Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

deancho7

Помощ при покупка на РАМ памет

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си увелича Рам паметта, но не знам дали е възможно. Мисля да му добавя още 2 Gbs, макс 4 Gbs. Та искам да попитам дали може на тази дънна платка. Също използвам Windows xp и хора са ми казвали, че има лимит за рам.

Ако може да си сложа допълнителна рам, бихте ли ми предложили тип памет, цена и магазин в София от които мога да си я закупя.

Вид на дънна платка > http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-GLAN/

Memory type > DDR2 SDRAM

Memory Speed > DDR2-667(333 MHz)

Извинявам се  за правописните грешки. :)

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магазин не мога да ти препоръчам, но се замисли за уйндоус 7 64 бита в случая, щото хр 32 бита рядко разпознава пълните 4 гб, а 64 битовата версия си е просто подигравка. Също гледай да е със сходни показатели като сегашната ти (визирам честота, тайминги, волтаж). Колегите ще ти препоръчат самата памет вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест имаш 2гб памет и искаш да си вземеш още 2гб?2GB DDR2 800 A-DATA ще свърши работа, дори паметта с която си в момента да работи на по-ниска честота, то тази ще работи на тази честота.Дъното ще и намали честотата до тази на паметта с която си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че си заслужава , дали ти трябва или да се хвалиш ? защото при това положение с ХР ще добавиш фактически само още един :D ще станат 3гб .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че си заслужава , дали ти трябва или да се хвалиш ? защото при това положение с ХР ще добавиш фактически само още един :D ще станат 3гб .

ами компютъра става все по-бавен и по бавен , и реших че е време да му купя нещо да му подобря.  Относно хвалене едва ли 4 gbs  е материал за хвалба :wink12: . А това което ми казваш че само 3 ще отчита това ли е лимита за XP който писах по горе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ... 3 до 3,5 .

До колкото с бавенето , то вероятно се дължи от ОС .

Ако вземеш още два , направо инсталирай

но се замисли за уйндоус 7 64 бита

ПП. Ето ти снимка от моя който е със 4 :D

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ... 3 до 3,5 .

До колкото с бавенето , то вероятно се дължи от ОС .

Ако вземеш още два , направо инсталирай

ПП. Ето ти снимка от моя който е със 4 :D

Публикувано изображение

Добре, ако ще взимам 2 ще си сложа и windows 7 Мерси :)

PS: защо стоиш с Windows xp ако не използвам максималната рам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един архивен скенер от миналия век  :)  който използвам и няма драйвери :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не ползваш вируталка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа , аз почити не го използвам вече тоя компютър и не ми се занимава :) дори не съм и пробвал тоя скенер на 7ца , но знам че е голям боклук и колко версии на програмата VueScan съм инсталирал - не го познава :no-no: само с неговия софтуер си работи .

CanoScan N340P - няма и за виста .

Оспамих темата на човека за което се извинявам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа , аз почити не го използвам вече тоя компютър и не ми се занимава :) дори не съм и пробвал тоя скенер на 7ца , но знам че е голям боклук и колко версии на програмата VueScan съм инсталирал - не го познава :no-no: само с неговия софтуер си работи .

CanoScan N340P - няма и за виста .

Оспамих темата на човека за което се извинявам .

Няма проблем, много ми помогнахте мерси може да се lockne :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 58,37 лв.

Ето ти рам и магазин в София, но ще трябва да се обадиш да я поръчаш, тъй като не държат наличности!

Поздрави :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.