Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди 2 седмици играх на аукцион в ebay.co.uk и спечелих!

Пратката е пратена през руски пощи и е без обявена стойност!

Притеснява ме следното като дойде в България трябва ли да плащам мито или ДДС и ако да как се осъществява плащането по банков път или трябва да ходя на място.

Пратката е на стойност 250 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се безпокой в България ако трябва да ти взимат ще те намерят

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е срока приблизително за доставка от Русия, защото пратката ми все още се намира в Санкт Петербург според сайта на руски пощи, изпратена е на 7 юли от Санкт Петербург и е освободена от руските митници на 11 юли и това е последния статус на пратката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е срока приблизително за доставка от Русия, защото пратката ми все още се намира в Санкт Петербург според сайта на руски пощи, изпратена е на 7 юли от Санкт Петербург и е освободена от руските митници на 11 юли и това е последния статус на пратката!

Здравей,

Щом имаш тракинг номер не се притеснявай. Ако до 35-тия ден след плащането не пристигне следва OPEN A CASE. Ще ти върнат парите и готово. Иначе относно митниците, ако не е обемист пакета няма да имаш проблем. Ако е голям ще го проверят 100%. Тъй като сумата е над $300 и пристига от страна извън ЕС ще платиш 20% ДДС и 20% мито.  Ще ти поискат разпечатка от транзакцията с която си го заплатил в Пейпал. Ще получиш бележка в пощата си кога и къде да се явиш за освобождаване от митница. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Щом имаш тракинг номер не се притеснявай. Ако до 35-тия ден след плащането не пристигне следва OPEN A CASE. Ще ти върнат парите и готово. Иначе относно митниците, ако не е обемист пакета няма да имаш проблем. Ако е голям ще го проверят 100%. Тъй като сумата е над $300 и пристига от страна извън ЕС ще платиш 20% ДДС и 20% мито.  Ще ти поискат разпечатка от транзакцията с която си го заплатил в Пейпал. Ще получиш бележка в пощата си кога и къде да се явиш за освобождаване от митница. 

Пратката не е обемиста изобщо това е SSD 512GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пратката не е обемиста изобщо това е SSD 512GB.

Ами щом няма обявена стойност на пакета значи е почти сигурно, че няма да плащаш нищо. Е разбира се ако някой митничар не прочете темата преди да пристигнал.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата може да се затвори! Току що пристигна пратката не плащах нито мито, нито ДДС странно защо в сайта на руски пощи пратката се води че е в Санкт Петербург.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте занимавам се от скоро с търговия и правя доставки с Еконт в рамките на България , обаче всичките ми поръчки които получавам от чужбина не мога да изпълня защото еконт  нямат офиси в чужбина почти а доставката до някой от тях е по скъпа от самата стойност на стоката което демотивира купувачите. Другият вариант е Български Пощи обаче там нещата отнемат много време и понякога получателите  съм чувал не си получават стоката и най големия минус е че Български пощи не предлагат услугата наложен платеж - стока срещу пари . Както се сещате има голяма вероятност ако изпратя една стока безплатно получателят да си я вземе и въобще да не заплати стойността и , за това предлагам на купувачите да преведат пари по банков път предварително за стоката  за да не изгоря обаче те от своя старана те казват каква е гаранцията, че като преведем пари ще си получим стоката а няма само да изгорим с Пари . Съответно получава се затворен кръг и така нито аз искам да рисуквам нито клиентите  и така сделките пропадат . За това моля за съдействие знаете ли някоя куриерска фирма която да предлага  изпращане на стока - колет с наложен платеж и Преглед и тест преди заплащане както е по еконт само че да е международно в конкретния случай ми трябва за Лондон но съм получавал запитвания от Белгия , Париж , Берлин, Брюксел Вашингтон , Мадрид , Виена и тнт . 

• от TronDron
      Здравейте!

Видях, че в Емаг има разпродажба и реших да си поръчам нов телефон. Въпроса ми е за колко време ще пристигне.
      Живея в София.
    • от martini_bianco6619
      Внимание!Некоректен търговец -
      vtora-upotrebapc.com 
      Не купувайте от тях!!!Банда мошеници!Изпратиха ми развален компютър уж с 6 месеца гаранция.След като върнах за ремонт ми казаха ,че съм изпуснал някакъв имагинерен 3 дневен срок-не споменат НИКЪДЕ  и отказаха ремонта или връщане на парите.
      Компа не става за нищо,само дето платих и допълнително за разкарването му до Пазарджик.
      Имайте готовност да пиете една студена вода ако се излъжете да пазарувате от ТИЯ БАНДИТИ
    • от Greak
      Здравейте, имам въпрос относно ebay. Значи мисля да купувам от там разни неща, но ме интересува доставката - поддържа ли доставка до България, как стоят цените с превоза и т.н... И още нещо, каква е ''формулата'' да превърна центове/евро в лева ?

Може би въпросите ми са тъпи, но ми е за първи път. Благодаря.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.