Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Разполагам с около 500лв.

Настоящият ми компютър е с характеристики.

Дъно Asus P5GC-MX/1333

Процесор  DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)

Рам 4GB DDR2 мисля, че е

Видео GeForce GT 440 1024MB DDR3

Проблема е, че скоро излиза една игра GTA V , която съм твърдно решен да закупя и играя, а компютъра със сигурност няма да

покрие нейните изисквания. Има ли някакъв варянт настоящия компютър да го ъпдейтна. Например процесора да се смени с 4 ядрен или 6 ядрен, защото всичко устанало ми е добре. Но до колкото знам това дъно няма да потдържа 4-6 ядрени процесори .. или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q6/8/9 са на 775,но май твоето няма да ги подкара.За 6ядрените не знам как го измисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не поддържа Q-те, а и те са на такива цени че не си заслужава. Дори втора употреба са доста скъпи. Какъв е бюджета все пак? Доста ще е трудна задачата, ще трябва малко или много нов компютър....

На каква резолюция играеш? Все пак и с тази конфигурация може да я подкараш на low...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си смени видеокартата. Процесора може да се клокне леко, не че ще има голяма разлика де. 

Иначе, за 500 лв. може да смениш изцяло дъното, процесора, памета и видеокартата. От продажбата на твоите ще вземеш още стотина лева, които да използваш. 

Редактирано от Петко К (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре си смени видеокартата. Процесора може да се клокне леко, не че ще има голяма разлика де. 

Иначе, за 500 лв. може да смениш изцяло дъното, процесора, памета и видеокартата. От продажбата на твоите ще вземеш още стотина лева, които да използваш. 

Процесора може да се клокне доста. Доскоро ползвах такъв и с охлаждане за 20лв (Alpine7) си вършеше работата на 3.6 без проблеми на бюджетно гигабайт дъно. Пак си е слаб процесор, но разликата е осезаема. 

Ако автора тръгне да продава дъното, процесора, памета и видеокартата за да ги смени може да изкара доста повече от 100лв от тях. Но ще се проточи във времето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет. Изчакай официалните изисквания за играта и след това решавай какво да купуваш. Дотогава събирай пари. Да не стане като мен преди години, когато ъпгрейдвах за Far Cry 2 и когато се оказа, че видеокартата ми за 220 лева не става за нищо с тогавашната ми конфигурация. Само след два месеца просто извадих 1300 лева и смених почти всичко. Повярвай ми, сега няма да е нещо по-различно и при теб, ако искаш да играеш най-новите игри на добра резолюция и с максимални или почти максимални детайли. Тая твоя платформа не си заслужава ъпгрейда нито с процесор, нито с видеокарта. И на 3.6 GHz  да качиш тоя процесор, дупката спрямо сегашните сносни конфигурации за игри и твоята е много голяма.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ако сменя дъното и процесора няма ли да стане ? Смисъл такъв да сложа ново хубаво дъно което поддържа 4 ядрени процесори и да сложа 4 ядрен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ако сменя дъното и процесора няма ли да стане ? Смисъл такъв да сложа ново хубаво дъно което поддържа 4 ядрени процесори и да сложа 4 ядрен ?

И рама,видеото,пък и захранването...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво да стане? как някой може да ти дъде съвет, като официалните изисквания за играта не са налични все още? Има някакви неофициални, където се предполага, че няма да се различава много от старата. Ама това с неразличаването го знаем. Надяват се хората и да е по-оптимизирана, ама знае ли някой каква е истината? Доколкото се сещам, старата GTA 4  имаше хиляди пачове, а аз ударих на камък в опита си да я подкарам добре тая игра. Ако бе за някоя друга игра, а не тая, щях да играя лотария. Но сега не. Платформата ти е скапана и ако става за нещо, то това са стари игри отпреди 5-6 години. За повече няма сили или ако има, ще трябват големи инвестиции, които не си заслужават. Направо продавай всичко, виж с колко пари разполагаш и купувай нова. Нито видеокартата ти е видеокарта, нито дъното ти дъно, нито процесора пък е процесор. Ако може да се ползва нещо, то това е кутията и хард диска. Просто събери още малко пари, продай всичко това и тогава прави сметки какво ще купуваш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързата работа срам за майстора. Събери още парички. Другия месец намини в темата да те светнем за някои възможности. Все пак си опиши цялата машина...Твърд диск, марка и модел захранващ блок, кутия и прочие, което си пропуснал в увода на темата, за да знаем дали и какво може да се вземе от настоящата конфигурация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво да стане? как някой може да ти дъде съвет, като официалните изисквания за играта не са налични все още? Има някакви неофициални, където се предполага, че няма да се различава много от старата. Ама това с неразличаването го знаем. Надяват се хората и да е по-оптимизирана, ама знае ли някой каква е истината? Доколкото се сещам, старата GTA 4  имаше хиляди пачове, а аз ударих на камък в опита си да я подкарам добре тая игра. Ако бе за някоя друга игра, а не тая, щях да играя лотария. Но сега не. Платформата ти е скапана и ако става за нещо, то това са стари игри отпреди 5-6 години. За повече няма сили или ако има, ще трябват големи инвестиции, които не си заслужават. Направо продавай всичко, виж с колко пари разполагаш и купувай нова. Нито видеокартата ти е видеокарта, нито дъното ти дъно, нито процесора пък е процесор. Ако може да се ползва нещо, то това е кутията и хард диска. Просто събери още малко пари, продай всичко това и тогава прави сметки какво ще купуваш.

Как ще е за игри от преди 5 години като в момента има най-много 10 игри които не ми тръгват на компютъра. Видео картата какво и е при положение, че е 1ГБ, аз не знам за игра която да иска повече от 1ГБ видео ..

Така да видим дали съм разбрал, ако сменя дъното, захранването и процесора и сложа нови, самото дъно няма да поддържа видео картата и рамта понеже се стари ли или нещо не съм разбрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще е за игри от преди 5 години като в момента има най-много 10 игри които не ми тръгват на компютъра. Видео картата какво и е при положение, че е 1ГБ, аз не знам за игра която да иска повече от 1ГБ видео ..

Така да видим дали съм разбрал, ако сменя дъното, захранването и процесора и сложа нови, самото дъно няма да поддържа видео картата и рамта понеже се стари ли или нещо не съм разбрал?

Ако рам паметта е DDR2, както ти мислиш, то няма как да я сложиш на ново дъно което приема само ddr3.(Всички вече приемат само ddr3) За видеото някой друг ще ти каже, защото не съм запознат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата си се поддържа от всякакви дъна. РАМ паметта не. Проблемът при теб е, че трябва да смениш и видеокартата заедно с процесора. А така направо отиваш на почти цяла конфигурация. Иначе си прав за десетте игри. АЗ имам 20 игри инсталирани и ако 10 не вървят... Виж, тоя процесор може и да стане за нещо  след клок, но не и за GTA 5. Явно това ще е единайстата игра, която няма да ти тръгне. Но ако под тръгване разбираш излизане на менюто и началното клипче, вдигам ръце.

ПП: Нали не мислиш да купуваш дъно за същата платформа, само и само да ползваш DDR2  паметта? 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези 500лв. можеш да отидеш на море примерно, но не и да ги даваш за една игра! Защото точно така излиза - не мога да подкарам GTA V и имам 500лв.! Не се занимавай с глупости! Bildera_ казва, че платформата ти е скапана - не, не е така, просто е остаряла! Но все още можеш да подкарваш доста игрици :)! Моят съвет е да събереш още 500лв., ако е възможно естествено и тогава да си сменяш платформата! Бъди търпелив!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не разбрах защо му е да чака нещо си за да смени процесора, дъното и паметта?

Видеото и захранването ще ги смени като има пари но не е нужно да чака за останалото.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не разбрах защо му е да чака нещо си за да смени процесора, дъното и паметта?

Видеото и захранването ще ги смени като има пари но не е нужно да чака за останалото.

Naruto, добро предложение, но ако захранването му скапе всичкия тоя чарколяк за 500лв. после какво следва?! И с тази видеокарта дето я има и тоя процесор, който му предлагаш какво ще постигне?! Иначе и аз лесно ще му предложа нещо за тия пари! Тоест ще даде 500лв. и пак няма да подкара исканата от него игра както трябва! Безмислено начинание, но може и да греша естествено :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но ще има над какво да надгражда  за в бъдеще и да подобри конфигорацията !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но ще има над какво да надгражда  за в бъдеще и да подобри конфигорацията !

Естествено, но няма да постигне желания от него бърз ефект към този момент :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Предложението ми е над бюджета но е с безплатна доставка!

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Intel® Core™ i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Cooler Master GX Bronze, 450W

Corsair 4096MB, DDR3, 1600MHz, 9-9-9-24

Обща стойност: 538.16 лв. с ДДС

Ако не са ти проблем още 28 лева може да замениш дъното с MSI B75MA-E33, socket 1155 за USB 3.0. Ако имаш нужда от това естествено.

На първо време ще я караш с GT 440. На по късен етап ще продадеш GT 440 заедно с (ако все още са налични) дъното,захранването,процесора,паметта(старите части) и ако успееш или си успял да събереш пари ще ги добавиш към тях. След което ще си закупиш прилична видео карта за играта. Но добре ще бъде преди закупуването на картата да пуснеш тема отново. За 500 лева нищо прилично не може да се направи с видео карта.

Успех в избора! :-)

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Предложението ми е над бюджета но е с безплатна доставка!

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Intel® Core™ i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Cooler Master GX Bronze, 450W

Corsair 4096MB, DDR3, 1600MHz, 9-9-9-24

Обща стойност: 538.16 лв. с ДДС

Ако не са ти проблем още 28 лева може да замениш дъното с MSI B75MA-E33, socket 1155 за USB 3.0. Ако имаш нужда от това естествено.

На първо време ще я караш с GT 440. На по късен етап ще продадеш GT 440 заедно с (ако все още са налични) дъното,захранването,процесора,паметта(старите части) и ако успееш или си успял да събереш пари ще ги добавиш към тях. След което ще си закупиш прилична видео карта за играта. Но добре ще бъде преди закупуването на картата да пуснеш тема отново. За 500 лева нищо прилично не може да се направи с видео карта.

Успех в избора! :-)

Мерси, даде ми идеи. И така и мисля да направя.

Купувам дъно, процесор, рам и захранване + мисля, че няма да е зле ако купя и охладители (2) , да се направи и някакъв поток в кутията.. Но има време ще го измисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, даде ми идеи. И така и мисля да направя.

Купувам дъно, процесор, рам и захранване + мисля, че няма да е зле ако купя и охладители (2) , да се направи и някакъв поток в кутията.. Но има време ще го измисля.

Няма защо... :-) Относно дъното(ако си се спрял окончателно на моето предложение): Aз бих дал още 28 лева отгоре за USB 3.0 и за това че е B75 от новите дъна за Ivy Bridge. Все пак и MSI H61M пише че поддържа Ivy Bridge но бих заложил на по сигурното МSI B75MA E33 което бях ти предложил.

ПП: За вентилацията това е добър избор.: Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25мм Aко кутията е за 120mm естествено.

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

H61 дъната бяха актуални преди около 2 години. Ето и от мен една идея за размисъл:

ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX
NJOY 500RGE 500W Active PFC

Обща стойност - 500.89 лв. с ДДС

http://nikem-bg.net/cart/48356p1r49156p1r43857p1r1040p1rf.html

Мисля че вграденото видео ще бъде способно да се справи с въпросната игра, докато за този бюджет ми се струва че I5 идва пресилено, и е за сметка на другите компоненти, да не говорим че ще е овъркил за видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.