Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Мойра

Хората ще се превърнат в хамелеони с избирателен слух и гъвкав скелет

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Еволюцията ни е направила такива, каквито сме в момента. Еволюцията ще е виновна и за това, как ще изглеждаме в бъдеще. И друг път сме публикували материали с идеи на различни учени за това, как би изглеждал човекът от бъдещето. Сега обаче ще ви представим едно доста нестандартно мнение, принадлежащо на американския учен Дин Бърнет.

Според него най-интересната особеност на човечеството от бъдещето ще бъде способността на хората да променят цвета на тялото си – подобно на хамелеони.

Тази промяна ще се извършва съвсем преднамерено с цел предпазване и защита, пише вестник The Guardian. Тези свойства ще се появят у човека, благодарение на хроматофори – специални органели, отразяващи светлината и съдържащи пигменти, каквито се откриват в телата на влечугите. Ако „хамелеонизирането“ не се случи по естествен път, то ще стане по изкуствен – благодарение на технологиите на бъдещето.

Човешкото тяло ще бъде съпътствано и от много други промени, които само ще носят предимства.

Следващата драстична промяна ще бъде появата на т.нар. селективен слух.

Доктор Бърнет отбелязва, че човек сега притежава способността да фокусира слуха си върху определени разговори и шумове, но при човешкото ухо все още отсъства физически механизъм, необходим за осъществяването на това действие. Ученият е уверен, че след време избирателният слух ще стане една от най-важните характеристики, които ще позволят да се филтрират прекалено силните звуци, произлизащи от социалната среда и други източници на информация. Независимо от факта, че тази нова особеност може да ограничи човека в получаването на една или друга информация, доктор Бърнет е уверен, че селективният слух ще направи хората много по-устойчиви на стрес и значително по-малко агресивни. Това ще им позволи да живеят дълго и щастливо.

Освен промените във връзка със слуха и цвета на кожата, ще настъпят интересни изменения и в човешкия скелет – той ще стане гъвкав и много по-приспособим.

За по-удобно използване на компютърната клавиатура и сензорните дисплеи хората ще притежават невероятна ловкост на ръката. Това ще предоставя възможност за извършването на по-фини и по-трудни движения, което ще позволи развиването на максимална скорост при работа с клавиатура и екран.По-голямата ловкост на ръката може да стане причина крайниците ни да се превърнат в пипала, подобни на тези, каквито притежават морските анемони, смята ученият. Той допълва още, че е възможно при скелета на хората, както и при този на акулите, да се появяват повече хрущяли, което ще облекчи значително процесът на раждане на деца.

Дали всичките тези предположения някога ще се сбъднат, може никога да не разберем. Със сигурност обаче човешкото тяло няма да е същото след още 1000-2000 години.

http://actualno.actualno.com/Horata-shte-se-prevyrnat-v-hameleoni-s-izbiratelen-sluh-i-gyvkav-skelet-news_431510.html

За да се появят каквито и да било изменения в човешкото тяло са необходими фактори, които да ги предизвикат.

А като си представя на какво трябва да бъдем подложени (имам съмнения, че процесът е започнал и то не от вчера) за да се превърнем в точно в хамелеони... :scared:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва не ме кефи ич

:get out:

искам да ставаме невидими и да се телепортираме че мен мноо ме мързи да ходя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва не ме кефи ич

:get out:

искам да ставаме невидими и да се телепортираме че мен мноо ме мързи да ходя

Що така?! :ohmy:

Хамелеоните се приспособяват към всяка среда, менейки цвета си.

Така оцеляват, милите...

Няма да им е зле на тези, които след 1000-2000 години ще се раждат такива.

Ще е трудно докато се стигне до тези мутации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми се иска хората просто да мутират в Човешки същества!!! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости ! Ама нали трябва да си оправдават заплатите тия "учени" та така!  Какво ще предизвика това изменение като ние си носим  дрехи ? Иначе за целта човечеството вече е измислило камуфлажната униформа и кой му е кеф да си я носи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости ! Ама нали трябва да си оправдават заплатите тия "учени" та така!  Какво ще предизвика това изменение като ние си носим  дрехи ? Иначе за целта човечеството вече е измислило камуфлажната униформа и кой му е кеф да си я носи.

оправдават си заплатите - да бе да

една G точка още не моат да намерят басимус и учените

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оправдават си заплатите - да бе да

G точката изобщо не е на дневен ред и до нея ще стигнат някой ден ако им затрябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз я знам де е :ph34r: Значи съм учен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб глупости, за учЕния - много пари и популярност.

Но нека погледнем нещата под друг ъгъл.

Ако се вгледаме в някои хора около нас, да речем политиците, ще видим и през дрехите как си менят цвета и колко са им гъвкави гръбнаците.

Оцеляват, милите...

При тях мутациите са започнали по-рано, предвид отговорността която носят ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали човечеството ще оцелее до тогава

Човечеството да, но ние със сигурност - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Ученият е уверен, че след време избирателният слух ще стане една от най-важните характеристики, които ще позволят да се филтрират прекалено силните звуци, произлизащи от социалната среда и други източници на информация. ...

E, значи съм изпреварил времето - аз от години филтрирам това, което казва жена ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, значи съм изпреварил времето - аз от години филтрирам това, което казва жена ми.

филтрирай си, аз ще си ходя при учения пък

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още не мога да се науча да филтрирам, но усещам как понякога гръбнака ми става много гъвкав и се изплъзвам от звуците, които не желая да чувам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все още не мога да се науча да филтрирам, но усещам как понякога гръбнака ми става много гъвкав и се изплъзвам от звуците, които не желая да чувам Публикувано изображение

Значи имаш напредък в ,,мутацията,, ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туй аз ли съм :shy11:  :rolleyes:

ти ти

ич не си мисли и да бягаш

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имаш напредък в ,,мутацията,, ;)

То било от мутацията, пък аз се чудех какво става... 

Ето, че е полезно да се четат всякакви уж тъпи неща :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

убедена съм , че и тя е "филтрирала " моментите , в които  ти говори ! :tease:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.