Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! Значи от известно време насам,говорейки по скайп или по микрофона като цяло,се чува едно доста силно и гадно бучене като от буфер който не е пусната музика.Съдейки по шума,е трептене от кутията,но най-интересното е че докосна ли кутията,то спира.Идеята ми е как да го оправя и къде  е проблема?Понякога спира,но за няколко часа,случайно?!

Intel g860 2x4ddr3 1600mhz 1tb sata 2  6790hd 1gb gddr5 win 7 ultimate x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми така като казваш допра го и спира ме кара да мисля че е статично електричество

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми така като казваш допра го и спира ме кара да мисля че е статично електричество

Ок и на мене ми минаха некви щуротии в главата за биотоковете и прочие,ама аджеба как да го оправя?Докосвам го и почва да пращи ама мноооого лекинко,гласа ми се чува ангелски ясно,пусна го и почва пак... :@ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкова ли е скъп че си струва да си блъскаш акъла

може пък да е изсъхнало някое кондензаторче

ако е статично - кабелите, занулен корпус на компа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкова ли е скъп че си струва да си блъскаш акъла

може пък да е изсъхнало някое кондензаторче

Скъп скъп колко скъп изнудвах нашите 2години,However - просто ми е интересно: 1.От къде се появи тоя изруд 2.Защо като докосна кутията /предната част/ и млъква 3.Как може да го накарам да млъкне завинаги?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

написах за статично какво е 1-то да видиш

контакта ти такъв вид ли е http://joiven-eshop.com/product/116/kontakt-shuko-16a-250-v.html

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

написах за статично какво е 1-то да видиш

контакта ти такъв вид ли е http://joiven-eshop.com/product/116/kontakt-shuko-16a-250-v.html

има болт в средата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тип шуко ли

има ли пластини отстрни които залепват за щепсела

коммпа ти в удължител ли е включен, ако да колко жилен е кабела на удължителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тип шуко ли

има ли пластини отстрни които залепват за щепсела

коммпа ти в удължител ли е включен, ако да колко жилен е кабела на удължителя

има пластини отстрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кабела на компа е с 3 жела той ли влиза директно в контакта

------------------------------------------------------------------------------------

ако не е статично а кондензатор няма да можеш справиш сам

-------------------------------------------------------------------------------------------

опиши всичко какво има от контакта до кутията на компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти до микрофона ли е?Така става на един приятел като говорим по Skype. Просто трябва да държиш микрофона далече от компа.Защото компютъра бучи и микрофона го чува и се получава много силен звук.Или когато не го ползваш го спирай и няма да ти бучи.А това с докосването не знам как се получава.

Редактирано от KrisoZZZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок и на мене ми минаха некви щуротии в главата за биотоковете и прочие,ама аджеба как да го оправя?Докосвам го и почва да пращи ама мноооого лекинко,гласа ми се чува ангелски ясно,пусна го и почва пак... :@ 

Какви биотокове бре юнак хахах Тук става дума за така наречената "маса" или зануляване.Възможно е някъде да няма добър контакт и да излиза тоя брум.

Като започнеш от някоя букса да не "ляга" плътно ,и да стигнеш до някоя студена спойка.. проблемът може да се окаже тегав.

Компютъра ти до микрофона ли е?Така става на един приятел като говорим по Skype. Просто трябва да държиш микрофона далече от компа.

Ако твоят приятел има активни (включени) колонки около микрофона се получва микрофония,която може да представлява от писклив звук,до бръмчене.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми звука е като бучене,все едно пускаш буфер/аудио система без да свири музика,и усилиш звука.Микрофона е на слушалки,а те са далечко от монитора,кабела е 2метра :) иначе като докосна кутията проблема изчезва. Кабела за захранването е със 3 изхода откъм компа и влиза директно в разклонителя.Разклонителя е обикновенен,3м дълъг със 3 гнезда.Свързал съм слушалките към предния панел на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми според мен това "бучене" ми намирисва на лоша маса.Трябва да го погледне някой спец,и да замери тук-там..

Ще се разбере дали някой кондензатор или лоша връзка.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм чел нагоре - прекъсната ширмовка  на кабела за микрофона .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е екраниран кабел , нали виждаш червен и бял проводник  които са оплетени със екран , този екран е замасен - на това му казвам ширмовка  , а при теб някъде , обикновено до жака е прекъснал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема се оказа в тея малките оголени кабелчета,във микрофона...просто го отворих и завъртях кабела за да не се оплитат и втриват едно в друго,и даде звука кристално ясно.По едно време се чуваше ехо но се оказа че бях забравил прослушване на микрофона! :) Като цяло сега мирнясах,ако има нещо ще драсна някой ред!Мерси на всички ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.