Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Четох из интернет, че за игри (FPS) времето за реакция на пикселите трябва да е поне 2ms - за да няма т.н. ghosting или motion blur. Също така бих искал да е повече от 60Hz refresh rate. Бях си харесал ASUS 24 VG248QE, но цената ми идва малко в повече (не че не бих събрал парите за него). Просто има твърде много екстри, които няма да ползвам (като 3D например).Също така бях харесал ASUS 23 VX238H, но е 60Hz (леко е дразнещо според мене) Не е задължително да е IPS, но знам че такива монитори с под 5ms са доста скъпи.

Моля предложенията да се не повече от 400 лева (може малко отгоре)

Благодаря Ви предварително.

П.С. Забравих да добавя - видеокартата ми е HD7850

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Четох из интернет, че за игри (FPS) времето за реакция на пикселите трябва да е поне 2ms - за да няма т.н. ghosting или motion blur. Също така бих искал да е повече от 60Hz refresh rate. Бях си харесал ASUS 24 VG248QE, но цената ми идва малко в повече (не че не бих събрал парите за него). Просто има твърде много екстри, които няма да ползвам (като 3D например).Също така бях харесал ASUS 23 VX238H, но е 60Hz (леко е дразнещо според мене) Не е задължително да е IPS, но знам че такива монитори с под 5ms са доста скъпи.

Моля предложенията да се не повече от 400 лева (може малко отгоре)

Благодаря Ви предварително.

П.С. Забравих да добавя - видеокартата ми е HD7850

Response Time : 1ms (Gray to Gray)   ....Това в скобите не е без значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Response Time : 1ms (Gray to Gray)   ....Това в скобите не е без значение. 

Така е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да е поне 2ms но е 60Hz (леко е дразнещо според мене)

Няма да е лошо да попрочетеш малко повече за LCD мониторите, защото и двете твърдения са невярни. ;)Dell 23'', Wide, DVI, Черен U2312HM BenQ 24", Wide, Full HD, DVI-D, HDMI, Говорители, Естествен контраст 5000:1, Черен, GW2450HM

или ако искаш голям диагонал:

AOC 27", Wide, Full HD, DVI, Говорители, Черен, e2752V

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да попрочетеш малко повече за LCD мониторите, защото и двете твърдения са невярни. ;)Dell 23'', Wide, DVI, Черен U2312HM BenQ 24", Wide, Full HD, DVI-D, HDMI, Говорители, Естествен контраст 5000:1, Черен, GW2450HM

или ако искаш голям диагонал:

AOC 27", Wide, Full HD, DVI, Говорители, Черен, e2752V

Защо да не са верни.

1. Не е ли вярно, че се получава замъгляване при движеще се обекти при по-висок ms?

2. Hz-вете са по предпочитание, на някой му харесват 60 на други повече.

btw Мониторите които сте предложил са добри.

Редактирано от worms3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не. Човешкото око не може да различи нищо под 12ms, а замъгляването се получава от т. нар. input lag

2. Препоръчителната честота на опресняване е именно 60Hz и мониторите, които поддържат по-висока честота(120Hz) са малко и цената им е доста висока. Пример - Benq XL2420T, Acer Aspire GD245HQ и т.н.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложенията на колегите са наистина добри.Модела на DELL е сред най-добрите в този ценови клас.Коментирано е много пъти в този форум.Притежава стилен дизайн,матов дисплей,перфектни цветове и опция за коригиране на височината.Може да обърнете внимание и на този -IIYAMA 24" ProLite XB2472HD, 8ms, 5 000 000 : 1, 250 cd/m2, DVI, HDMI, LED или този -LG 23" M2352D-PZ, 5ms, 5 000 000:1, 250 cd/m2, HDMI, IPS Panel.

Избора ще бъде Ваш!Поздрави !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си харесах този монитор BenQ XL2411T. Какво мислите ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дадеш много пари за нещо, което никога няма да ползваш. За тия пари може да вземеш чудесен 27" монитор или дори 32" LCD телевизор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дадеш много пари за нещо, което никога няма да ползваш.

Заради видео картата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вече за това. Тия 120Hz са нужни за nVidia 3D vision, която се поддържа от видеокарти nVidia и комплект 3D Vidsion, който е с цена около 300лв. а тази технология така и не намери широко разпространение, явно заради не особено добрите ефекти и високата си цена. Друго, не знам какво те притеснява, че ще играеш на монитор с 60Hz честота на опресняване, след като това е стандарт и няма никакви негативни ефекти върху игрите. И последно, тия милисекунди, за които си се хванал така упорито са нищо повече от рекламен трик без практическа полза.

И все пак какъв е крайния бюджет за монитор?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е, че каквато и да е цената (ще събера пари) ще го взема. Ако си струва разбира се. Ще приема съвета ти за Hz-овете и мисля да се спра на RL2455HM, който ScD е предложил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се нахвърляй на TN матриците заради хартиени екстри. Казах ти, че тия ms време за реакция на практика не e oт значение.

Публикувано изображение

Виж, че GW2450HM, който ти предложих е с много нисък input lag и е с AMVA матрица. Също Dell U2312HM е с едва 0,6ms input lag и IPS матрица, и двата са много по-добър избор от всеки масов TN. 

p.s.

За малко над бюджета ти Dell U2412M e oтличен избор.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се нахвърляй на TN матриците заради хартиени екстри. Казах ти, че тия ms време за реакция на практика не e oт значение.

Публикувано изображение

Виж, че GW2450HM, който ти предложих е с много нисък input lag и е с AMVA матрица. Също Dell U2312HM е с едва 0,6ms input lag и IPS матрица, и двата са много по-добър избор от всеки масов TN. 

p.s.

За малко над бюджета ти Dell U2412M e oтличен избор.

Напълно съм съгласен с колегата и в момента Dell 23''  U2312HM  е на страхотна цена!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск геймърите да ме оплюят,но ползвам (и притежавам) монитори с лъскав и матов екран IPS,PVA,MVA,TN и за мен (е не съм геймър) TN e отврат,както и лъскавите дисплеи и Edge LED за монитор.Винаги,щом имам възможност,гледам да седна пред матовия IPS,a на единия лаптоп (мисля) е лъскав Edge LED TN-отврат и ще ти изгори очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск и мен да оплюят...аз играя доста игри на 50 Hz  с вертикална синхронизация. Причината е точно слабата видеокарта ( и най-вече процесор) и желанието ми за повече детайли. Определено с размазаната картина се свиква и не прави впечатление след месец-два игри. Е, CRT-то на 75 херца си е класика, но тия времена минаха отдавна. Та според мен е много по-важно не как монитора ще размаже картината, а как видеокартата ще се синхронизира с монитора, за избягване на тиъринга и накъсаната картина. Доколкото съм чел напоследък ревюта, инпутлагът вече почти не е проблем за никой съвременен монитор. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell 23''  U2312HM ще е тогава. Поръчвам го още днес. Благодаря ви!. Ще пиша за впечатлението си след като го пробвам :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва ли времето за реакция да е поне 5ms?

Не. Ако прочетеш внимателно горните коментари ще разбереш защо - Не...

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Ако прочетеш внимателно горните коментари ще разбереш защо - Не...

А щом човешкото око не може да различи нищо под 12ms, защо тогава правят монитори с 2ms, 5ms, 8ms и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А щом човешкото око не може да различи нищо под 12ms, защо тогава правят монитори с 2ms, 5ms, 8ms и т.н.?

За да има "шарана" на какво да се хване ,като купува монитор!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да има "шарана" на какво да се хване ,като купува монитор!

Аха, ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поиграх малко и не забелязах проблем.

Също така разбрах, че Game mode не става за гледане на филми :D (когато картината се сменя от светло към тъмно екрана преминава бавно от едното към другото - не знам точно как да го обясня. Все едно гледате края на някой филм когато картината постепенно се затъмнява)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.