквално не "палеше".не знам какво беше това,но као отидох в сервиза се наложи сменяне на голяма част от хардуера(добре че компа беше в гаранция).май имаше един такъв вирус,чернобил.абе,мани,по добре компютър да не се среща с тях :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Слушал съм за този вирус "Чернобил".Май повреждаше BIOS-а.Може и за това компютъра ти да не е могъл да запали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако клавиатурата и мишката са ти безжични,значи е нормално да блокират.Ако не-ъпдейтвай си антивирусната редовно,и сканирай редовно! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Не не са безжични .. иначе и с NOD и с Kaspersky и Panda Online Check-а не ми откриват нищо ... сканирал съм и за спай .. реинстал доста пъти .. но не мога да разбера от какво се получава .. и то само под XP ... под 98 нямам такива ядове. ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не не са безжични .. иначе и с NOD и с Kaspersky и Panda Online Check-а не ми откриват нищо ... сканирал съм и за спай .. реинстал доста пъти .. но не мога да разбера от какво се получава .. и то само под XP ... под 98 нямам такива ядове. ohmy.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ами вируса може да ти е в папката на Windows XP,а не на 98.Съветът ми е да потърсиш помощ от специалист! :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма "хардуерни" вируси...всичко е софтуер...

за да е хардуерен,трябва да е записан на програмируем контролер на някой компонен,което е леко казано невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хехехехехе

то това май само рибки а? :nono:

и какво прави този вирус

спира да ти еаботи захранването и после ей така тръгва а? :)

това който го е измислил е доста далеко от техниката ?

успех в ловенето на хардуерни вируси и да си обновявате редовно програмите за вирусна защита :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ЪЪЪ ... Какво е вирус ? ... и има ли почва това в моя компютър ? cool.gif

Шегувам се естествено. Аз нямам никакви оплаквания нито от софтуера нито от хардуера ... а дори нямам и антивирусна програма cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.