Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

peppone1

Антена за безжичен интернет

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп, който е с безжичен интернет, но ми трябва антена с усилвател, щото искам да го преместя в съседен апартамент. Има ли такива антени и как точно се водят и къде се включват, ако може към USB. В момента съм с Lan Adaptor D-Link AirPlus G DWL-G630.На Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този адаптор с усилвател ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този адаптор с усилвател ли е?

Не, но щом е съседен апартамент би трябвало да свърши работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ли същото с моя адаптор DWL-G630?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ли същото с моя адаптор DWL-G630?

Същото е и Ти трябва нещо такова TP-Link 722ND с външна антена. Ще работи по-добре от твоя и посоченият от господина в предният пост!

http://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWN722N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото е и Ти трябва нещо такова TP-Link 722ND с външна антена. Ще работи по-добре от твоя и посоченият от господина в предният пост!

http://jarcomputers.com/p_WIFITPLINKTLWN722N

Абсолютно невярно твърдение! При това автора пита за адаптер с усилвател(вашето предложение не е такова) нито пък моето, но все пак недейте заблуждава хората с незнанието си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Абсолютно невярно твърдение! При това автора пита за адаптер с усилвател(вашето предложение не е такова) нито пък моето, но все пак недейте заблуждава хората с незнанието си!

Приятел! Защо не вземеш да се скриеш със знанията си?Ти ли ще ми предаваш уроци по комуникация? Я се разкарай от форума!

Ето какво пита авторът: "

А отдолу под заглавието говори за адаптери. А за теб, за да ти е ясно!!! Няма WI-FI адаптер с вграден усилвател бе сополанко!

Можеш да докладваш веднага, че съм те обидил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел! Защо не вземеш да се скриеш със знанията си?Ти ли ще ми предаваш уроци по комуникация? Я се разкарай от форума!

Ето какво пита авторът: "

А отдолу под заглавието говори за адаптери. А за теб, за да ти е ясно!!! Няма WI-FI адаптер с вграден усилвател бе сополанко!

Можеш да докладваш веднага, че съм те обидил!

Споко, ''приятел'', няма да те докладвам, защото от такива като теб не мога да се обидя! Лощото е, че реномето на форума страда от такива потребители(не приемат градивна критика и си въобразяват, че всичко им е ясно на тоя свят)! Давам ти линк малко да попрочетеш и пак казвам да не заблуждаваш хората с незнанието си! Аз повече няма да се включвам в темата за да не стават излишни спорове!

http://www.ampedwireless.com/family/adapters.html и още един линк, ако не си на ти с английският език http://www.kaldata.com/comments.php?catid=2&id=59753

За разлика от вас ще спазя добрия тон и ще ви пожелая приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Споко, ''приятел'', няма да те докладвам, защото от такива като теб не мога да се обидя! Лощото е, че реномето на форума страда от такива потребители(не приемат градивна критика и си въобразяват, че всичко им е ясно на тоя свят)! Давам ти линк малко да попрочетеш и пак казвам да не заблуждаваш хората с незнанието си! Аз повече няма да се включвам в темата за да не стават излишни спорове!

http://www.ampedwireless.com/family/adapters.html и още един линк, ако не си на ти с английският език http://www.kaldata.com/comments.php?catid=2&id=59753

За разлика от вас ще спазя добрия тон и ще ви пожелая приятен ден!

""Стандартните адаптери имат изходяща мощност около 50mW, докато адаптерите на Amped Wireless включват 100mW за модела UA150C и 600mW изходяща мощност за UA600

Когато не правите разлика от ПРИЕМАНЕ и от Предаване, не е необходимо да разяснявате на хората кой какво произвеждал. В други теми тези неща съм ги обяснявал, но Вас Ви е нямало на страниците на този форум. Желателно е да намерите човек, разбиращ от радиоразпръскване и да ви обясни много работи. Моето незнание е прикрепено с лицензия по тези въпроси издадена от Република България, а на Вас четенето на инфо ще ви дойде по -добре, отколкото да пишете глупости по форума и изказвания, кой какво знае. Погледни ми ника, но едва ли последният нещо ти говори.За добрият тон - Ви благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Стандартните адаптери имат изходяща мощност около 50mW, докато адаптерите на Amped Wireless включват 100mW за модела UA150C и 600mW изходяща мощност за UA600

Когато не правите разлика от ПРИЕМАНЕ и от Предаване, не е необходимо да разяснявате на хората кой какво произвеждал. В други теми тези неща съм ги обяснявал, но Вас Ви е нямало на страниците на този форум. Желателно е да намерите човек, разбиращ от радиоразпръскване и да ви обясни много работи. Моето незнание е прикрепено с лицензия по тези въпроси издадена от Република България, а на Вас четенето на инфо ще ви дойде по -добре, отколкото да пишете глупости по форума и изказвания, кой какво знае. Погледни ми ника, но едва ли последният нещо ти говори.За добрият тон - Ви благодаря!

Извинете много, но ще попитам тук за да не отварям нова тема. Възможно ли е с това или подобно да се достигне сигнал на около 1-1,5 км., между които няма пряка видимост, поради баир?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с TL-WN722N и не става, затова ми трябва с усилвател, видях че има такива но са окло 100 лв., ако има нещо по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете много, но ще попитам тук за да не отварям нова тема. Възможно ли е с това или подобно да се достигне сигнал на около 1-1,5 км., между които няма пряка видимост, поради баир?

Не, пряката "видимост", е задължителна при такова разстояние и преграда. Радиото прониква и през няколко стени, но през хълм...Разбира се, може да се сложат междинни усилватели. Тогава пряката видимост между първият и последният във веригата няма да е нужна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, пряката "видимост", е задължителна при такова разстояние и преграда. Радиото прониква и през няколко стени, но през хълм...Разбира се, може да се сложат междинни усилватели. Тогава пряката видимост между първият и последният във веригата няма да е нужна.

Ако я вдигна по-нависоко мисля че има пряка видимост, но тогава ще ми трябва усилвател за USB-то защото ще ми трябва поне 10м. допълнителен кабел нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако я вдигна по-нависоко мисля че има пряка видимост, но тогава ще ми трябва усилвател за USB-то защото ще ми трябва поне 10м. допълнителен кабел нали така?

Нали :)

А защо през USB? А, да загрях ;)  Много си усложняваш живота. Дали си струва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали :)

А защо през USB?

Защото като гледам описанието тя е с USB интерфейс (под тя се разбира антената)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото като гледам описанието тя е с USB интерфейс (под тя се разбира антената)

Обаче описанието кърти мивки:

АКО ВИ ХВАНЕ СИГНАЛА ПРИМЕРНО НА 2 ЧЕРТИЧКИ, ВИ ГО ДОСТАВЯ ПРИ ВАС ПЪЛЕН

Ами ако хване на една чертичка на индикатора, празен ли ще го достави :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче описанието кърти мивки:

Ами ако хване на една чертичка на индикатора, празен ли ще го достави :ph34r:

Недей така, опитват се да го обяснят на по-простите аджаба каква работа ще им върши тая джаджа :):D

П.П абе не си усложнявам много, защото spectrum net ми искат 250лв. за монтажа на усилвател, а аз току виж със 60-70лв. съм се оправил. А пък на тях връзката им е Wi-Fi, защото от другата ни къща го хващаме сигнала но като ходим там за час-два просто няма смисъл да се плаща :D :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това имам предвид. Като ходиш там, да си почиваш от интернета.. Така няма да плащаш нищо.

П.П. Освен това, няма разни маймунки да ти се качват "по линията".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбра защо си усложнявате живота при тези ниски цени в България  за 3G !? Един познат ми говореше за 5-7 лева на месец за 3G на USB modem.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах една такава антена с усилвател, която я дават за разстояние 4000м., но не можа да хване от съседния апартамент. Казаха ми че трябвало да се усили сигнала на рутера за да го улови, но аз като го усиля за какво ми е тази антена тогава, то ще хване и без нея, нали за това е с усилвател, а не аз да усилвам сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.