Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

selekt8517

Компютъра тръгва след рестарт

Препоръчан отговор

Когато пусна сутрин компютъра,вентилаторите тръгват,но няма картина и спийкъра не сигнализира. След като натисна копчето,за да се рестартира,излиза картина и спийкъра сигнализира. След като изключа компютъра от старт менюто и го включа веднага няма проблеми. От какво може да е проблема?

CPU: http://ark.intel.com/products/27511/Intel-Pentium-D-Processor-805-2M-Cache-2_66-GHz-533-MHz-FSB

MB:  http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=99#d

Video: http://www.nvidia.com/page/geforce_7100.html RAM: 3GB DDR2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да му направиш пълна профилактика като за начало - видеокарта, памет, твърди дискове, захранване, охладители и т.н. и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да му направиш пълна профилактика като за начало - видеокарта, памет, твърди дискове, захранване, охладители и т.н. и т.н.

Пускал съм му програма сканиране на хард диска. Днес го отворих и го почистих от прах и всички вентилатори въртят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледа ли за издути кондензатори по дъното/видеото/захранването ? Пробва ли поотделно паметите, а също с и без видеокартата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледа ли за издути кондензатори по дъното/видеото/захранването ? Пробва ли поотделно паметите, а също с и без видеокартата ?

Махнах видеокартата и тръгва без проблем,но няма издути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускал съм му програма сканиране на хард диска. Днес го отворих и го почистих от прах и всички вентилатори въртят. 

Как го почисти от прах. Не казвай че си взел прахосмукачката и си му обрал паяжините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега я тествай на друга машина за да си сигурен че проблема е в нея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да говори на издъхващо захранване - отворете го и огледайте кондензаторите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е във захранването................... обяснявано е много пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го почисти от прах. Не казвай че си взел прахосмукачката и си му обрал паяжините.

Почистих го с четка за боядисване.

Това може да говори на издъхващо захранване - отворете го и огледайте кондензаторите .

Преди бях дал захранването на приятел,защото неговото му беше развалено,но не е имал проблем. Проблема ми е от преди да му го дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината може да му е по слаба - какво ти пречи да го отвориш и поне да изхвърлиш от него 100 гр . прахоляк :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих го с четка за боядисване.

Преди бях дал захранването на приятел,защото неговото му беше развалено,но не е имал проблем. Проблема ми е от преди да му го дам.

С четка за боядисване нищо не може да изчистиш. Трябва да се продуха с компресор. Ако се налага се пръскат слотовете с контактен спрей, защото там се натрупва прах и клеясва с течение на времето. При това положение хардер като процесор, видеокарта или Рам памет не може да контактува добре.

Ако нямаш компресор вземаш една четка за бръснене, разглобяваш целия хардуер и го продухваш с уста и с помощта на четката. Вярно малко е грубо, но върши работа. Ако обаче не си разглобявал хардуер, занеси компютъра на сервиз да му се направи профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината може да му е по слаба - какво ти пречи да го отвориш и поне да изхвърлиш от него 100 гр . прахоляк :)

Няма надути кондензатори в захранването. Някъде бях чел,че в електрониката рядко има видимо дефектирали елементи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма надути кондензатори в захранването. Някъде бях чел,че в електрониката рядко има видимо дефектирали елементи.

Я погледни тоя снимков матреал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерих изходните напрежения от захранването с мултицет,всичко е в норма. Водих се по тази таблица

http://attachments.techguy.org/attachments/92851d1164669583/atx-psu-standard-20-pin.gif

Имам повече опит с телевизори. Да не би да има изсъхнал електролит на видеокартата,в телевизорите изсъхват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак прави същия проблем без видеокарта. Сканирах хард диска,няма проблеми. Дали е дъното или захранването? Няма видимо дефектирали елементи нито в дъното,нито в захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с дъно Биостар, тръгна безпроблемно след ъпдейт на биоса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.