Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така. пиша и тук защото май тука е мястото на моя въпрос.
На машината е инсталирано XP Pro LIte (благодарение на Йонов) обаче се появи друг проблем.
Намам интернет през internet кабела. B Device Manager-a, пише че работи коректно обаче ми дава че кабела е unpluged

Публикувано изображение Публикувано изображение

С флашка на D-Link няма проблеми,

Сложих и една външна карта SMC EZ PCI Card 1211TX 10/100 Fast Ethernet Adapter защото се съмнявах вградената в дъното да е нещо повредена ама пак същата работа.

Отчита я в Device Manager-a, пише че работи коректно обаче ми дава че кабела е unpluged.

Дайте съвет кои настройки да променя или там каквото трябва да се направи.

Каква още инфо/снимка да дам

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен много е малка възможността да не работят вградената и външна LAN карти. Ти провери да не би доставчика ти да те ограничава по MAC адрес, защото тогава каквато и карта да сложиш нета няма да ти тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг кабел.

Но нека първо да провери дали доставчика не го ограничава по MAC. Поне да си беше продължил автора тази тема. Честно казано при тая антика всичко може да се очаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но нека първо да провери дали доставчика не го ограничава по MAC. Поне да си беше продължил автора тази тема. Честно казано при тая антика всичко може да се очаква.

Няма как, когато е ограничен по МАК адрес да дава, че е изключен мрежови кабел. Да си провери кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кабела е добре.
Писал съм и другата тема, но въпросът ми по-скоро е за тука, затова я прехвърлих тук.
Рестартирах ПЦ-то и сега на външната имам нет,

Публикувано изображение

но сега се появи друг проблем.

Като кликна на гугъла и ми отваря само едно малко бяло прозорче
Публикувано изображение

и отдоло на лентата със задачите има една ...като икона

Публикувано изображение
. Като кликна на нея и нищо. Да не би гугъла да е забранен по някакъв начин.

Преди няколко часа заредих ImgBurn u FreeEasyBurner за да направя бутващ диск и  открих че заедно с тях се е онсталирал и conduit. Дали има някаква връзка. Уж го премахнах с Adware на Exploid ама гпреди малко гледам пак се е появил, Сега изтрих  тия двете програми за BurnDisk. Явно се е загнездил в тях и затова пак се появява.

С лисицата и IExplorer  няма проблеми. Само на гугъла прави тия засечки. Как да го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да си заразен с вируси. Посети темата за вируси и изпълни стъпките там, за да могат колегите от HJT Team да ти помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С лисицата и IExplorer  няма проблеми. Само на гугъла прави тия засечки. Как да го оправя.

За гугъл хром ли говориш :( ако е така , разкарай го тоя рамоядец :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще го изтрия. Имах в предвид гугъл хром.

Даже гледам че сега и Гугъл Хром се е оправил. Работи си нормално . Няма ги онез бели прозорчета. Преди да изгася ПЦ-то видях че има за инсталирване 100 ъпдеита от Microsoft Windoes Updater . Явно те са помогнали да се разреши проблема.

Между другото направих си труда да отворя поотделно ИЕ, лисицата и Хроме за да видя кой брау3ър каква рам гълта. 

ИЕ - 199МБ
лисицатa - 210МБ
Хром- 240МБ

Вградената карта все още ми дава --кабела не е включен. Външната и флашката си работят нормално. Сега ще пробвам да включа кабела директно в модема, прескачайки рутера. Може би Йонов има нещо в предвид.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Включих кабела директно в модема 
.Иконката със компютъра долу в лентата на задачите  за почна да се променя през секунда, сменяйки червеното хиксче със едно жълто кръгче
а във Network Connections :  
Network Cable is unplugged, Firewaled
започна да се сменя и той през секунда със  
Acquiring Network  Address Firewalled.

Публикувано изображение
 Ама пак нямам нет на вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега ще пробвам да включа кабела директно в модема, прескачайки рутера. Може би Йонов има нещо в предвид.

Нямам на представа с тия измислени комбинирани услуги ДОКСИС :) дали ти познават мака на модема или устройството след него :( карай си зад рутера . Тая вградената да не би да си е имала проблем и преди ?

Между другото направих си труда да отворя поотделно ИЕ, лисицата и Хроме за да видя кой брау3ър каква рам гълта. 

ИЕ - 199МБ
лисицатa - 210МБ
Хром- 240МБ

Хрома не правеше ли по няколко процеса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам на представа с тия измислени комбинирани услуги ДОКСИС дали ти познават мака на модема или устройството след него карай си зад рутера . 

Хрома не правеше ли по няколко процеса ?

Тая вградената да не би да си е имала проблем и преди ?

Имам само един вход на модема  за Ethernet  кабел и той е зает от рутера.

Не просто само отварям браузърите без да правя нищо.

Там е работата че вграденатa не работеше и със нормално XP и със семицата, а и не знам дали въобще е работела.

Отивам да и го връщам(компа ) на тая моята позната докато не съм го развалил.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си е развалена , направо я изключи от биоса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.