Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rosko

Въпрос за захранвания CM K280 и CM K350

Препоръчан отговор

Имам въпрос относно въпросните две кутии които се продават със захранвания CM K280 и CM K350. Първото е с 500 ватово захранване, второто е със 600ватово. 

Въпроса ми е колко надеждни са този вариант на кутия+ захранване на цена около 110-130лв? Доколкото подразбарх от Людмил то 600ватовото захранване реално работи на 480. Избрал съм си вариант с FX-8350 и радеон карта с  консумация до 80 вата. Дали човек може да се довери на такава конфигурация -излиза доста изгодно за парите си(прилична кутия+ захранване)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В *кем К350 е с RS-600 ACAB-M2 на CWT,което си е 500ватово и на +12 е 408,другата им окомплектовка е с Tunder-Electronics,+12-564w.K280 e с RS 500 PCAR/P-A3,+12-360w.И двете не са сертифицирани.Такъв е моя поглед в/у нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В *кем К350 е с RS-600 ACAB-M2 на CWT,което си е 500ватово и на +12 е 408,другата им окомплектовка е с Tunder-Electronics,+12-564w.K280 e с RS 500 PCAR/P-A3,+12-360w.И двете не са сертифицирани.Такъв е моя поглед в/у нещата.

Значи за сертификацията -аз така го разбирам -щом не са сертифицирани значи са като "куче марка" т.е. не е много ясно какво може да се очаква и каква изненада може да ти поднесе... примерно да изгори платката в най-лошия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъ Корсар и КМ никак не ги уважавам но не са куча марка а и като гледам защитите не са спестени. Сертификата за друго се дава. Та не гледай марките.

Тия 80W предполагам се отнасят за някоя HD7770 та и 400W захранване да сложиш все едно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tunder-ът отнася две копачки,ама колко време остисква...,обаче К350 е малко тясна,до преди малко си чешехме клавиатурите на тая тема с naruto.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То май това е проблема с устискването -колко дълго време ще трае. Според мене тези захранвания са правени точно затова 2-3 години да се ползва и после да се замени с ново. На бронзовото 520 на сеасоник-а дават 3 години гаранция, на златното 550 е 5 полумодулно, но и цената е друга и възможностите на захранването съвсем други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Te и тези може да се предадат.Колкото до гаранция CM GX 450 Bronze също е с 5 години,но аз предпочитам Seasonic Bronze макар и с 3 годишна гаранция.

пп Обаче CM 431 Plus и SS520 Bronze отива към 200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не към а над 200 лв. Дори окастрената без USB3 431 е 83 лв. По-добре да се ориентира към 335U която пък е без прозрачен капак за 74 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не към а над 200 лв. Дори окастрената без USB3 431 е 83 лв. По-добре да се ориентира към 335U която пък е без прозрачен капак за 74 лв.

Тази май нямаше отвори отгоре за вентилатори,имаше нещо кофти при нея...

Да,няма:post-339154-0-01778400-1373761784_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос относно въпросните две кутии които се продават със захранвания CM K280 и CM K350. Първото е с 500 ватово захранване, второто е със 600ватово. 

Въпроса ми е колко надеждни са този вариант на кутия+ захранване на цена около 110-130лв? Доколкото подразбарх от Людмил то 600ватовото захранване реално работи на 480. Избрал съм си вариант с FX-8350 и радеон карта с  консумация до 80 вата. Дали човек може да се довери на такава конфигурация -излиза доста изгодно за парите си(прилична кутия+ захранване)?

При положение,че процесора и видеокартата струват към 600 лв.,защо се икономисваш от кутия и захранване? Въпросните CM K280, K350 и K380 са си бюджетни изпълнения погледнато отвсякъде. Кутиите са малки по размери и най-вече тясни по ширина, което не позволява монтиране на сериозно CPU охлаждане. Захранването има отвратително къси кабели, особено тези които отиват на процесора. И макар, че има доста отвори за кабел мениджмънт, реално точно този кабел e най-проблемен. Отвора на дъното, за охлаждане на захранването е с доста малко сечение и след няколко минути работа започва сериозно да "грее". Мощността на захранването също е съмнителна, както са писали колегите по-горе. Кутията идва с един вентилатор и трябва да се "бръкнеш" с още поне 25 лв. за два светещи вентилатора и още 3-4 лв. за филтър на предния. Долу, на дъното има мрежа имитираща прахов филтър по подобие на CM 690 Advance. Като заключение - тази кутия не се връзва с този процесор FX 8350 , ше си имаш доста проблеми (най-вече с температурите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Ще се ориентирам тогава към FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, предвид горните аргументи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Ще се ориентирам тогава към FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, предвид горните аргументи.

Или Corsair Carbide 200R с безплатна доставка за София!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази изглежда много добре и понеже ми е непозната искам да питам колко е дълбока горе,ще пречи ли 25-30 мм дебелина фан да се прекара 12ската на проца през горния отвор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,благодаря!Playalistic,също ми подаде материал,но идеята ми беше да ми кажете от първа ръка,защото на мен ми се вижда тясно да минава захранването за проца отзад и през горния отвор,пък и дали няма да пречи на самото дъно (особено Асрок),ако горе има фан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,благодаря!Playalistic,също ми подаде материал,но идеята ми беше да ми кажете от първа ръка,защото на мен ми се вижда тясно да минава захранването за проца отзад и през горния отвор,пък и дали няма да пречи на самото дъно (особено Асрок),ако горе има фан.

Значи за по-сигурно първо трябва да прокараш кабела за захранването на процесора и след това да монтираш дъното! Ако горе поставиш само вентилатор мисля, че няма да имаш проблеми, но ако вентилатора е с радиатор няма да стане! Това естествено не е от първа ръка, само мои съждения :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел на Корсар е великолепен избор за цената си.Качествена изработка и стилен дизайн, перфектен вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам и двете кутии са доста сходни, разликата мисля че е един вентилато в повече отзад за фрактъла, както и 5-6лв по-ниска цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.