Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

То моите въпроси и проблеми станаха май твърде много за последните два дни.
За тия които не са в течение на другите ми теми ще опиша епикризата на заболяването набързо.

Понеже радятора загряваше заради ниски обороти на вентилатора на проца, а нямаше как от биоса да вдигна оборотите., направих друго.

Оригиналния вентилатор го изключих от дъното и го свързах да взема 12V ток директно от захранването (кабела за флопито , който така и  не използвам). Обаче на 12 волта вента е много шумени е много дразнещо. Може би ако го пусна на 7 волта оборотите и шума ще намалят.

На мястото на оригиналния вентилатор на дъното съм включил  един друг вент от същия модел, просто за да излъжа системата че има включен вент. Защото иначе ситемата не стартира заради липсващ вент на проца,

Малко сложно стана с обяснението, надявам се да ме разберете какво съм направил.

Засега са свързани така.
Вента е със 4 жици ( синя, черна, червена и бяла )
кабела за флопито е със 4 жички ( жълта, черна, черна, червена)

Публикувано изображение

Как да пусна вента на 7 волта, че много шуми на 12 волта.

Вентилатора е ако има някакво значение.
Публикувано изображение

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората жичка свържи не към черно, ами към червено на конектора за флопи, като разбира се внимаваш да не се докосват двете. Ако трябва, ги омотай с изолирбанд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

А от вента кои жички да използвам и има ли някакво значение поляритета.

Втората жичка свържи не към черно, ами към червено на конектора за флопи, като разбира се внимаваш да не се докосват двете. Ако трябва, ги омотай с изолирбанд.

кой цвят е втората жичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо са тези сложни упражнения, след като BIOS има богати настройки за вентилатора на процесора. Влизаш в CPU Smart Fan Control и задаваш тази настройка, която те удовлетворява. Махни допълнителният вентилатор и свържи този на охладителя на CPU. Имаш книжка на дъното, чети. Ако има неясноти - питай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявам се за уточнението ама последно 
червената от вента в жълтата на флопито
черната от вента в червента на флопито. Така ли е или пак нещо не съм разбрал.

Защо са тези сложни упражнения, след като BIOS има богати настройки за вентилатора на процесора. Влизаш в CPU Smart Fan Control и задаваш тази настройка, която те удовлетворява. Махни допълнителният вентилатор и свържи този на охладителя на CPU. Имаш книжка на дъното, чети. Ако има неясноти - питай.

Компа е DELL Optiplex GX620  От трите разновидности най-големия.  Нямам CPU Fan BIOS

Публикувано изображение

Свързах ги . Сега е по-добре. Не чак толкова шумно.

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за уточнението ама последно 
червената от вента в жълтата на флопито
черната от вента в червента на флопито. Така ли е или пак нещо не съм разбрал.

Да,така е.Червена  на вентилатора в 12v(жълтата) и черната в 5-тя(червената) волта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.