Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ji4ko

HTC Wildfire Системни Файлове

Препоръчан отговор

Някой които знае за HTC Wildfire ако може да ми каже кои вградени програми към телефона са ненужни и няма да повредят телефона ако бъдат премахнати Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградените приложения можеш да ги махнеш само ако рутнеш телефона. В случай, че телефона все още е в гаранция и ти съответно не знаеш какво правиш е много вероятно да си загубиш гаранцията при рутването. Ако разбира се са на лице последните условия, щом ти пречат някои от приложенията просто ги забрани от диспечера за приложения. Ако пък нямаш гаранция и си решил да рутваш или си рутнал вече, махай всичко, което не е системен процес и не те кефи и се радвай, ако пък се прецака работата си сваляш някой къстъм ром, ядро за твоя модел тел. и преинсталираш, та така докато ти писне.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да телефонът е руутнат вече но как да разбера кои не са системни процеси или ако може някъкъв пример защото миналия ден без да искам махнах Лънчера и ми го прейнсталирваха 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да телефонът е руутнат вече но как да разбера кои не са системни процеси или ако може някъкъв пример защото миналия ден без да искам махнах Лънчера и ми го прейнсталирваха 

ползвай си телефона и забрави за тези детски истории

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам дам и ти си прав но HTC Wildfire е набъкан с някои работи които го дръстят и тои бави за това ми трябва към 3 програмки да махна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не си сигурен кое е системен процес, просто деинсталирай само ненужните приложения, които няма да ползваш, а недей да спираш процеси. Това е достатъчно да оптимизираш работата на тел. Бих те попитал, каква точно е целта ти? Повярвай, че вс това нещо идва малко безсмислено, но щом си решил да се блъскаш твоя воля. Аз бих ти предложил да си сложиш един стоков ром, последна версия за твоя модел тел., махни излишните приложения щом те дразнят и си ползвай телефончето по предназначение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам дам и ти си прав но HTC Wildfire е набъкан с някои работи които го дръстят и тои бави за това ми трябва към 3 програмки да махна 

Просто ги спри, не е нужно да ги махаш. При мен 1/3 от нещата не съм ги пускал никога но не мисля да ги махам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок може ли програма която е безопасна за спиране на приложения и как да се увера че те няма да повредят софтуера защото както съм писал в 1вия ми коментар миналия път го прецаках като изключил Лънчера 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок може ли програма която е безопасна за спиране на приложения и как да се увера че те няма да повредят софтуера защото както съм писал в 1вия ми коментар миналия път го прецаках като изключил Лънчера 

Не е нужна програма, просто можеш и от менюто да си ги забраниш. Влез в настройки, диспечер на приложенията, всички, чукваш в/у приложението и ти се отварят опции какво да го правиш. Спираш го и след това го забраняваш, това е за вградените, тези които си си теглил допълнително ще можеш да ги деинсталираш направо. Aз лично съм със Galaxy S Advance и адроид 4.1.2 JB, не съм махал приложения, просто забраних няколко и в момента ето така горе долу са нещата с включен wi-fi и едно две неща и съм доволен как раб. телефончето

едит: хванал съм др снимка

post-272651-0-80742500-1374083603_thumb.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да разбера кои са безопасни за махане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си го руутнал сложи му един custom rom, че този htc sense доста товари телефони със слаби параметри като wildfire.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи рикавъри (предполагам има за твоя телефон) и тогава чисти, като разбира се не забравиш преди това да архивираш системата. Сега да не давам примери с моя телефон, ама аз съм изчистил от него над 200! Мб. излишни (за мен неща). Ако се съмняваш в някое от системните приложения, първо можеш да го замразиш и ако всичко е ОК, тогава да чистиш. Най-добре да използваш Titanium Backup за чистене, а и с него ще изтриеш Далвик кеша, ще направиш бекъп на системните приложения преди да ги изтиеш и т.н. На някои телефони, поне тези на Сони, има приложения, които не са системни и въпреки това заемат място дори след изтриване, защото седят копия на апк файловете в системата и се възстановяват след рестарт. Затова ти трябва и файлов мениджър с рут права, за да ги изтриеш окончателно. По въпроса какво можеш и какво не да триеш, има теми в нета, потърси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок Мерси а ако изтрия програмата с която съм премахвал приложенията нещо ще се бъгне ли ?

И ако реша да рестартирам настройките на телефона нещо ще се прецака ли защото като се рестартират телефона слага Widgets по декстопа които вече някои от тях аз съм премахнал и мисалта ми е какво ще стане като се рестартират настроикикте телефона може ли да се бъгне?

Редактирано от ji4ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.