Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
V.Slavkov

Проблем с рутер след гръмотевична бурия

Препоръчан отговор

След силан гръмотевична бурия, рутерът ми престана да има връзка с доставчика ми, но няма никакви проблеми с комуникацията компютър- рутер. Евентуален ремонт би ли бил възможен и дали си зъслужава ... рутерът е с цена 35 лв, ако някой знае колоко би струвал ремонтът му и къде да го занеса в София, ще съм много благодарен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След силан гръмотевична бурия, рутерът ми престана да има връзка с доставчика ми, но няма никакви проблеми с комуникацията компютър- рутер. Евентуален ремонт би ли бил възможен и дали си зъслужава ... рутерът е с цена 35 лв, ако някой знае колоко би струвал ремонтът му и къде да го занеса в София, ще съм много благодарен. 

Марка ?

Модел ?

Предполагам изгорял WAN порт, но евентуално ако се поддържа от алтернативен фърмуер може да се направи нещо

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимаваш с глупости ? Какво да му ремонтираш на рутер който струва 35 лева нов ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимаваш с глупости ? Какво да му ремонтираш на рутер който струва 35 лева нов ?

Ако се инсталира OPEN-WRT или DD-WRT или друг алтернативен може да се пробва един от ЛАН портовете да се направи WAN, стига архитектурата на рутера да позволява това. Затова питам за марка и модел :)

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се инсталира OPEN-WRT или DD-WRT или друг алтернативен може да се пробва един от ЛАН портовете да се направи WAN, стига архитектурата на рутера да позволява това. Затова питам за марка и модел :)

Аз имам един подхвърлен тъплинк :) става ли верно тоя номер та да ходя да му видя модела ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един подхвърлен тъплинк :) става ли верно тоя номер та да ходя да му видя модела ?

стига архитектурата на рутера да позволява това. Дай да проверим. Кажи марката и модела, както и хардуерната версия, която е напишана отдолу на етикета на рутера

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига архитектурата на рутера да позволява това. Дай да проверим. Кажи марката и модела, както и хардуерната версия, която е напишана отдолу на етикета на рутера

TL-WR542G  ver 6.6

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко закъснение TP-link TL-WR841N. А какви защити мога да използвам за да запазя евентуално новия рутер ? Ако дадете линкче от sky сте страшни :) Благодаря за отговорите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко закъснение TP-link TL-WR841N. А какви защити мога да използвам за да запазя евентуално новия рутер ? Ако дадете линкче от sky сте страшни :) Благодаря за отговорите! 

Защитите са да го изключвате от тока и да изключвате кабела от wan порта по време на буря... Когато не се използва - пак така. Парен каша духа са казали (от личен опит с два изгърмели рутер-а).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има специални разрядници, обикновено комбинирани с разклонители, които предпазват от пренапрежение по линията

http://www.lowes.com/cd_Surge+Protector+Buying+Guide_754129873_

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам   LAN протектор като най сигурно е изключването на лан кабела :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко закъснение TP-link TL-WR841N...

Виж хардуерната версия на рутера, трябва да я пише на стикера, който се намира от долу, но има голяма вероятност твоя рутер да поддържа алтернативен firmware, примерно dd-wrt и ако му е изгорял WAN порта, ще може да смениш един от LAN портовете да работи като WAN, както вече @DD-WRT каза по-горе. Ето тук един пичага търси подобно решение. Има и документация в сайта на dd-wrt. Ако не се получи с dd-wrt, може да опиташ и с openwrt.

П.П. Ако се навиеш да флашваш рутера с алт. firmware, гледай внимателно версията, която ще свалиш, тя трябва да отговаря точно за твоя рутер, че да не го хвърлиш на боклука :)

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи хардуерна версия и аз ще те напътя как да действаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак! Версията е 8.0

И едни въпрос: Няма ли да стане податлив на външни атаки рутерчето, ако го флашвам или просто ще е с един порт по-малко. Също ще може ли да се ползва  Wifi. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пак! Версията е 8.0

И едни въпрос: Няма ли да стане податлив на външни атаки рутерчето, ако го флашвам или просто ще е с един порт по-малко. Също ще може ли да се ползва  Wifi. :)

До колкото аз видях, за твоята ревизия 8.0 можеш да сложиш dd-wrt примерно. Ако добре съм видял, мисля че ето тук е последния фърм за твоя рутер. Пускам снимка да се ориентираш кое да свалиш от сайта на dd-wrt, че нещо не може директен линк, ориентирай се по Path: Ползвай видеото, за да те ориентира в процеса на флашването, после от поста ми по-горе ползвай линка, порови във форума и виж как да си смениш един от лан портовете да работи като WAN. Аз лично не си спомням как се правеше, ако някой др знае ще помага. На въпросите ти, не не се безпокой за външните атаки и да wi-fi ще си имаш. :)

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Тези дни ще пробвам да съживя рутера, ако е успешен процеса ще публикувам стъпките :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статус: От сайта http://www.dd-wrt.com свалих съответния firmware инсталирах го. След това го обнових с втория файл. От контрол панела качих telnet и telnetserver. От Cmd.exe влязох в telnet 192.168.x.x Съгласно инструкциите от http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Switched_Ports следвах 

BusyBox vl.21.0 <2013-05-27 08:35:06 CEST> built-in shell <ash> Enter 'help' for a list of built-in commands.
root@DD-WRT:~# nvram show | grep vlan.*ports
vlan0ports=1 2 3 5
vlan1ports=0 4 5
size: 17595 bytes <47941 left>
rootPDD-WRT:~# nvram show | grep port.*vlans
port5vlans=0 1 16
port3vlans=0
port1vlans=0
port4vlans=0
port2vlans=0
port0vlans=1
root@DD-WRT:~# nvram show | grep vlan.*hwname
vlan1hwname =et0
vlan0hwname =et0

след това трябва да сменям портове съгласно 
Second WAN port

You can move ports to the WAN VLAN to make them act as WAN ports residing outside the router's NAT or to just replace a damaged WAN port. Devices attached to these ports will request their IP addresses from the ISP instead of getting a private IP address from your router. One might want to have such behavior when having unsorted firewall issues with a SIP operator.

nvram set vlan0ports="1 2 3 5*"
nvram set vlan1ports="0 4 5"
nvram commit
reboot

Тук се нуждая от малко помощ за точните портове :)  дано не стане като с поговорката Власите се давят на края на Дунав.

Редактирано от V.Slavkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От последното до колкото аз схващам си направил 4-ти lan порт (този най-близкия до wan-a) да работи като wan. Според мен, ако вс друго е ок, остава през web-а да накараш новия wan порт да се обърне към ISP-то за адрес и т.н. Не знам само в горния код, има ред, който е за гигабитови маршрутизатори и дали това няма да бърка нещо при препрограмирането на суича. Не съм много на ти с тея неща, нека колегите линукс експерти да кажат. Преди време се борих с едно рутерче и същия казус и тогава след бая изчетен мат'риaл в нета, подкарах нещата, но след време купих друг рутер и този отиде в кофата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.