Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли да ми предложите някаква конфигурация за сървър на една игра. Всичко е готово, сървъра е готов, но лаптопа ми е слаб и мисля да взимам настолен компютър за сървъра.Претенции нямам, само ram-та да е минимум 16GB.

Сървъра ще е на играта Minecraft, а тя иска доста ram за хостване на сървър без лаг.

Благодаря предварително на тези които ще публикуват някаква конфигурация :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъкъв бюджет може ли да кажете? Мисля, че няма нужда от 16GB рам. Кажете някъкви модове ще слагате ли  и максимум колко хора ще влизат.

Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметни си грубо около 100-120MB на играч плюс стотина MB които заема самия сървър, така че при , така че 16GB ако имаш амбиции да се включат страшно много хора(над 120-130 човека). 8GB ще са ти предостатъчни на първо време, пък ако видиш, че се пълни и сървъра се развива лесно ще добавиш още. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много навътре в сървърите, но някой колега може да ме поправи ако открие грешки.  :)

Обща стойност - 1 445.21 лв. с ДДС

Ето вариант от висок клас, като се предполага, че ще има поне 100-150 играча на линия и някъкви тежки модове.

Обща стойност - 779.92 лв. с ДДС

Бюджетно решение за 15-30 човека без много модове. (квартален сървър :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много навътре в сървърите, но някой колега може да ме поправи ако открие грешки.  :)

Дъното не поддържа Xeon процесори, иначе би била добра идеята. Без да знаем бюджета няма как да препоръчаме нещо конкретно обаче.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Socket 1150 for 4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Socket 1150 for 4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors ;)

Цък.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех инфото от никема.

Не можеш да му имаш доверие. Както виждаш дори и Pentium и Celeron не се поддържат. Винаги първо се гледа официалната страница. ;)

ПС: Стига офтопик !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тежки модове - не,даже няма и да има модове, и ще има към 60 играча онлайн.Аз смятам играчите от един сайт, и този сайт казва че максимум 76 играча ще събере.Сега на моя лаптоп не мога да си пусна сървъра и играта защотото има 25 plugin-а най-малко..А за бюджета - 1 500 лв. Благодаря на тези които ми предложиха конфигурации :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но аз със 8GB рам и FX-6100 държа сървър за 100 човека с 30 плугина а през това време играя и пак никакви проблеми. Такаче :

BB код:

Обща стойност - 1 185.57 лв. с ДДС
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но аз със 8GB рам и FX-6100 държа сървър за 100 човека с 30 плугина а през това време играя и пак никакви проблеми.

Той може да е за 100 човека ама те ако не са вътре това няма значение. А има много различни плъгини и модове. Авторът може да иска нещо от рода на Feed The Beast сървър. Все пак той си решава, но да не стане объркване и после да има недоволни.

Редактирано от Тодор. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Предложението ми е с Intel Xeon E3-1230v2 който е предназначен за сървъри но в игри не отстъпва по нищо на Core i7. 8GB RAM чиито тайминги се пускат на CL 9 9 9 24 на 1.5 Voltage от BIOS. Добавил съм и прилична видео карта за парите си както и записвачка. С тази карта ще могат да се играят игри на високи детайли по време на хоста.

Обща стойност с отстъпки: 1483.36 лв. с ДДС - Количка

Ако продадеш лаптопа и успееш да добавиш малко може да си купиш този монитор - Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms - 357.07 лв. с ДДС

PS: Не съм много на " ти " с хост машините. Но за бюджет от 1500 аз бих я ползувал и като гейм машина. Но нека автора си реши.

Успех в избора!

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CpuKiller, дай IP на сървъра ти на ЛС ако може :) @Feel My Power, твоята конфигурация ще е.Току що я поръчах(и монитора).

Моля, някой модератор да заключи темата =)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CpuKiller, дай IP на сървъра ти на ЛС ако може :) @Feel My Power, твоята конфигурация ще е.Току що я поръчах(и монитора).

Честито! Със здраве да си я ползваш :-)

Редактирано от Feel My Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито ! Прати ип-то по ЛС, когато е готов сървъра. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникално! Сървър с видеокарта и то каква, а отгоре на това и монитор и то с IPS матрица...  

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. Качи една две снимки като пристигне конфигурацията, ако не е проблем.  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникално! Сървър с видеокарта и то каква, а отгоре на това и монитор и то с IPS матрица...  

Че какво му е?!? Автора е заделил 1500 и може би отгоре съдейки по монитора... Бюджета позволява дискретна карта та защо да не се закупи?!? Ако въпросът беше за бюджет от 800-1000 лв. то вграденото в i5 също ще подкара сървъра. А ние не говорим за сървъри като тези цък. Еми да кажем че му се прииска да поиграе на машината Battlefield 3,4 или Crysis 3, Metro:Last Light? Тогава к'во ще правим с вградената или ATI Fire Pro?

Това че е IPS матрица не губи нищо за сървърът... Но печели по живи(реални) цветове и видими ъгли... Това че е 8ms(няма ghosting ефект при този монитор) не променя нищо в сравнение с TN панелите с по лоша матрица и видими ъгли... Темата може да е и за сървър... Но ние сме за това да го напътстваме - как, къде и защо да си похарчи сумата за да не го е яд после...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като си направиш сървара и на мен ми прати IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.