Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си увелича Рам паметта, но не знам дали е възможно. Мисля да му добавя още 2 Gbs, макс 4 Gbs. Та искам да попитам дали може на тази дънна платка. Също използвам Windows xp и хора са ми казвали, че има лимит за рам.

Ако може да си сложа допълнителна рам, бихте ли ми предложили тип памет, цена и магазин в София от които мога да си я закупя.

Вид на дънна платка > http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF7G-GLAN/

Memory type > DDR2 SDRAM

Memory Speed > DDR2-667(333 MHz)

Извинявам се  за правописните грешки. :)

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магазин не мога да ти препоръчам, но се замисли за уйндоус 7 64 бита в случая, щото хр 32 бита рядко разпознава пълните 4 гб, а 64 битовата версия си е просто подигравка. Също гледай да е със сходни показатели като сегашната ти (визирам честота, тайминги, волтаж). Колегите ще ти препоръчат самата памет вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест имаш 2гб памет и искаш да си вземеш още 2гб?2GB DDR2 800 A-DATA ще свърши работа, дори паметта с която си в момента да работи на по-ниска честота, то тази ще работи на тази честота.Дъното ще и намали честотата до тази на паметта с която си!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че си заслужава , дали ти трябва или да се хвалиш ? защото при това положение с ХР ще добавиш фактически само още един :D ще станат 3гб .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че си заслужава , дали ти трябва или да се хвалиш ? защото при това положение с ХР ще добавиш фактически само още един :D ще станат 3гб .

ами компютъра става все по-бавен и по бавен , и реших че е време да му купя нещо да му подобря.  Относно хвалене едва ли 4 gbs  е материал за хвалба :wink12: . А това което ми казваш че само 3 ще отчита това ли е лимита за XP който писах по горе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ... 3 до 3,5 .

До колкото с бавенето , то вероятно се дължи от ОС .

Ако вземеш още два , направо инсталирай

но се замисли за уйндоус 7 64 бита

ПП. Ето ти снимка от моя който е със 4 :D

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ... 3 до 3,5 .

До колкото с бавенето , то вероятно се дължи от ОС .

Ако вземеш още два , направо инсталирай

ПП. Ето ти снимка от моя който е със 4 :D

Публикувано изображение

Добре, ако ще взимам 2 ще си сложа и windows 7 Мерси :)

PS: защо стоиш с Windows xp ако не използвам максималната рам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам един архивен скенер от миналия век  :)  който използвам и няма драйвери :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа , аз почити не го използвам вече тоя компютър и не ми се занимава :) дори не съм и пробвал тоя скенер на 7ца , но знам че е голям боклук и колко версии на програмата VueScan съм инсталирал - не го познава :no-no: само с неговия софтуер си работи .

CanoScan N340P - няма и за виста .

Оспамих темата на човека за което се извинявам .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа , аз почити не го използвам вече тоя компютър и не ми се занимава :) дори не съм и пробвал тоя скенер на 7ца , но знам че е голям боклук и колко версии на програмата VueScan съм инсталирал - не го познава :no-no: само с неговия софтуер си работи .

CanoScan N340P - няма и за виста .

Оспамих темата на човека за което се извинявам .

Няма проблем, много ми помогнахте мерси може да се lockne :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 58,37 лв.

Ето ти рам и магазин в София, но ще трябва да се обадиш да я поръчаш, тъй като не държат наличности!

Поздрави :)!
Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.