Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Понякога когато натисна с дясно копче върху един или повече файла,за да ги изтрия или копирам (няма значение каква е командата) мисли прекалено дълго време,някъде 5 - 10 секунди !  На какво може да се дължи това? На Windows 8 съм,това е лаптопа ми http://www.technopolis.bg/b2c/details/511397/P11010101/Laptop-ASUS-G75VX-T4120HM - ако ви трябва някаква информация питайте.

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно никой не знае решението на този проблем : (

спирате антивируса и ще работи по-бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвайте клавиатурата. ;)

Del за изтриване, Ctrl+A маркира всичко, Ctrl+ляв клик маркира избрани файлове, Ctrl+C за копиране, Ctrl+X за кътване(изрязване), Ctrl+V за поставяне и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно никой не знае решението на този проблем : (

To решението не е едно,в една система,наблъскана с излишни програми и приложения.Стигнал си до момент,в който самият компютър не може да смогне,да обработи всички процеси,при което просто не му достигат ресурси.Почисти го от излишни програми и ненужни приложения.Потърси теми,за оптимизация на системата и приложи,което можеш.Така ще олекне работата и всичко ще си дойде на място.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    П.п. То е същото,като да натовариш една лека кола,със свръх тегло и после да искаш да върви като празна.Тогава,какво правим,разтоварваме едно по едно докато тръгне нормално!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не може да е натоварен при свободни 215гб в C: и 136гб в D:  и производителност на процесора която рядко скача над 25-30%  .... Компютъра НЕ е наблъскан с какво ли не! Друг е проблема но нямам представа какво е неговото решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да оптимизираш визуалните ефекти на Windows!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато натисна ctr+alt+delete и цъкна "диспечер на задачите" самия прозорец ми зарежда след 4-5 секунди ...  Как по-точно да ги оптимизирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не може да е натоварен при свободни 215гб в C: и 136гб в D:  и производителност на процесора която рядко скача над 25-30%  .... Компютъра НЕ е наблъскан с какво ли не! Друг е проблема но нямам представа какво е неговото решение.

Заеманото място(136гб.) не товари процесора!Той се натоварва от приложения,програми,допълнителни функции и въобще от всичко,което е нужно да за бъде извършено определено действие.Като натиснеш дясно копче и се забави,колко процента вдига процесора?

Как по-точно да ги оптимизирам ?

Не е само една настройка,която да смениш и нещата да тръгнат!Оптимизация на една система,не е нещо,което да се опише с няколко изречения!А потърси ли в гугъл оптимизация на уиндоус 8 - Google Търсене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че автора на темата по незнайни причини (вероятно и за него самия ) ,е решил да използва Windows 8 за ОС на лаптоп . Това е сравнително мощна машина и всяко забавяне при такива параметри е сигнал за проблем . Ако лаптопа е купен с инсталирана ОС ,то тогава е разбираемо защо бави и всичко останало . Наблъскан е с безкрайните глупости който са в пакета за инсталиране на 8 . Да шарен е ,иновативен е ,но Windows 8 все повече се оказва нещо като Vista - работено ,но недоработено , с безкрайна бройка стартирани процеси. За Windows 8 визуализацията е водещо нещо ,а не производителността . Програмите за оптимизация не ускоряват почти с нищо работата на системата . Моя практичен съвет е автора ако иска системата му да е такава каквато трябва да си инсталира Windows 7 и да се наслаждава на това за което е дал доста парички . Изчанчени неща който имат основна насоченост към съвсем други устройства (таблети ) няма как да работят с пълна сила на други машини . Шаренията,натруфеността и блъскането с много абсолютно ненужни приложения е основното в Windows 8 . Обясненията за натоварването на процесора са едно на ръка . Тук имаме система която работи с много процеси едновременно ,като се включат и тези от инсталираните програми и незнайно какво от автора няма как да не бави . 100% съм убеден че автора е инсталирал много неща и повечето се стартират заедно със системата и работят непрекъснато .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заеманото място(136гб.) не товари процесора!Той се натоварва от приложения,програми,допълнителни функции и въобще от всичко,което е нужно да за бъде извършено определено действие.Като натиснеш дясно копче и се забави,колко процента вдига процесора?

Не е само една настройка,която да смениш и нещата да тръгнат!Оптимизация на една система,не е нещо,което да се опише с няколко изречения!А потърси ли в гугъл оптимизация на уиндоус 8 - Google Търсене

Когато натисна дясно копче и се покажат веднага прозорците за обновяване процесора от 1/2% скача макс на 3/4% ... А когато натисна дясно копче и се получи забавянето процесора ако е на 1/2% си стои на толкова ... тоест все едно нищо не правя.  

Аз мисля че автора на темата по незнайни причини (вероятно и за него самия ) ,е решил да използва Windows 8 за ОС на лаптоп . Това е сравнително мощна машина и всяко забавяне при такива параметри е сигнал за проблем . Ако лаптопа е купен с инсталирана ОС ,то тогава е разбираемо защо бави и всичко останало . Наблъскан е с безкрайните глупости който са в пакета за инсталиране на 8 . Да шарен е ,иновативен е ,но Windows 8 все повече се оказва нещо като Vista - работено ,но недоработено , с безкрайна бройка стартирани процеси. За Windows 8 визуализацията е водещо нещо ,а не производителността . Програмите за оптимизация не ускоряват почти с нищо работата на системата . Моя практичен съвет е автора ако иска системата му да е такава каквато трябва да си инсталира Windows 7 и да се наслаждава на това за което е дал доста парички . Изчанчени неща който имат основна насоченост към съвсем други устройства (таблети ) няма как да работят с пълна сила на други машини . Шаренията,натруфеността и блъскането с много абсолютно ненужни приложения е основното в Windows 8 . Обясненията за натоварването на процесора са едно на ръка . Тук имаме система която работи с много процеси едновременно ,като се включат и тези от инсталираните програми и незнайно какво от автора няма как да не бави . 100% съм убеден че автора е инсталирал много неща и повечето се стартират заедно със системата и работят непрекъснато .

Така е... нямам никаква представа от Windows 8,просто беше инсталиран на лаптопа като го купувах. Не помня в началото обаче да е правил такива проблеми,това се получава от скоро... Но ако единственото решение е да се сложи Windows 7 ще се сложи... какво да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато натисна ctr+alt+delete и цъкна "диспечер на задачите" самия прозорец ми зарежда след 4-5 секунди ...  Как по-точно да ги оптимизирам ?

http://www.eightforums.com/tutorials/5657-visual-effects-adjust-windows-8-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.