Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Компютъра ми изгоря, така, че е време за нещо ново и силно.

Моля да ми направите компютърна конфигурация с бюджет до 2 000лв (може и за по-малко)

В конфигурацията не слагайте DVD ще използвам старото.

-Процесора съм избрал да бъде Intel i5-3570k.

-Имам хард диск 500гб вие добавете още 500гб хард(по-добре да е евтин и надежден, не е задължително да е извесна марка)

-За кутията, не ми трябва нещо светещо или огромно, стремя се към скромна кутия с много(вентилаторчета) добро охлаждане.

! - ! За мен е важно системата да е стабилна и да няма опасност от изгаряне, запалване и др.

Така, имам DVD, имам и избран процесор, останалото е от вас. Искам 8гб РАМ максимално.

На компютъра ще се играе здраво на максимални настройки. Игри като Watch Dogs, бъдещите игри на Tom Clancy, Assassin's Creed, Battlefield 4 и всичко останало. 

Моля да се придържате към бюджета или даже да го намалите.

Обмислям да поръчм на Jar Computers или PC Doctor да сглобят компютъра за да мога да го взема на изплащане(+ хората там ще ми дадат гаранция на целия компютър).

Благодаря на всички които отделиха време и ми помогнаха!

Редактирано от DaveAleksandrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 2 000.87 лв. с ДДС

От Ник_м ще ви я сглобят + гаранция + изплащане!

П.П. Темата ви е в грешен раздел!

Поздрави!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 2 000.87 лв. с ДДС

От Ник_м ще ви я сглобят + гаранция + изплащане!

П.П. Темата ви е в грешен раздел!

Поздрави!

Мисля, че е в "Общи Хардуерни Въпроси". Благодаря за отговора Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен количка за 1979 лв.

post-339154-0-35597200-1373756123_thumb.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмислям да поръчм на Jar Computers или PC Doctor да сглобят компютъра за да мога да го взема на изплащане(+ хората там ще ми дадат гаранция на целия компютър).

Демек ще ти вземат повече пари а при този бюджет няма да е малка разликата и ще ти намалят гаранцията на две години.  :)

За кутия се ориентирай към FD щом искаш изчистен дизайн, без коледни лампички и много вентилатори.

Щом искаш сигурност вземи захранване със златен сертификат. Не че за тоя бюджет е проблем и с платинен.

Щом имаш хард обмисли и варианта за SSD вместо втори механичен.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен нещо. Щом имаш 500GB диск може да вземеш едно SSD. Видеокартата е с най-добро съотношение цена/производителност, а специално Jetstream модела е и с отлично охлаждане. Сложил съм и изключително качествено захранване с достатъчно мощност, ново поколение процесор Haswell и едно прилично охлаждане в случай, че решиш да поизстискаш някой и друг мегахерц от процесора.

Публикувано изображение

Конфигурацията е от sky.bg - коректни са, цените са ниски и може да вземеш на изплащане. Aко тия 40лв. са ти проблем, махаш охладителя и на първо време караш със стоковия, пък по-натам ще добавиш.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ми по въпроса е, че ще е най-добре да се вземе AMD. Нещо такова:

Ето и Intel-ския вариант:

Обща стойност - 2 004.03 лв. с ДДС

Като се поръчва конфигурацията е добре  да се пита за безплатните игри предлагани от AMD и nVidia.
Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен по-добре AMD FX-83XX защото новите игри ще се оптимизират зарди конзолите  за многоядрени процесори досега Intel I3/I5/I7 беше за Gaming защото имат много по-висока Single Core Performence докато AMD FX-4XXX,6XXX,8XXX Имат по-висока Multi Core Performance. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, с покупката на един 4 модулен процесор(8 ядра) възможността да имаш по-актуален процесор за доста по-дълъг период от време е съвсем реална. Мжду другото и плановете на интел са насочени в тази посока.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето количка в PIC за 1912 лв кеш или 2141 лв за 12 месеца към Юникредит.

Не ми дава да кача скрин шот Линк и шот към тези са забранени.

Asrock Z77 Extreme 3-235 lv

i5 3570K-475 lv

Transcend CL9 2x4 GB-144 lv

Seagate 500 GB 3y warr -112lv

Saphire 7950 3GB WBoost Lite-623 lv

FD 3000 USB3.0-132 lv

SS 550 Gold-191 lv

Total:1912 лв кеш/2141 лв за 12 м към Юникредит

*бах ти цените! :shock11:

Опа,искал си от Jar,a съм разбрал PIC.Ще погледна и при Jar.

Te и тези са си .... майката:

MB: GB Z77 D3H-214 лв или Asrock Z77 Extreme 3-226 лв,ако го имат,другото е ... цените или го нямат.

VGA:GB R795WF3-620 лв.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение 

Не си заслужава да даваш 200-300 лева повече за 20% по-бързи видеокарти. Имаш си SSD за ОС, качествено полумодулно захранване, добра  и голяма кутия с 3 вентилатора стандартно, афтърмаркет охлаждане за клокърския процесор и естествено клокърско дъно без компромиси. Не се притеснявай от двете плочки РАМ. Спокойно ги пускаш на CL9 при 1600 MHz. Харда е 1TB,  един от най-бързите и с 3 години гаранция. Не си заслужава да пестиш 20 лева за доста по-бавен 500 GB  хард диск. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Памети за лаптоп????

bildera_  ,последната конфигурация е чудесна,Аз бих заложил на по-голям по обем ССД,например 120/128 ГБ.Авторът на темата може да го ползва и като място,на което да инсталира игрите си.А и чувам,че по-големите ССД-та са и по-бързички.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да се запази стария хард,без да се добави друг.Не виждам никакъв смисъл,500 са си достатъчни,а останалите пари ще се вложат в нещо друго.Както каза колегата по-горе,хубаво е да споделиш с какъв монитор разполагаш.В бюджета може да се сложи и качествен full hd монитор заедно с качествени компоненти.Ако си с малък монитор,"големия" си струва парите.Пробвал съм много монитори,но на FULL HD игрите дори на най-ниски настройки изглеждат по-добре от игрите на малък монитор с максимални настройки.Кажи и дали изобщо ще клокваш,защото някои просто се заблуждават и взимат такива процесори заради високата цена.Ако няма да клокваш,няма смисъл от този процесор.

КОЛИЧКА

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво предлагате, ама авторчето никво го няма. :P

Не само го няма,но и не иска от *икеми-микеми,а на лизинг от J*r и някакви други,които не съм ги чувал-PC Докторите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Памети за лаптоп????

bildera_  ,последната конфигурация е чудесна,Аз бих заложил на по-голям по обем ССД,например 120/128 ГБ.Авторът на темата може да го ползва и като място,на което да инсталира игрите си.А и чувам,че по-големите ССД-та са и по-бързички.

Да, веднага си помислих и за по-голям, защото има аванс до 2000 лева. Помислих си и за SSD  с mSATA  интерфейс, но ме спря, че слота е 3 Gb/s.  Това  не пречи все пак да се ползва новия хард диск за OC,  SSD  за кеш. Но това е добра идея - 120 GB  SSD,  макар при мен дял "C" в момента да е ...202 GB :P. А за бързината си прав. Само дето  530 МB/s  трансфер не е никак малко. Вече искаме Ferrari, а не Porshe Cayman. По същата логика може да купим и 20 % по-бърза видеокарта, или пък да резнем малко от SSD, хард,захранване, РАМ и хоп, още една GTX760  :) Супер, нали?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.