Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросът ми е нормална ли е тази температура за този компютър :)

post-339873-0-86689100-1373804302_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за без допълнителни охладители - да. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази температура под товар ли е или не?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е нормална ли е тази температура за този компютър :)

Публикувано изображениеUntitled3.jpg

Нормална е,при натоварване на процесора в момента-20%.И като се има напредвид ,че е лято...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като допълнение искам да попитам защо като записвам нещо на HDD се чува леко почукване от хард диска 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като допълнение искам да попитам защо като записвам нещо на HDD се чува леко почукване от хард диска 

Пусни му един тест с HDTune.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В харддиска при работа все пак се движат механични части, нормално е да има определен шум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е от HDTune......Шума е от 3 години но наскоро ми направи впечатление и ме е страх да не си замине

post-339873-0-89144600-1373805553_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е от HDTune......Шума е от 3 години но наскоро ми направи впечатление и ме е страх да не си замине

Публикувано изображениеUntitled.jpg

Дай снимка от раздел "Error Scan" и "Health"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шумът на на харда, може да се регулира посредством програми от рода на "Ashampoo HDD Control" или "Hard Drive Inspector" ,но за сметка на това се намаля неговата производителност.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с боксово охлаждане ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартно охлаждане на intel :D сокет 775....Питах за температурата защото скоро смених пастата и ме беше страх да не прегрее процесора защото преди да е сменя не бях гледал температурата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартно охлаждане на intel :D сокет 775....Питах за температурата защото скоро смених пастата и ме беше страх да не прегрее процесора защото преди да е сменя не бях гледал температурата...

А въздушния поток в кутията добър ли е? Колко вкарващи и изкарващи перки имаш? А кабеляците добре ли са подредени? П.П. Най-добре дай снимка на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам защо питаш  :ohmy: искаш да кажеш че температурите са добре и искаш да видиш как ми е компа  ;) или нещо не е наред....Не мога да кажа че всичко в компа ми е подредено кабеляци и всичко ,а колкото до охлаждането имам само един вентилатор на процесора и съответно един миниатюрен на видеото  :eek: имам и един голям на заднатна част на компа който е голям и захранването му е директно от захранването защото (тоя дето ми е сглобявал компа му е сложил 4 понов голям накрайник) и поради това или не знам защо но се върти сравнително бавно и трака така да се каже  :) и поради това съм го спрял преди година 

ще публикувам снимка но сега съм малко зает и не привечер ще я постна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам защо питаш  :ohmy: искаш да кажеш че температурите са добре и искаш да видиш как ми е компа  ;) или нещо не е наред....Не мога да кажа че всичко в компа ми е подредено кабеляци и всичко ,а колкото до охлаждането имам само един вентилатор на процесора и съответно един миниатюрен на видеото  :eek: имам и един голям на заднатна част на компа който е голям и захранването му е директно от захранването защото (тоя дето ми е сглобявал компа му е сложил 4 понов голям накрайник) и поради това или не знам защо но се върти сравнително бавно и трака така да се каже  :) и поради това съм го спрял преди година 

ще публикувам снимка но сега съм малко зает и не привечер ще я постна 

Питам за да се види, дали въздушния поток е добър. Ако имаш само 1 изкарващ вентилатор отзад, а нямаш преден вкарващ е повече от препоръчително да се добави вкарващ въздух вентилатор. При мен на единия компютър, едно време положението беше като твоето - вентилатор на процесора и видеото и отзад 1 изкарващ и леко казано загряваше, добавих вкарващ свеж въздух вентилатор, смених термо пастата, подредих кабеляците и температурите спаднаха доста. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мииии  :shock11: моя заден съм го изключил  както казах ии преди 5 минути се реших утре да си купя един 80мм за отзад (ще махна стария 120мм) и сега след като прочетох твоя коментар ще купя още един за  отпред само дето :D искам тоя отпред да има диоди и това малко ще има разлика в цената пък и аз не живея в голям град и маи няма да има  :ohmy:

Редактирано от Slid3r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мииии  :shock11: моя заден съм го изключил  както казах ии преди 5 минути се реших утре да си купя един 80мм за отзад (ще махна стария 120мм) и сега след като прочетох твоя коментар ще купя още един за  отпред само дето :D искам тоя отпред да има диоди и това малко ще има разлика в цената пък и аз не живея в голям град и маи няма да има  :ohmy:

Е като няма в твоя град си вземи от продавалника, аз от там си взех един чисто нов светещ за 4 кинта. :)

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и колко плати за доставка а??? :)

[Оффтопик]

3лв. - пощенска пратка по Еконт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-339873-0-24549800-1373997309_thumb.

Както и да е това е снимката на моя комп знам че кабелите не са много подредени и също тока утре ще купя два 80мм вентилатори

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.