Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В тази тема имам въпросче дали този процесор ще става за това дъно !

Сегашна конфигуразия:

Дъно: Asus-P5B

Процесор: Intel® Pentium® 4 Processor 521 supporting HT Technology (1M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)

Видео карта: GeForce 8800 GTS 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще стане. Един и също сокет поддържа дъното и процесора. Друг е въпроса дали е нужно да го сменяш. Изчакай колегите от Hardware Team да си кажат мнението.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако процесора е ревизия B3 и G0

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го намериш евтино, би имало някакъв смисъл. Гледам, че се продават за 70-80 лева. Лично аз бих сменил тоя Пентиум. А картата, към която си дал линк не е тая, която си написал. 8800GTS  има два варианта - с ядро G80  и с G92, като втората е и доста по-бърза. Но каквато и да е видеокартата, четириядрения процесор ще и дойде добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да стане. Според съпорт листа на дъното:

Core 2 Quad Q6600 (2.40GHz,1066FSB,L2:2X4MB,rev.B3,4 cores)

Обърни внимание на ревизията на процесора обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за всички отзовали се !  :) 

А като цяло въпроса ми беше дали ителския процесор с 4те ядра ще тръгне на това дъно!

Като цяло аз мисля, че ще тръгне !

Проблема беше в 

FSB Speed 1066 MHz

дали самото дъно го подържа или не !

Това е видео картата :

Ето линк към картинката !

Да ще стане. Един и също сокет поддържа дъното и процесора. Друг е въпроса дали е нужно да го сменяш. Изчакай колегите от Hardware Team да си кажат мнението.

Еми реших да го сменя Пентиум процесора щото е доста старичък и бавен !

Ако го намериш евтино, би имало някакъв смисъл. Гледам, че се продават за 70-80 лева. Лично аз бих сменил тоя Пентиум. А картата, към която си дал линк не е тая, която си написал. 8800GTS  има два варианта - с ядро G80  и с G92, като втората е и доста по-бърза. Но каквато и да е видеокартата, четириядрения процесор ще и дойде добре. 

А да извинявай прупуснал съм 8800GT!

Редактирано от fagida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът си е сериозен,един от най-добрите интелски процесори,но не знам с тоя Асус дали ще го клокнеш,а си е срамота да го оставиш така.Виж дали можеш да намериш Gigabyte EP45 UD3P или Asus P5Q Deluxe / P5QD Turbo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът си е сериозен,един от най-добрите интелски процесори,но не знам с тоя Асус дали ще го клокнеш,а си е срамота да го оставиш така.Виж дали можеш да намериш Gigabyte EP45 UD3P или Asus P5Q Deluxe / P5QD Turbo.

Айде стига с глупавите предложения ! Какъв е смисъла да налива пари в остаряла платформа, ако ще и за Q6600 да бъде ? По тази логика направо да минава на LGA1155/1150. Човека просто пита за възможен ъпгрейд на процесора си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде стига с глупавите предложения ! Какъв е смисъла да налива пари в остаряла платформа, ако ще и за Q6600 да бъде ? По тази логика направо да минава на LGA1155/1150. Човека просто пита за възможен ъпгрейд на процесора си...

Смисълът може и да е сантиментален,а и "процесорът си е сериозен,един от най-добрите интелски процесори",но за мен е просташко изказването "Айде стига с глупавите предложения !",както човекът "просто" си пита,така и някой "просто" може и да си коментира-парите,желанията и решенията са си негови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисълът може и да е сантиментален,а и "процесорът си е сериозен,един от най-добрите интелски процесори",но за мен е просташко изказването "Айде стига с глупавите предложения !",както човекът "просто" си пита,така и някой "просто" може и да си коментира-парите,желанията и решенията са си негови.

И това е вярно аз просто си питам дали мога да си упна старата машина с тоя процесор :д

Най-добрите процесори от интел са I7

Да и да не забравяме тап тема посто искам един много лесен отговор дали в тая платка може да се мушне тоя процесор и ако може кажете тва питам МОЖЕ или НЕМОЖЕ

НЕИСКАМ да ми обяснявате тем подобни раоти :

ревизия B3 и G0

Процесорът си е сериозен,един от най-добрите интелски процесори,но не знам с тоя Асус дали ще го клокнеш,а си е срамота да го оставиш така.Виж дали можеш да намериш Gigabyte EP45 UD3P или Asus P5Q Deluxe / P5QD Turbo.

Също и никои не е приказвал за клок !

Молч в коментара да има само МОЖЕ или НЕМОЖЕ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали може или не може да "стане" никой от колегите нито пък аз можем да ти гарантираме. Производителя на дъното си е описал кратко и ясно тук какво може да "стане". В излишни спорове не ми се влиза, защото от тях няма смисъл !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми добре хора темата може да се приключи!

Отидах зех го сложих го и тръгна без проблем за сега!

И така никой НЕКАЗА Ще тъгне или може !

МЕРСИ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми добре хора темата може да се приключи!

Отидах зех го сложих го и тръгна без проблем за сега!

И така никой НЕКАЗА Ще тъгне или може !

Хей ама тебе хем те сърби, хем те боли ! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей ама тебе хем те сърби, хем те боли ! :D

Така си е ама работи  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е ама работи  :D

Нали това е целта. :)

Хайде със здраве !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали това е целта. :)

Хайде със здраве !

Мерси !!!    :clap: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.