Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Направих си тази примерна конфигурация. Тавана който съм поставил е 1000 лева. Ето количката. Видео не ми трябва тъй като вграденото ще ми е предостатъчно. Компютъра ще се ползва за пускане няколко IDE-та, гледане на филми и прочие... Какво мислите за конфигурацията вие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му трябва процесор който се клоква  при положение,че ще го ползва  за елементарни неща  .Я виж така няма ли да ти хареса повече  с новия процесор на Интел и дъно на Асрок. Като ще е ново да е барем най новото :)

21.5 PHILIPS IPS Slim LED FullHD Piano black
CORSAIR DDR3 1600MHZ 4GB 1x204 SODIMM Unbuffered
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
CM K280 W/ELITE 500W
ASROCK H87 PRO4 /1150
I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 1 051.14 лв. с ДДС

Става и за игрички ако ти се доиграе

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се ползва вграденото видео,то тогава е по-добре Haswell вместо Ivy,защото вграденото при тях е по-добро.

21.5 PHILIPS IPS Slim LED FullHD Piano black

CM K280 W/ELITE 500W

4GB DDR3 1600 A-DATA

I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150

ASROCK B85M LGA1150

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

Обща стойност - 1 023.77лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тая памет ще е малко трудно да подкара конфигурацията. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мали това е за лаптоп :) Не съм обърнал внимание просто му смених дъното и процесора .Да зима тая и  това е

CORSAIR 1x4GB VALUE SELECT DDR3 1600Mhz 1.5V

Обща стойност - 63.71 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му трябва процесор който се клоква  при положение,че ще го ползва  за елементарни неща  .Я виж така няма ли да ти хареса повече  с новия процесор на Интел и дъно на Асрок. Като ще е ново да е барем най новото :)

21.5 PHILIPS IPS Slim LED FullHD Piano black CORSAIR DDR3 1600MHZ 4GB 1x204 SODIMM Unbuffered 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CM K280 W/ELITE 500W ASROCK H87 PRO4 /1150 I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150 Обща стойност - 1 051.14 лв. с ДДС

Не искам да му казвам какво му трябва,а че 3570К е с по-добро вградено от избрания от него 3570 и предложената от него 1155.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21.5 PHILIPS IPS Slim LED FullHD Piano black CORSAIR DDR3 1600MHZ 4GB 1x204 SODIMM Unbuffered 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CM K280 W/ELITE 500W ASROCK H87 PRO4 /1150 I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150 Обща стойност - 1 051.14 лв. с ДДС

Мисля да се спра на тази конфигурация + тази рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една AMD платформа, че само Intel предлагате: 

ASRock FM2A75 PRO4, socket FM2
AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black Edition
Kingston 4GB (2x2GB) DDR3/1600MHz XMP - HyperX
HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA3
Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower
Cooler Master GX Bronze, 450W
IPS LED LG 21.5", Wide, Full HD, DVI, HDMI, 22EA53VQ-P

Всичко за около 1 040 лева. с безплатна доставка. Сложил съм памети по 2 GB за да работят в дву-канален режим, които спомага за по-добрата работа на вградената графика, освен ако автора не реши да даде още малко пари, за примерно такава: Kingston 4GB 1600MHz.  

Тук имаме по-добро вградено видео. Качествен захранващ блок с пет години гаранция, кутията е що-годе добра за тези пари. Пълно размерна дънна платка, та да не се чудим къде да сложим Lan карта или друг тип такава. Можем да повдигнем производителността на процесор, чрез overclock. 

Поздрави и успех в избора!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми стана само за филми ли ще е или ще се слага в бъдеще видеокарта за игри? Ако е само за "домашно кино" ето нещо с хубав монитор.

Количка

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 987.51 лв. с ДДС

Макар че излязоха новите Haswell с по-мощна вградена графика, то A10 6800K все пак е с по-добра!

Поздрави :)!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По нататък мисля да сложа и видео, но засега нямам нужда от такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто за тия пари на монитора се взима 32' плазма LED :) примерно PHILIPS 32PFL3258H който е 64900лв. Процесора е прекалено слаб а дъното е дърто на библия. Не ми харесва грам предложението ти. Както е споменало и момчето ако рече след време да сложи някоя карта среден клас направо  с тоя процесор  ще я убие от упор от към производителност.Който иска компютър за мултимедия ползва HTPC а не  кутия 10 кила :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.