Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

TronDron

Проблем с инсталиране на нов Windows

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп на който мисля,че не може да се инсталира друг Windows осен XP.Пробвах с няколко диска на Windows 7 и не ми излиза "click any key to boot...".Направил съм в биос-а да ми боотва 1 от сд/двд.Мога единствено да преинсталирам XP-то.Може ли да се направи някак си да може и друг Windows да се инсталира?Да не би да е кодиран,защото го бях взел от Vivac@m.Как мога да го откодирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката на лаптопа. Ако DVD устройството е по-старо може да не чете DVD дисковете, които слагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката на лаптопа. Ако DVD устройството е по-старо може да не чете DVD дисковете, които слагаш.

Asus K50IJ,чети ги слагал съм други с филми и няма проблем.

То не е там проблема,пробвал съм и с флашка и пак същия резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава, че не си направил дисковете бутващи. Няма как да не може да се инсталира Windows 7. На флашката каква грешка дава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава, че не си направил дисковете бутващи. Няма как да не може да се инсталира Windows 7. На флашката каква грешка дава?

Ами именно нищо не дава.И приятел ми даде диск от който то си е инсталирал win и пак нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска/флашката не са буутващи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами именно нищо не дава.И приятел ми даде диск от който то си е инсталирал win и пак нищо.

Тогава ако си избрал правилно бутващото устройство да е DVD-то и не чете сигурен бутващ диск на Windows 7 проблема е в него или в стандартите, които поддържа. Пробвай се все пак да върнеш биос в заводски настройки и тествай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пуснаш лаптопа натискаш ли F12 и от там да избереш DVD ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ако си избрал правилно бутващото устройство да е DVD-то и не чете сигурен бутващ диск на Windows 7 проблема е в него или в стандартите, които поддържа. Пробвай се все пак да върнеш биос в заводски настройки и тествай пак.

Xp-мога да инсталирам.Но 7 не става и с няколко диска сам пробвал.

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да избереш буутващия флаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A флашката как точно я направи? Windows 7 USB/DVD Tool ли ползва? Сигурен ли си, че ISO-то е читаво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xp-мога да инсталирам.Но 7 не става и с няколко диска сам пробвал.

Да.

Може ли да кажеш точно каква ти е марката на DVD устройството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си нов релийз на Windows, запиши го на флашка с Windows 7 USB/DVD Tool и пробвай пак, ако ти e читав хард диска няма вариант да не може да се инсталира Windows, възможно е да имаш проблем с инсталирането на XP, защото ти трябват сата драйвери,но твоя случай не е такъв, така че проблема може да е в дисковте и флашката която слагаш-начина по който са записани или самия релийз на windows.

Също не е лошо да дадеш една снимка, да се види какви дялове има твърдия диск,къде се опитваш да инсталираш windows-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да кажеш точно каква ти е марката на DVD устройството?

Къде да я видя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да я видя?

Виж тази тема. Също така може да влезеш в биос и да видиш името на DVD устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.