Marchiano

Избор на разклонител

36 мнения в тази тема

Кой от двата разклонителя е по-добре

http://elcotech-bg.com/bg/product.php?id=44

http://www.serioux.com/products/ups-power-protection/srxp-s05b

?

Ще се ползва за настолен компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

белия е по добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия като го гледам е някакъв китайски боклук на който тука са му добавили някаква измислена "защита", втория изклежда доста по-добре направен.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай колега , но тоя няма дори никаква защита , та колкото и измислена да е , а цената му е такава заради заплатите на швабите .

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене има - Surge Energy (Jouls) - 960 

В къщи съм с  разклонител на ЕАТОН и съм много доволен от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора ако ползва лан да търси такъв за да прекара и нета през него .

Според мене има - Surge Energy (Jouls) - 960 

Видях :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие въобще каква защита искате от разклонител? Нещо самозалъгвате ли се, че един разклонител ще смогне на мълния ли, кабелите ли? Няколко варистора и предпазител ако си мислите, че ще ви пазят... Ефект би имало, ако се инсталира и защита от пренапрежение - напр. катоден отводител още на входа на електрическата инсталация в жилището.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия като го гледам е някакъв китайски боклук на който тука са му добавили някаква измислена "защита", втория изклежда доста по-добре направен.

Моля?Китайски ли?Ако се загледаш пише,че е произведен в България....Не казвам,че е добър,но чак да кажеш,че е китайски като пише,че е български?

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля?Китайски ли?Ако се загледаш пише,че е произведен в България....Не казвам,че е добър,но чак да кажеш,че е китайски като пише,че е български?

Доста са некачествени. Имах такъв и изгоря при малко по-голямо натоварване . Много му е тъничка жичката вътре за толкова много входове. Изгърмя защитата и дори нямаше болтове да го отворя и да я изолирам. Направо изхвърча в кофата. А дали е български е без значение. Ти не можеш да докажеш дали не е сглобен само в България с китайските части нали? Даже да попиташ тези от сайта не могат да ти гарантират

Вие въобще каква защита искате от разклонител? Нещо самозалъгвате ли се, че един разклонител ще смогне на мълния ли, кабелите ли? Няколко варистора и предпазител ако си мислите, че ще ви пазят... Ефект би имало, ако се инсталира и защита от пренапрежение - напр. катоден отводител още на входа на електрическата инсталация в жилището.

Зависи къде удари гръмотевицата в този случай... Няма да е излишна защитата все пак при по леки токови удари. На мен ми е помагала. Иначе трябва и LAN-кабела да се изолира някак че от него ми гърмя дъното и рутера веднъж...

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

"Изберете българското" е много хубав лозунг но напълно погрешен за съжаление. Българските разклонители са най-скапаните - калпава пластмаса и калпава отливка, затова нашите "производители" са му намерили цаката - вземат китайски разклонител режат ми кабела по средата и слагат въпросната "защита" и го слагат в кутия с надпис "Произведено в България"- става хем по-качествено хем по-евтино. 

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Изберете българското" е много хубав лозунг но напълно погрешен за съжаление. Българските разклонители са най-скапаните - калпава пластмаса и калпава отливка, затова нашите "производители" са му намерили цаката - вземат китайски разклонител режат ми кабела по средата и слагат въпросната "защита" и го слагат в кутия с надпис "Произведено в България"- става хем по-качествено хем по-евтино. 

Затова съм съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 години, съм с немския и нямам проблеми.А доста често стават токови удари.Но Симтех е прав ,няма 100% гаранция , но една превенция е добре.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай те, че пиша в чужда тема, но искам да ме посъветвате кой от двата разклонителя да избера, че вече ми писна да взимам някакви за по 10/20 лв. и да горят през 1 месец. Спрял съм се на ето тези, моля за мниния.:  1. AEG SURGE PROTECTOR GE 7  2. APC HomeOffice SurgeArrest 6 Phone

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам АЕГ и си върши работата отлично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе. За това разклонителите ми от Техем Велико Търново си работят години без да "изгарят". Но аз гледам да търся бакелитови - бакелитът не гори и е с ограничено топене, което повечето пластмаси, особено тези на всичките тия белички и чернички лъскави разклонителчета не го могат.
2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия не е китайски боклук, а е направен в Силистра. Защитата не е измислена, а е напълно реална с индикаторни диоди (червен и зелен). Ползвам такъв от може би три години. Включвал съм към него и проточен бойлер "Юнга" - не се е стопил. Друг е въпроса какво е качеството на материалите от който е направен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Извинявай те, че пиша в чужда тема, но искам да ме посъветвате кой от двата разклонителя да избера, че вече ми писна да взимам някакви за по 10/20 лв. и да горят през 1 месец. Спрял съм се на ето тези, моля за мниния.: 

1. AEG SURGE PROTECTOR GE 7 

2. APC HomeOffice SurgeArrest 6 Phone

Как ги гориш бе човек , да не ги държиш на дъжда :)

Я вземи един такъв и ако го изгориш го снимай да видим :D

Публикувано изображение

Макар че на форма са го докарали , пак не е с онова качество от преди 25 години ;)

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ги гориш бе човек , да не ги държиш на дъжда :)

Я вземи един такъв и ако го изгориш го снимай да видим :D

Публикувано изображение

Тройка не ми върши работа. Трябва ми поне 5/7 гнезда, да мога да включа компютъра,тонколоните,климатика,телефона и лаптоп/а. За какво ми е да лъжа? Когато вали или тока спре изведнъж, и контакт/а почва да мирише на изгоряло и някое от гнездата, просто неще да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тройка не ми върши работа. Трябва ми поне 5/7 гнезда, да мога да включа компютъра,тонколоните,климатика,телефона и лаптоп/а. За какво ми е да лъжа? Когато вали или тока спре изведнъж, и контакт/а почва да мирише на изгоряло и някое от гнездата, просто неще да работи.

Wow ! Мисля че е време да помислиш за ремонт на инсталацията ви ! :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай сега , климатика изобщо не е редно да е във тоя разклонител на техниката , особено ако климатика не е инверторен :no-no:

7 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wow ! Мисля че е време да помислиш за ремонт на инсталацията ви ! :ohmy:

Извинявай, но живея в блок които е построен, преди 5/6 месеца. Всичката инсталация е нова.?

Гледай сега , климатика изобщо не е редно да е във тоя разклонител на техниката , особено ако климатика не е инверторен :no-no:

Не разбирам много климатика е "Daikin FTXR" , няма къде другаде да го включа освен в контакт/а в които включвам и останалите неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо , дайкин :shock11:

:go ahead:

Не си за жалене  :)  я си купи един юпс и се махни с тия измислени разклонители .

4 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо , дайкин :shock11:

:go ahead:

Не си за жалене  :)  я си купи един юпс и се махни с тия измислени разклонители .

Ми купихме този климатик, защото когато ме мързи да паля камината (че не мога) , и пускам климатика. Може ли да ми препоръчаш някакъв добър.? Да може да става и за компютъра и/или по-добре да купя по-дълъг кабел и да включвам климатика отделно.?

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход