Премини към съдържанието
Aumi

Библейският Бог - тиранин или любящ баща?

Препоръчан отговор

преди 6 часа, Aumi написа:

Значи има Исус, който е човек, има и Христос, който е бог!
В Библията, за кой от двамата пише?

Хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

имаш основание

Аз пък имам свое мнение, което по неразбираем начин се отличава от твоето ...

На мен лично не ми е потребно знанието, защото твърде дълго съм бил атеист и в следствие на което съм придобил не самочувствие, а увереност в това което умея.

Твърде прагматичен съм и ползвам само и единствено нещата които лично на мен ми допадат. НЕ посягам на чуждото, защото съм вярващ, а не някоя марионетка на лукавия.

Що се касае за Адонай и Тангра, то с какво би ми е полезно нещо далечно съществувало в миналото?

Моя поглед, моята вяра е в бъдещето и по една или друга причина историята не ме влече ....

Ако има идея която би донесла полза за цялото човечество, то аз със смирение ще застана и ще защитавам децата които са поели този път.

При положение, че към настоящия момент аз мисля за бъдещето и въпросното да е по-добро от настоящото, то защо ме връщаш към минало незапомнено?

Да .... казвам "Наздраве", но явно не намираш добрия смисъл в това ..... жал ме е за теб .... живееш в някакви предразсъдъци, които и ти не осъзнаваш ....

Простено да ти е ....

п.п. Следващия път като влезеш някъде където хората се хранят ..... кажи им "Наздраве" и ще видиш как ще ти благодарят....

О простота ..... ти си навсякъде .... блажена да е твоята суета....

Дай боже да си искрена ....

п.п. на п.п. Поради някакви причини считам, че библейския Бог е баща, а не тиранин .... елементарен егоизъм на родител проявявам .... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rurk написа:

Хахаха

преди 20 часа, Sleda написа:

Цитат

Така, че Исус си е само човек. Христос е Бог и е от вълната на живот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Aumi написа:

преди 20 часа, Sleda написа:

Е, и? Това е било преди повече 20 часа.

Вече е било. Не е реалността сега.

Йехошуа Мешиах няма нищо общо с хората, сиреч не е като хората.

Още със зачатието му Мария и Йосиф разбира това, а след това и Майката на Йоан Предтеча го разбира и подтвърждава. Такива са свидетелствата.

Мария зачева непорочно, бе мъж, без сперматозоиди, чрез Светия Дух.

Тази история е още жива и още се случва, на всеки момент. Няма да разясняваме въпросното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Aumi написа:

Исус си е само човек. Христос е Бог

Коментирай конкретния текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го ли направих вече?

Коментирах, но ти желаеш друг* коментар, да посоча дали това разбиране е правилно.

Сякаш не посочих мнението си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, rurk написа:

Не го ли направих вече?

Коментирах, но ти желаеш друг* коментар, да посоча дали това разбиране е правилно.

Сякаш не посочих мнението си...

Цитат

Йехошуа Мешиах няма нищо общо с хората, сиреч не е като хората

Цитат

Исус си е само човек. Христос е Бог

Напротив, твоя Йехошуа, е човек. Както казват и християните - 100% човек.

100%-вия човек, има всички характеристики на човека, който е грешен по природа. Всеки родил се в тяло, е подвластен на законите на природата, а тялото е материя, която е несъвършена и има срок на годност. Т.е. подвластна е на смъртта и разпадането.

Бог няма такива "свойства", Той е съвършен. Той не може да бъде убит, не може да умре. Наивно е да го принизяваме до формата на несъвършения човек. С всяко принизяване, ние правим Съвършения и Всесилния, несъвършен и слаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, M.Николов написа:

Така и не разбра, че за всичко си има причина.

Разбира се, и за вярата и фантазиите, си има причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, rurk написа:

Привет, Мечо!
:-)
Не е така тълкуванието и не е племенно божество, а си е баш Богът, а написаното е изключително дълбоко, но е закодирано зад доста стряскащи неща, ако въпросните се четат единствено буквално.

За тези, които не ме познават, аз съм евреин, но не съм "евреин".

В какъв смисъл съм евреин?
Думата произлиза от глагола "иври", който означава "преминаващ", "идващ", "странстващ" ("странник", "чудак"/"чужденец") и с нея са наречени групата от хора, дошли в Ханаан, заедно с Авраам от град Ур, древен Вавилон (!) (не са евреи, до тогава не е имало евреи), който се намира "отвъд реката" (р. Ефрат).
Те, както писах в скоби, били странни, чудновати, живеели братски, с Любов, в тези егоистични и кръвожадни времена. Център на тези хора била любовта и това ги държало сплотени. Тя ги споявала. Те опитвали да правят другия щастлив, братята си и сестрите си, а и външните на тях хора, били истински загрижени.

Символично преминаването на Реката и напускането на Вавилон, отбелязва напускането на определен вид съзнание и установяване в друго, преминаване през определен вътрешен предел, нашата съпротива и страх, нашите изопачености.
Преминаване от едно състояние в друго - от егоизъм в алтруизъм.

Ханаан - метафорично това е сърцето на човек, където той да построи "Храм", здрави устои на любовта към Бога и към Творението, на база на препоръката/усещането "Възлюби Бога"/"Възлюби ближния".

В този смисъл аз съм евреин и всеки такъв човек е евреин, защото "евреин" не е етническа характеристика (Авраам, отеца на евреите, първия патриарх, не е бил евреин по етнос, а е бил шумеро-вавилонец), а е белег за самото преминаване от едно към друго, и установяването в това друго ("йехуди").

"Йехуди" - възхваляващите Бога.

http://kksongs.org/songs/s/srikrsnacaitanyaprabhu.html

Да възлюбиш ближния както себе си - това е мярката, любовта към себе си.
Всеки иска всичко да е наред с него, да е щастлив. Всеки се предпазва, защитава, опитва да догони и получи щастието... защото се обича. А онова, което е способно на любов е самата любов.
Та мярката е любовта към себе си - тъй бива да постъпваме към "външните" на нас, към тези в вашето обкръжение.

По принцип, когато попитали Йехошуа кой е наш ближен, той разказал притчата за добрия самарянин, която описва как някой си от Самария (вероятно не юдейн) оказва помощ на пострадал човек, за разлика от други, които подминали... Та ближен е онзи, който е по сърцето, който е милосърден (според Христос), но реално всеки който е в обкръжението ви, който е в съприкосновение с вас, се оказва ваш ближен..., независимо добър ли е, или е лош.

Исаак Лурия (кабалист) посочва нещо още по-дълбоко, което е посочено и в Писанието (Библията) - посочва, че дори самият човек, сам по себе си, се дели на външен и вътрешен човек, че външния човек се явява ближен на вътрешния.
Ако се замислите е точно тъй. Ние имаме свои си, вътрешен свят, и много често този свят, това наше аз, остава скрито за хората около нас, ние не го изявяваме напълно. Съвсем по друг начин стоим* когато сме сами със себе си. Тогава проявяваме своя вътрешен човек, които иначе искаме да предпазим, за съхраним, който е детски чист и невинен, който е самата душа, докато външния човек е тялото и образа с който се показваме пред другите. Външния ни човек е най-ближен за вътрешния. Най-близко стои до него, както за сърцевивината на душата стои най-близо вътрешния, сиреч за вътрешния ни човек най-близо се явява, стои божественото.

И тъй загрижеността идва отвътре и в посока навън. Нашият ангажимент е в тази посока - от божественото в нас, като център, към периферията, а периферията е в концентричните кръгове, който обхващат постепенно все по-голямо пространство.

Та любовта към себе си е мярката, с която бива да премерваме отношението си към ближните.
Това е втората заповед.
А защо е втора!?
Защото хората не винаги сме способни на тази любов към обкръжаващите, било поради страх, било поради притеснения разни, било поради нараненост и свитост/затвореност, било поради войственост.
Ето защо бива да се потърси помощ/Сила от Божественото като наш Център, или от Божественото въобще (което е навред и във всичко), от Разумното Начало, от изначалната Любов, та тя да ни дари от Себе Си и ние, чрез тази любов да придобием и респективно да можем да отдадем любов.
Затова първата и най-важна заповед е да любим Бога, нашия Отец, Първопричината, родителя на всичко, който е и наш скрит в дълбочина център.
Ако ние Го обичаме, ние се обръщаме към Него и именно обръщането е даващото възможност да получим, както погледа към нещо е възможността да го видим.

Любов към Бога, към себе си и към ближния.

Всъщност, ето какво пише на 346 стр. от Космогонията на Розенкройцерите:

"Поради това Йехова и Неговите Ангели имат същото отношение към расите, както груповите Духове имат към животното. Когато отделните членове на една раса са развили пълен себеконтрол и самоуправление, те се освобождават от влиянието на расовия дух и на други подобни същества"

На 347 стр..:

"Патриотизмът е едно от чувствата, излъчвани и подхранвани от Расовите Духове. Днес те обаче нямат толкова голяма сила над хората, както преди. Има някои, които са се освободили от расовия дух и могат да кажат с Томас Пен: "Светът е моето отечество". Има и такива, които могат да напуснат баща и майка и да гледат на всички хора като братя". 

А за евреи приели християнството можеш да прочетеш в "Изгревът" том 1.

С този пост обосновавам  предишните си два поста в темата, та ако спориш , спориш с идеята на Розенкройцерите. И тъй като те са представители на езотеричното християнство, то погледът им има място във форум "Религия, Мистика и Езотерика".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Aumi написа:

100%-вия човек, има всички характеристики на човека, който е грешен по природа. Всеки родил се в тяло, е подвластен на законите на природата, а тялото е материя, която е несъвършена и има срок на годност. Т.е. подвластна е на смъртта и разпадането.

Има и 100%-ви  :laughing5:   хора, като цитирания може би, които са само тяло, ходят насам-натам, ядат, а...кат и правят други неща. Дали има 50% хора, например? Някои, пък, са направени от “по-съвършена материя” и имат по-дълъг срок на годност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, mecholari написа:

Всъщност, ето какво пише на 346 стр. от Космогонията на Розенкройцерите:

"Поради това Йехова и Неговите Ангели имат същото отношение към расите, както груповите Духове имат към животното. Когато отделните членове на една раса са развили пълен себеконтрол и самоуправление, те се освобождават от влиянието на расовия дух и на други подобни същества"

На 347 стр..:

"Патриотизмът е едно от чувствата, излъчвани и подхранвани от Расовите Духове. Днес те обаче нямат толкова голяма сила над хората, както преди. Има някои, които са се освободили от расовия дух и могат да кажат с Томас Пен: "Светът е моето отечество". Има и такива, които могат да напуснат баща и майка и да гледат на всички хора като братя". 

А за евреи приели християнството можеш да прочетеш в "Изгревът" том 1.

С този пост обосновавам  предишните си два поста в темата, та ако спориш , спориш с идеята на Розенкройцерите. И тъй като те са представители на езотеричното християнство, то погледът им има място във форум "Религия, Мистика и Езотерика".

Лично не ги харесвам Розенкройцерите.

Колкото до евреите... :-) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Sleda написа:

Има и 100%-ви  :laughing5:   хора, като цитирания може би, които са само тяло, ходят насам-натам, ядат, а...кат и правят други неща. Дали има 50% хора, например? Някои, пък, са направени от “по-съвършена материя” и имат по-дълъг срок на годност. 

А би ли казала, какви са функциите на 100%-вия човек?
Той не а-...ка ли, не яде ли, не ходи ли насам-натам, и не прави ли всичко, което правят обикновените хора?

По принцип всички хора, са 100-ви хора, без значение срока им на годност. Разликата е само в това, че някои са по-годни от други в различни отношения.

преди 22 часа, rurk написа:

Мария зачева непорочно, бе мъж, без сперматозоиди, чрез Светия Дух.

Тази история е още жива и още се случва, на всеки момент. Няма да разясняваме въпросното. 

Да, ясно е, че тези които са писали НЗ, са плагиатствали от по-стари митове и легенди.

Исус не е първият заченат от Светия дух и роден от девица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rurk написа:

Лично не ги харесвам Розенкройцерите.

Колкото до евреите... :-) 

Космогония на Розенкройцерите 306 стр.

"От славяните ще произлезе един народ, който ще образува последната от седемте раси на Арийската Епоха, а от населението на Съединените щати ще произлезе последната от всички раси в тая еволюционна схема, която ще поеме своя път в началото на Шестата Епоха.

Шестнадесетте пътя на разрушението

Шестнадесетте раси са наречени "Шестнадесетте пътя на разрушението", понеже за всяка раса за душата винаги има опасност да се привърже твърде много към расата и да се вплете в расовите особености до такава степен, че да не може да се издигне над расовата идея, поради което ще престане да напредва; тя може тъй да се каже да кристализира в тая раса и като резултат да бъде задържана към расовите тела, като последните започнат да се израждат, както се е случило с евреите".

Мога да препиша още по въпроса, защото е актуално, но няма да си правя труда за вас. Интересно е обаче някой да се мисли за върха на сладоледа "богоизбран", а да бъде представител реално на дегенерираща раса.

Учителя казва, че Бялото Братство преди да е работило с евреите е било в Египет, и например Йосиф и Моисей са изучавали тайната наука там. Следващата вълна са Христос и апостолите, а след тях импулсите на развитие не са сред евреите. Розенкройцерите потвърждават, че следващата вълна е от Русия и славяните, които са на ход след присъствието на ББ в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, mecholari написа:

Космогония на Розенкройцерите 306 стр.

"От славяните ще произлезе един народ, който ще образува последната от седемте раси на Арийската Епоха, а от населението на Съединените щати ще произлезе последната от всички раси в тая еволюционна схема, която ще поеме своя път в началото на Шестата Епоха.

Шестнадесетте пътя на разрушението

Шестнадесетте раси са наречени "Шестнадесетте пътя на разрушението", понеже за всяка раса за душата винаги има опасност да се привърже твърде много към расата и да се вплете в расовите особености до такава степен, че да не може да се издигне над расовата идея, поради което ще престане да напредва; тя може тъй да се каже да кристализира в тая раса и като резултат да бъде задържана към расовите тела, като последните започнат да се израждат, както се е случило с евреите".

Мога да препиша още по въпроса, защото е актуално, но няма да си правя труда за вас. Интересно е обаче някой да се мисли за върха на сладоледа "богоизбран", а да бъде представител реално на дегенерираща раса.

Учителя казва, че Бялото Братство преди да е работило с евреите е било в Египет, и например Йосиф и Моисей са изучавали тайната наука там. Следващата вълна са Христос и апостолите, а след тях импулсите на развитие не са сред евреите. Розенкройцерите потвърждават, че следващата вълна е от Русия и славяните, които са на ход след присъствието на ББ в България.

Какво имаш предвид под "вас"?

:-)

С кои точно ме свързваш, май само ти си знаеш.

Аз познавам етапите, египетския, тракийския, елинския, еврейския и тези, дето са ги учили (те са споменати и в Писанието). Живял съм тогава и имам ясни преживяване от тези периоди.

Интересна е епохата преди да се появат децата на въпросните учители, дето в последствие тези деца стават първите царе, вождове, фараони и жреци.

Първото прераждане, за което си спомням, по-назад не съм виждал, но вероятно има още, е в едно животно, дето е от междинните видове - между динозаврите и сегашните видове животни. Приличаше на броненосец, но два или три пъти по-голямо.

Иначе, относно славянството, аз съм убеден в това, че то ще се възроди и по-скоро старата вяра на траките, която е изначална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един Божествен План се разкрива на световно ниво в няколко етапа:
–Египетски – в Египет, Персия, Гърция и др. Изявява се от учениците на Хермес, Орфей, Зороастър. Този клон има за задача да подготви съзнанието на човечеството за идването на Христос;
–Палестински – изявява се от есеите и има изяви в Египет, Палестина, Рим, Англия, Германия и пр.
Има за задача да внесе християнството в света;
–Български – от Египет минава през Индия, Арабия, Сирия, Мала Азия и България, откъдето чрез богомилите и техните креации залива цяла Европа и дава мощен тласък на европейската култура.
Има за задача да събуди заспалата човешка мисъл, да реализира Христовото учение и да подготви света за идването на Новата Култура на Водолея.
Розенкройцерите са разклонение на третия, богомилския клон. И те имат за цел подготвянето на Новата Култура.

Учителят Беинса Дуно

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/18911-упражнения-на-розенкройцерите/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой заслужава Спасението, то тогава не е по Милост.
"Няма праведен ни един."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2018 г. в 4:07, Aumi написа:

Да, ясно е, че тези които са писали НЗ, са плагиатствали от по-стари митове и легенди.

Поредните простотии в стил ''Цайтгайст''. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2018 г. в 5:07, Aumi написа:

А би ли казала, какви са функциите на 100%-вия човек?
Той не а-...ка ли, не яде ли, не ходи ли насам-натам, и не прави ли всичко, което правят обикновените хора?

По принцип всички хора, са 100-ви хора, без значение срока им на годност. Разликата е само в това, че някои са по-годни от други в различни отношения.

Ей хора ,за ,,междубедрен с..с" не сте ли слушали.Да ви обясня ли как става зачеването на девствени ,като не внимават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже гледам, че се пишат откровени фентъзита в стил ''Цайтгайст'', а отдавна отречената теза на Фрейзър за умиращите и въздигащите се божества и паралелите с християнството все още вирее сред необразованата маса, ви пускам едно клипче,. То е ясно, че не четете специализирана литература (то ако го правихте, нямаше да пишете и глупости...), ама поне оттук се полуобразовайте: https://www.bnt.bg/bg/a/vzkresenieto-na-boga-i-vzkrsvaneto-na-ezicheskite-bozhestva-11082018

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване