Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър ден

Имам една Адата от 750G от около половин година. От известно време се получи един проблем. Бях отворила един папки вътре и когато поискахда ги изтрия една от тях остана. Не можах да я накарам да се изтрие дори и след като пробвах с програма. Така че я оставих, не бе кой зане какво.

Сега обаче забелязвам, че там има някакви папки и файлове с огромен рамер приблизително 53G които също няма как да се изтрият дори да опитвам един по един. Не съм имала и подобни файлове преди там, че да имза от къде дасе появят. Имената им са просто знаци и празни квадрати. Не мога да променя имената.

Като се опитам да правя каквото и да било ми изписва:

Cannot delete file: Cannot read from the source file or disk.

Като включа външната памет към малкия си лаптоп ми показва, че има някаква грешка и пита дали да сканира и поправи. Боя се обаче, че тогава може да ми бъде изтрита информацията на паметта, а компютрите ми са малко стари и нямат много свободно място, където да я съхранят.

Не разбирам много от техника, затова питам: Дали ако използвам да сканира и да оправи този проблем ще се оправи? Дали обаче няма да доведе до загуба на информацията ми? Има ли някакъв начин да реша този проблем?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като включа външната памет към малкия си лаптоп ми показва, че има някаква грешка и пита дали да сканира и поправи. Боя се обаче, че тогава може да ми бъде изтрита информацията на паметта, а компютрите ми са малко стари и нямат много свободно място, където да я съхранят.

Не разбирам много от техника, затова питам: Дали ако използвам да сканира и да оправи този проблем ще се оправи? Дали обаче няма да доведе до загуба на информацията ми? Има ли някакъв начин да реша този проблем?

Най-сигурният вариант за поправяне е форматиране на диска.Но предварително трябва да се изкопира и запази нужната информация,на някакъв друг носител.След което да се върне само нужното.Програми,които сканират и поправят,се използват в краен случай,защото крият рискове,при които може да се загуби информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боях се от това, основиня ми проблем, че е може да не успея да съхраня всичко. Както споменах компа ми настолния е малък, само 80 гигабайта, а лаптопа и 350. Затова използавм външната памет като склад на всичко нужно. Имам и ДВД от преди да си я взема, но оттогава доста съм променяла нещата и ще ми е трудно да възстановя всичко както сикам да бъде.

Благодаря все пак, ще се опитам да го направя по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с това http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=752 Аз така затрих една папка,която не можех да изтрия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.