Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
lester

Компютъра ми бръмчи много силно и понякога сече

Препоръчан отговор

Имам проблем.. Конфигурацията на компютъра ми е:

8 GB RAM

GT 630 2 GB

Windows 8 Pro

AMD Athlon™ II X4 631 Quad-Core Processor 2.60 GHz

Оценка 5,9

Когато играя някаква игра (CS, GTA) компютърът започва да бръмчи много силно. Може ли някой да каже от какво е или е просто защото компютъра има много инсталирани неща?

Вторият ми проблем е, че когато снимам с Fraps започва да сече ужасно, а като играя някой много тежки игри върви гладко, но понякога сече лекичко.

Някой може ли да ми каже решение на проблема? Мисля, че конфигурацията е много добра..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За fraps ти сече,защото видео картата  ти е слаба.Да конфигурацията е добра,но видео картата е зле!И колко силно ти бръмчи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бръмчи доста силно, понякога трудно чувам какво приказват по телевизора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бръмчи доста силно, понякога трудно чувам какво приказват по телевизора. 

Колко вентилатора имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, компютъра е правен по поръчка от техник в моя град, ще го питам и ще ти кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, компютъра е правен по поръчка от техник в моя град, ще го питам и ще ти кажа.

ОК.От колко време ти е компютъра,от кога не е преинсталиран,колко памет има в C: и D:?

Изклюяи си телевизора :)

Да и това може да свърши работа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това бръмчене може да е предизвикано от какво ли не:

- Калпаво захранване т.е. изработено с калпави елемент.

- Не почистени  или разбити вентилатори

- Състоянието на кутията т.е разхабени сглобки и прикрепени елементи

- Контакт на кутията с предмет играещ ролята на резонатор

- Още куп други!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че конфигурацията е много добра..

Мисълта ти е доста грешна в случая.

А за Fraps е добре да имаш отделен диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК.От колко време ти е компютъра,от кога не е преинсталиран,колко памет има в C: и D:?

Да и това може да свърши работа :D

Би ли ми обяснил как бръмчи пълен хардиск?

Към автора.

Ако си с боксовия(фабричния) охладител неговия вентилатор е много шумен но пък чак да заглушава телевизор.......

Възползвай се от гаранцията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил как бръмчи пълен хардиск?

Към автора.

Ако си с боксовия(фабричния) охладител неговия вентилатор е много шумен но пък чак да заглушава телевизор.......

Възползвай се от гаранцията.

Много правилно го е насочил към хард-а. Понеже автора говори за забавяне и проблеми с FRAPS и аз си мисля че сигурно харда е препълнен. Въпреки че много правилно му казаха че за FRAPS най-добре да записва на отделен хард от този който ползва за ОС и евентуално за играта. Как бръмчи препълнен хард можеш да потърсиш в нета и ще чуеш. Все пак няма да бръмчи чак толкова че да не се чува телевизора. Но и вентилатор да е някой доста трябва да е разбит че да фучи така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вентилатор ....... но пък чак да заглушава телевизор.......

Всеки вентилатор може да предизвика невероятна олелия. Имах случай на разбит малък вентилатор на видеокарта, който вдигаше невероятна шумотевица, та човек чак да не повярва, как е възможно за размера му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е преинсталиран от 1 месец и половина и имам 94 GB от 195 GB в C и 187 GB от 195 GB в D. Общо имам 1000 GB пространство. Компютъра ми скоро навършва 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е преинсталиран от 1 месец и половина и имам 94 GB от 195 GB в C и 187 GB от 195 GB в D. Общо имам 1000 GB пространство. Компютъра ми скоро навършва 1 година.

Е не е от харда. Ако е в гаранция и не можеш да го отвориш го носи в сервиза. Ако можеш отвори го и виж кой вентилатор си изказва мнението и го почисти (най добре всички) и ако не помогне може да се помисли за подмяна. Най-вероятно ще да е този на захранването - те са най - шумни по принцип.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е преинсталиран от 1 месец и половина 

Леле - време за преинсталация ли е дошло???

Колко пъти в годината преинсталираш????

Преинсталацията няма да ти реши проблема с бръмчането  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.Смисъл да махни някой неща да не му сече.Нали е писал,че понякога му сечат игрите.

Ами ще му сечат - има слаб хардуер като за игри, а и за Fraps е добре да има отделен хард диск за запис.

С деинсталиране на програми не виждам как ще си подобри хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще почистя вентилаторите, ще го заведа на преинсталация отново и ще ви пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще почистя вентилаторите, ще го заведа на преинсталация отново и ще ви пиша.

Не каза колко вентилатора имаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.............. Как бръмчи препълнен хард можеш да потърсиш в нета и ще чуеш..................... 

Би ли ни демонстрирал какъв е звука от пълен диск щото за другите не знам, но аз явно съм малоумен и не се справям с гугъл, а ми е интересно да науча нещо ново.

Степента на запълване на диска няма отношение към звука. Звука се променя когато когато информацията е ФРАГМЕНТИРАНА или казано на български разпокъсана и тогава за да се прочетат всички елементи на един файл се налага сериозно предвижване на главите до различните места на който се намира информацията. Това се поправя с едно просто дефрагментиране което също така ще доведе до забързване на системата. Но при ОС на един месец квото и да прави този потребител не може да постигне такова фрагментиране, а и звука не може да заглуши телевизор.

Друга причина за повишаване на шума е диск с малък кеш, но и това не е причината в случая.

Звук от диск който може да заглуши телевизор се предизвиква от износени лагери от дългогодишна работа, обикновено при високо оборотни дискове SCSI на по десетина години. Звука е нещо средно между флекс и излитащ самолет. Но и това не е защото диска е нов.

Каквито и хлабини да има по кутията, няма как да предизвикат дрънчене което да заглуши телевизор.

Така, че остава някой от вентилаторите да е и колкото е по малък вентилатора толкова по-бързо оборотен е и толкова повече шум може да предизвика. Има и вариант нещо да опира в някоя перка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ни демонстрирал какъв е звука от пълен диск щото за другите не знам, но аз явно съм малоумен и не се справям с гугъл, а ми е интересно да науча нещо ново.

Степента на запълване на диска няма отношение към звука. Звука се променя когато когато информацията е ФРАГМЕНТИРАНА или казано на български разпокъсана и тогава за да се прочетат всички елементи на един файл се налага сериозно предвижване на главите до различните места на който се намира информацията. Това се поправя с едно просто дефрагментиране което също така ще доведе до забързване на системата. Но при ОС на един месец квото и да прави този потребител не може да постигне такова фрагментиране, а и звука не може да заглуши телевизор.

То и вентилатор не може да заглуши телевизор. Тук автора малко преувеличи. Ясно е че звука идва от това че се движат главите за да четат файлове записани на различни места на харда - т.е. фрагментиране. Нaй-често се получава когато е запълнен диска си мисля аз. Празен хард и фрагментиран не съм виждал. Също така ако не си запознат (както с гугъл) когато харда е пълен докрай и на него е ОС винаги има осезаемо забавяне, дори да е дефрагментиран. Ако не вярваш опитай. 

Няма голямо значение на колко време е ОС в повечето случай, тъй като преинсталацията на ОС обикновенно засяга само C: ... 

Ето ти едно клипче да чуеш как звучи -> 

С добра акустика на кутията и хлабаво захващане може да е доста шумен един хард. От личен опит говоря. 

Когато харда е 1ТБ и HDD и е пълен доста често ще се чуват подобни звуци ако не е монтиран както трябва, дори да е дефрагментиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и вентилатор не може ......................

В голяма грешка си, че един диск пълен на 20% не може да е фрагментиран. Ако преди това е бил пълен на 90% и е трито, инфото не се преподрежда само а си остава фрагментирано.

Ето ти нагледен пример. Диск пълен 66% и от тях над 70% са фрагментирани.

Публикувано изображение

Да взема да ти обясня когато харда е пълен забавянето идва от недостига на място за пейдж файла който стандартно се намира на С ако го промениш да е на D проблем няма да има.

Бъркаш тотално двата термина фрагментиране и запълване. С удоволствие бих ти демонстрирал моя 2Т диск пълен на 99% с детски филми как няма звуци и не се бави. 

И фрагментирането в повечето случаи е проблем на С дяла, а не на останалите, защото там се извършва най голямото писане и триене на файлове. Но не ми вярвай на мене пусни един анализ на фрагментирането и виж състоянието на различните дялове и ако от еднакво време не са дефрагментирани най голям е проблема при С.

Ако шум ида от не добре закрепен диск то тогава очаквай съвсем скоро да почне появата на лоши сектори. Проблема с дрънкането е от калпавата тънка ламарина на евтините кутии на който като отвориш 5 пъти капаците и вече не уплътняват добре и са готови да литнат.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........

Да взема да ти обясня когато харда е пълен забавянето идва от недостига на място за пейдж файла който стандартно се намира на С ако го промениш да е на D проблем няма да има.

Бъркаш тотално двата термина фрагментиране и запълване. С удоволствие бих ти демонстрирал моя 2Т диск пълен на 99% с детски филми как няма звуци и не се бави. 

И фрагментирането в повечето случаи е проблем на С дяла, а не на останалите, защото там се извършва най голямото писане и триене на файлове. Но не ми вярвай на мене пусни един анализ на фрагментирането и виж състоянието на различните дялове и ако от еднакво време не са дефрагментирани най голям е проблема при С.

Ако шум ида от не добре закрепен диск то тогава очаквай съвсем скоро да почне появата на лоши сектори. Проблема с дрънкането е от калпавата тънка ламарина на евтините кутии на който като отвориш 5 пъти капаците и вече не уплътняват добре и са готови да литнат.

Разбирам накъде отиват нещата. Разбирам че не помагаме по никакъв начин на автора. Виждам ти разните лъскави надписи под ника, виждам си и моите и ми е ясно всичко.... 4 не ми е любимото число, повече обичам 3..

Така, без да навлизаме в анализ на различните видове хардове, ОС, програми за дефрагментиране и подобни... Явно малко или много се съгласи че звука може да идва от харда или? Не разбрах точно. 

Информацията на автора че има забавяне ме наведе на мисълта за пълен хард, а оттам и за фрагментиране. Тук говорим за целия хард, а не за C или D

Моя хард е 1TB и е дефрагментиран напълно, 100GB свободни и си издава тези звуци редовно, просто кутията ги изолира добре. 

За протокола да отбележа че не аз започнах този ненужен спор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........................ Явно малко или много се съгласи че звука може да идва от харда или? Не разбрах точно.....................

ДА съгласен съм че хард може да заглуши телевизор НО само ако е на много години с разбити лагери и по възможност по-бързо оборотен. А твърденията ти че тракането на главите може да е толкова силно въвежда аудиторията в огромно заблуждение. А когато някой изказва(нека го кажа по-меко, щото си докачлив) не особено разумни твърдения, които не само не помагат но и вредят ми е трудно да ги подминавам.

Измъкването ти със забавянето и пълния диск е поредната глупост. Ако диска е пълен забавянето няма да е моментно а перманентно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук скоро ще настане сбиване :D ама по темата.Пич отвори си кутията и почисти всичко особено радиатора на видеото,там можеш да намериш цял килим така да го кажа,от прах и всякакви други работи засмукани от вентилатора.Не забравяй че той се върти някъде със 6000 оборота в минута.Отдели и малко повече време на захранването в смисъл на вентилатора,а също така и вента на процесора,той също събира доста прах и по някога се дисбалансира и започва да бучи.Погледни и тези които са ти на кутията и виж дали са стегнати добре да не би да няма някой хлабав болт.След това смажи всеки един вент със силиконово или машинно масло и вече ако продължава бученето настъпва време за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е спам, но ето ти няколко идеи, какво да направиш. На мен ми беше същото. Бръмчеше като трабантче  :D  1.Отвори кутията на компютъра и почисти абсолютно всичко вътре + вентилаторчетата. 2.Пробвай се леко, само леко да разхлабиш винтчетата на хард дисковете ти, ако са стегнати много! 3.Огледай кутията, и ако се е огънала доста (както моята).. Е... Време е да я смениш :D 4.Ако кутията не се е огънала, затегни хубаво болтчетата Й 5.Огледай около бюрото и виж, кутията допира ли се до някакви други предмети, които ще създават шум. Ако съм ти помогнал поне с нещо, радвам се :) Чао! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем.. Конфигурацията на компютъра ми е:

8 GB RAM

GT 630 2 GB

Windows 8 Pro

AMD Athlon™ II X4 631 Quad-Core Processor 2.60 GHz

Оценка 5,9

Когато играя някаква игра (CS, GTA) компютърът започва да бръмчи много силно. Може ли някой да каже от какво е или е просто защото компютъра има много инсталирани неща?

Вторият ми проблем е, че когато снимам с Fraps започва да сече ужасно, а като играя някой много тежки игри върви гладко, но понякога сече лекичко.

Някой може ли да ми каже решение на проблема? Мисля, че конфигурацията е много добра..

Сума постове / идеи и препоръки, а ти явно не предприемаш нищо. Така РС-то ти нито ще спре да бръмчи силно, нито пък ще спре да забива. Вслушай се в някой съвет и направи нещо!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.