Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

компютърът в автосервиза ни взе да сдава багажа (преди три години го взехме втора ръка за 100 лв. - някакъв офис модел Fujitsu Siemens). До сега е вършел работата си прекрасно (въпреки ужасните условия - прах, масла, мизерия и доста старите му компоненти), но в последно време дори браузването и Excel-a го тормозят жестоко.

Изискванията ми не са особено високи:

• гладко браузване
  • бързо зареждане на офис софтуеъра, браузъра и на програми от типа на Autodata
  • голям хард диск (1 ТБ е идеално)
  • хоризонтална кутия (колкото по-малка, толкова по-добре)
  • да подкара Win7 64-bit

Пробвах се да сглобя нещо в em@g: Линк - 355 лв.

Първият ми въпрос е дали кутията идва със захранване, защото за толкова малко пари ме съмнява. Ако някой си е имал работа с този модел, може да сподели.

Второ - дънната платка ще се побере ли в кутията?

Трето - мониторът е старо CRT, затова дънната платка трябва да поддържа VGA/DIV (не съм сигурен кое от двете, утре ще погледна).

Четвърто - процесорът ще покрива ли с изискванията ми? Целта ми е следващите ~3 години да не се налага да го ъпгрейдвам.

Пети въпрос - от em@g могат ли да издадат фактура, защото фирмата ни е регистрирана по ДДС?

Максималният ми бюджет е 400 лв. Нямам нужда от CD-записвачка и периферия.
Ако някой има по-добри предложения за конфигурация, моля да ги сподели. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте сложил видео карта....

И не захранването не идва с кутията.

Не сте сложили вентилатор...

По добре да се вземе двуядрен процесор за гладко сърфиране!

По добре да се отделят повече пари за да издържи повече ;)

Редактирано от KrisoZZZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, ама напоследък из форума специалисти много. Кутията е със захранване, но е боклук и не бива да се разчита на него.

ASROCK H61M-DGS /BULK /1155
G1610 /2.6/2M/BOX/1155
4GB DDR3 1333 A-DATA
PSU FORTRON FSP300-60HCN
CX-2G67 /NO PSU
1.5T SG  SATA 6G 64M 7200

Обща стойност - 409.21 лв. с ДДС

Виж и в sky.bg може да излезе малко по-евтино. И двата магазина издават фактури, и ще сглобят конфигурацията, ако няма кой.

Ако тия 9лв. са проблем може да минете с 1TB диск, ама като знам, че само Текдок-а е 30GB инсталационно и още толкова инсталиран, да не се окаже, че е малко 1TB.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-

Редактирано от KrisoZZZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам това:

https://www.emag.bg/wishlist/6580070312

Не разбрах за какво ми е тази видеокарта, при положение че нито игри ще се играят, нито ще се гледат full HD филми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам това:

Какво по дяволите препоръчваш? Пич, идея си нямаш от компютри, така че по-добре спри и недей да се излагаш повече. Гледам, че си взел засилка, ама нямаш никакви познания и пишеш пълни глупости.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашата конфигурация е чудесна с изключение на захранването, ако можете да го смените с нещо евтино, но марково би било чудесно, а ако не можете най-вероятно и така ще работи, но с едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам това:

Чакай малко бе човек, темата ти още е на първа страница.(за конфигурация)

Остави на хората, които разбират от това, да препоръчват.(не целя да те обиждам)

едит:

Людмил ме изпревари Редактирано от Testforfun (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз препоръчвам това:

Дъното не е съвместимо .

Казваш напълно обратно първо процесора има вграедно видео второ кутията идва с захранване трето процесора е двуядрен и конфига ще си държи достатачно четвърто ти си пълен иди*т

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не вземете пак втора употреба машина. Тези китайски захранвания и вентилатори зор ще виждат в пепелта, да не говорим като включвате електрожен и т.н.

Това е в пъти по-надеждно от предлаганите до сега http://prodavalnik.com/dell-optiplex-230-intel-c2d-e7500-2-93ghz-250gb-hdd-2gb-ddr3-dvdrw-vc-intel-i27251013

Гис-а ще ти пуснат фактура без проблеми

• гладко браузване - без проблем
  • бързо зареждане на офис софтуеъра, браузъра и на програми от типа на Autodata - без проблем
  • голям хард диск (1 ТБ е идеално) - 1ТБ за 3-4гб Аутодата ???
  • хоризонтална кутия (колкото по-малка, толкова по-добре) - по-добре легнала, а си я слагайте както искате и без това двд-то няма да ползвате
  • да подкара Win7 64-bit- без проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не вземете пак втора употреба машина. Тези китайски захранвания и вентилатори зор ще виждат в пепелта, да не говорим като включвате електрожен и т.н.

Това е в пъти по-надеждно от предлаганите до сега http://prodavalnik.com/dell-optiplex-230-intel-c2d-e7500-2-93ghz-250gb-hdd-2gb-ddr3-dvdrw-vc-intel-i27251013

Гис-а ще ти пуснат фактура без проблеми

• гладко браузване - без проблем
  • бързо зареждане на офис софтуеъра, браузъра и на програми от типа на Autodata - без проблем
  • голям хард диск (1 ТБ е идеално) - 1ТБ за 3-4гб Аутодата ???
  • хоризонтална кутия (колкото по-малка, толкова по-добре) - по-добре легнала, а си я слагайте както искате и без това двд-то няма да ползвате
  • да подкара Win7 64-bit- без проблем

Да не го приемеш на вътре ама тва е само в пъти по-слабо и само на сън ще подкара Win7 64bit.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като добави още 2ГБ RAM и голям хард, и цената отива доста над 400лв. Иначе да, Win 7 ще върви без проблем, ама явно нямаш идея колко много каталози има освен Autodata и колко много място заемат. Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 гб вършат работа за всички авто каталози нужни по тия географски ширини (изключая екзотичните решения за ония корейски и японски изгъзици, както и американските дядовци), че и остава за даунлоудинг на филми място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел мълчи и недей да объркваш хората !

edit: бая хора са ме изпреварили с карането :D

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под хоризонтална кутия имах предвид легнала. В краен случай не е проблем и просто да сложа tower кутия в легнало положение.

Този intel офис втора употреба ще е една съвсем малка стъпка по-нагоре от сегашната ни машина - за 290 лева не си заслужава, при положение, че нова машина ще излезе ~400 лв.

Иначе em@g ме привличат, заради безплатната доставка. Някой може ли да ми каже ориентировъчно колко ще излезе доставката от ник3м София-Русе? Ако пък еm@g не пишат фактури, то по-добре да не взимам от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В на един приятел сервиза компа е с 320-ка и в последствие добавен 500GB, като 320-ката е пълна, а 500GB е половината, а е с XP и системен дял от 30GB и няма нищо, освен специализиран софтуер и малко снимки. Ако се ползва 7 ще трябва още малко място, така че 1TB си трябва. ETKA, TecDoc, Autodata, Microcat няколко версии, Dialogys, EPC, ePER и т.н.

Доставката е към 12-15лв. по Спиди, а emag и те дават фактури, ама нямат хубави захранвания за малко пари и за това сложих FSP-то от nikem. Не е проблем да си поръчаш всичко от емаг и захранването от никем или местен магазин, но не вземай от гадните Delux, Codegen и подобни боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея румънците, не са ли по-близо до вас отколкото е Русе-София? Що не прескочите направо до склада им ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@jesusatan избери си друго дъно, че като ти гръмне лан-а ще взимаш рутери, приемници... :)

Дано не си мислиш, че този селерон е огромна крачка нагоре, a за разликата в захранването на DELL и DELUX няма нужда да говоря.

Все пак който плаща той решава, успех с покупката ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам това:

Дънна платка MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

Процесор AMD A4 X2 4000, 3200MHz, Socket FM2, Box
HDD Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0
Памет Corsair 2048MB, DDR3, 1333MHz ---->Х2
Кутия Spire CoolBox 503, без захранващ блок, Черна
Общо поръчка: 41799лв.. + безплатна доставка

Да... 18 лв. над бюджета ,но е с безплатна доставка , която иначе ще ти е 25+ (освен ако не е до офис на еконт пратката). Ако 18 лв. ти са проблем може да отрежем от хард-а , но не си заслужава... а и надали 18 лв. ще ти са проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам лаптоп за целта, на който са накачурени един болюк диагностични програми като VCDS-VAG,OP-com,ESI(tronic)KTS на БОш,диагнстични на Алфа,Ланча и Фиат и т.н.!Аутодата и Текдок също ,та мисълта ми е няма ли да ти е по-удобен лаптоп за тая цел или не се занимаваш с диагностика?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел, от петте изречения нито едно твърдение не е вярно :). Процесорът има видеокарта, кутията според информацията в е-маг е със захранване, процесорът идва с вентилатор, ако имаш предвид естествено него, процесорът е двуядрен, колкото и да не ти се вярва и повече пари не са необходими за един автосервиз. Защо изобщо написа тия неща? 

Тея румънците, не са ли по-близо до вас отколкото е Русе-София? Що не прескочите направо до склада им ;)

Не са по-близо. Складът на е-маг е  в Търново на 110 км. Букурещ се води на 75, но имаш и една таксичка на Дунав Мост. Или викаш да яхваме колелетата. А и какво ме грее, че идва от Търново, а не от Букурещ? Нали пари за път не давам?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От никема до разград ми излезе 19 лева и стотинки доставката на пц-то (8 кг и нещо тежеше) по еконт. до русе сигурно 25 лева ако не и 30

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От никема до разград ми излезе 19 лева и стотинки доставката на пц-то (8 кг и нещо тежеше) по еконт. до русе сигурно 25 лева ако не и 30

То ти е излезнало 8кг. ама за кои части?

Има кутии , които тежат повече от всичко което си поръчал , какво остава ако в конфигурацията има и монитор!

Доставката за пълна конфигурация изобщо не е малко , нека автора бъде наясно и с това!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти е излезнало 8кг. ама за кои части?

Има кутии , които тежат повече от всичко което си поръчал , какво остава ако в конфигурацията има и монитор!

Доставката за пълна конфигурация изобщо не е малко , нека автора бъде наясно и с това!

Автора си каза ,че няма нужда от периферия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.