Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли да ми предложите някаква конфигурация за сървър на една игра. Всичко е готово, сървъра е готов, но лаптопа ми е слаб и мисля да взимам настолен компютър за сървъра.Претенции нямам, само ram-та да е минимум 16GB.

Сървъра ще е на играта Minecraft, а тя иска доста ram за хостване на сървър без лаг.

Благодаря предварително на тези които ще публикуват някаква конфигурация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъкъв бюджет може ли да кажете? Мисля, че няма нужда от 16GB рам. Кажете някъкви модове ще слагате ли  и максимум колко хора ще влизат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сметни си грубо около 100-120MB на играч плюс стотина MB които заема самия сървър, така че при , така че 16GB ако имаш амбиции да се включат страшно много хора(над 120-130 човека). 8GB ще са ти предостатъчни на първо време, пък ако видиш, че се пълни и сървъра се развива лесно ще добавиш още. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много навътре в сървърите, но някой колега може да ме поправи ако открие грешки.  :)

Обща стойност - 1 445.21 лв. с ДДС

Ето вариант от висок клас, като се предполага, че ще има поне 100-150 играча на линия и някъкви тежки модове.

Обща стойност - 779.92 лв. с ДДС

Бюджетно решение за 15-30 човека без много модове. (квартален сървър :D )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много навътре в сървърите, но някой колега може да ме поправи ако открие грешки.  :)

Дъното не поддържа Xeon процесори, иначе би била добра идеята. Без да знаем бюджета няма как да препоръчаме нещо конкретно обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Socket 1150 for 4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Socket 1150 for 4th Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3/Pentium®/Celeron® Processors ;)

Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех инфото от никема.

Не можеш да му имаш доверие. Както виждаш дори и Pentium и Celeron не се поддържат. Винаги първо се гледа официалната страница. ;)

ПС: Стига офтопик !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи примерно се заменя с това ASROCK H87 PRO4 /1150 ?

Така става. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тежки модове - не,даже няма и да има модове, и ще има към 60 играча онлайн.Аз смятам играчите от един сайт, и този сайт казва че максимум 76 играча ще събере.Сега на моя лаптоп не мога да си пусна сървъра и играта защотото има 25 plugin-а най-малко..А за бюджета - 1 500 лв. Благодаря на тези които ми предложиха конфигурации :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но аз със 8GB рам и FX-6100 държа сървър за 100 човека с 30 плугина а през това време играя и пак никакви проблеми. Такаче :

BB код:

Обща стойност - 1 185.57 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам но аз със 8GB рам и FX-6100 държа сървър за 100 човека с 30 плугина а през това време играя и пак никакви проблеми.

Той може да е за 100 човека ама те ако не са вътре това няма значение. А има много различни плъгини и модове. Авторът може да иска нещо от рода на Feed The Beast сървър. Все пак той си решава, но да не стане объркване и после да има недоволни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Предложението ми е с Intel Xeon E3-1230v2 който е предназначен за сървъри но в игри не отстъпва по нищо на Core i7. 8GB RAM чиито тайминги се пускат на CL 9 9 9 24 на 1.5 Voltage от BIOS. Добавил съм и прилична видео карта за парите си както и записвачка. С тази карта ще могат да се играят игри на високи детайли по време на хоста.

Обща стойност с отстъпки: 1483.36 лв. с ДДС - Количка

Ако продадеш лаптопа и успееш да добавиш малко може да си купиш този монитор - Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms - 357.07 лв. с ДДС

PS: Не съм много на " ти " с хост машините. Но за бюджет от 1500 аз бих я ползувал и като гейм машина. Но нека автора си реши.

Успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CpuKiller, дай IP на сървъра ти на ЛС ако може :) @Feel My Power, твоята конфигурация ще е.Току що я поръчах(и монитора).

Моля, някой модератор да заключи темата =)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CpuKiller, дай IP на сървъра ти на ЛС ако може :) @Feel My Power, твоята конфигурация ще е.Току що я поръчах(и монитора).

Честито! Със здраве да си я ползваш :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито ! Прати ип-то по ЛС, когато е готов сървъра. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникално! Сървър с видеокарта и то каква, а отгоре на това и монитор и то с IPS матрица...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. Качи една две снимки като пристигне конфигурацията, ако не е проблем.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникално! Сървър с видеокарта и то каква, а отгоре на това и монитор и то с IPS матрица...  

Че какво му е?!? Автора е заделил 1500 и може би отгоре съдейки по монитора... Бюджета позволява дискретна карта та защо да не се закупи?!? Ако въпросът беше за бюджет от 800-1000 лв. то вграденото в i5 също ще подкара сървъра. А ние не говорим за сървъри като тези цък. Еми да кажем че му се прииска да поиграе на машината Battlefield 3,4 или Crysis 3, Metro:Last Light? Тогава к'во ще правим с вградената или ATI Fire Pro?

Това че е IPS матрица не губи нищо за сървърът... Но печели по живи(реални) цветове и видими ъгли... Това че е 8ms(няма ghosting ефект при този монитор) не променя нищо в сравнение с TN панелите с по лоша матрица и видими ъгли... Темата може да е и за сървър... Но ние сме за това да го напътстваме - как, къде и защо да си похарчи сумата за да не го е яд после...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като си направиш сървара и на мен ми прати IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не отказвам IP :) Отдавна не съм я разцъквал играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.