Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Shanara

Проблем с външна памет

Препоръчан отговор

Добър ден

Имам една Адата от 750G от около половин година. От известно време се получи един проблем. Бях отворила един папки вътре и когато поискахда ги изтрия една от тях остана. Не можах да я накарам да се изтрие дори и след като пробвах с програма. Така че я оставих, не бе кой зане какво.

Сега обаче забелязвам, че там има някакви папки и файлове с огромен рамер приблизително 53G които също няма как да се изтрият дори да опитвам един по един. Не съм имала и подобни файлове преди там, че да имза от къде дасе появят. Имената им са просто знаци и празни квадрати. Не мога да променя имената.

Като се опитам да правя каквото и да било ми изписва:

Cannot delete file: Cannot read from the source file or disk.

Като включа външната памет към малкия си лаптоп ми показва, че има някаква грешка и пита дали да сканира и поправи. Боя се обаче, че тогава може да ми бъде изтрита информацията на паметта, а компютрите ми са малко стари и нямат много свободно място, където да я съхранят.

Не разбирам много от техника, затова питам: Дали ако използвам да сканира и да оправи този проблем ще се оправи? Дали обаче няма да доведе до загуба на информацията ми? Има ли някакъв начин да реша този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като включа външната памет към малкия си лаптоп ми показва, че има някаква грешка и пита дали да сканира и поправи. Боя се обаче, че тогава може да ми бъде изтрита информацията на паметта, а компютрите ми са малко стари и нямат много свободно място, където да я съхранят.

Не разбирам много от техника, затова питам: Дали ако използвам да сканира и да оправи този проблем ще се оправи? Дали обаче няма да доведе до загуба на информацията ми? Има ли някакъв начин да реша този проблем?

Най-сигурният вариант за поправяне е форматиране на диска.Но предварително трябва да се изкопира и запази нужната информация,на някакъв друг носител.След което да се върне само нужното.Програми,които сканират и поправят,се използват в краен случай,защото крият рискове,при които може да се загуби информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боях се от това, основиня ми проблем, че е може да не успея да съхраня всичко. Както споменах компа ми настолния е малък, само 80 гигабайта, а лаптопа и 350. Затова използавм външната памет като склад на всичко нужно. Имам и ДВД от преди да си я взема, но оттогава доста съм променяла нещата и ще ми е трудно да възстановя всичко както сикам да бъде.

Благодаря все пак, ще се опитам да го направя по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.