Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

проблема ми е като сложа 2 пръчки рам  по 1 GB на Kingston на дъното пали работи 1 минута и забива и иска рестарт след рестарт пак забива рамта е с еднакви таиминги  как да го решъ този гаден проблем и ли се вкарах вътрешно 60 кинта за рам памет?  (инфо на снимките за кочинта)

post-238659-0-19492100-1374106453_thumb.

post-238659-0-85639300-1374106453_thumb.

Редактирано от kacaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай рамта една по една на всеки слот.

От снимките виждам 1ГБ и 512МБ рам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане, защото първо че обемите на банките не са еднакви, второ на различни производители са, трето вероятно чиповете им са с различно разположение, и четвъртото което си личи от снимките таймингите им са съвсем различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека си е взел още 1 gb рам на Kingston и като махне 512-ката не му пали компа достатъчно да може да зареди и да направи снимка. Така го разбрах поне. Запишете хирен на диск или флашка и пробвайте да проверите новата памет за грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато махна 512 мега баитовата и сложа 1 GB (от снимката) компа забива след 1 минута  

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/38e74285360af88709620ebe1916b809/dsc_0008 а когато махна рамта от слота работи без проблем мислех че е от биоса свалях некакви реализи на биоса и пап ништо не става      

Редактирано от kacaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато махна 512 мега баитовата и сложа 1 GB (от снимката) компа забива след 1 минута  

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/38e74285360af88709620ebe1916b809/dsc_0008 а когато махна рамта от слота работи без проблем мислех че е от биоса свалях некакви реализи на биоса и пап ништо не става      

Чакай малко, ти сега както си работи компютъра ли ги слагаш и махаш или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане, защото първо че обемите на банките не са еднакви, второ на различни производители са, трето вероятно чиповете им са с различно разположение, и четвъртото което си личи от снимките таймингите им са съвсем различни.

И щоооо?

Нито една от изброените причини при подходящо конфигуриране не пречи двете памети да работят заедно.

Това може да означава че в тази плочка има проблем просто.

По горе са дали съвет за Хирен и там има тест за паметта, ако дава грешки почистваш конекторите на паметта и пак тестваш ако пак дава грешки я върни на този от който си я взел или в кофата.

Не те знам от къде си я взел тая памет но нова 1GB 400MHz струва под 40лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш да извадиш всичката рам памет и да сложиш само новата и да видиш дали ще тръгне и дали проблема е в нея.

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те знам от къде си я взел тая памет но нова 1GB 400MHz струва под 40лв.

моита рам я зех за 30 лв. броиката запечатани в кутия  от познат които работи в магазин за компютри 

рамта си работи  без проблем на друг комп и двете едно времено бе проблем на моита кочиna не искат да работат  да не би

да е дъното в саита на произжодотеля пише че подържа 2gb  рам  

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=846

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моита рам я зех за 30 лв. броиката запечатани в кутия  от познат които работи в магазин за компютри 

рамта си работи  без проблем на друг комп и двете едно времено бе проблем на моита кочиna не искат да работат  да не би

да е дъното в саита на произжодотеля пише че подържа 2gb  рам  

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=846

Не БЕ въпрос на настроики в биоса е.

Опитай като сложиш като първа 512ката а на вторя слот 1G.

При две различни по честота и тайминги памети вси1ки се равняват по първата, но 512ката вероятно не може да постигне тези тайминги и се дъни.

А между другото някъде казваш, че като сложиш само 1GB плочка на твоето РС и се дъни.

Има и друг вариант паметта да си е ОК но да има проблен със някой от слотовете.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам как автора е започнал да сваля BIOS-и на поразия, нищо чудно да успее да го флашне погрешно, въпреки, че проблема му няма абсолютно нищо общо с BIOS, и следващата тема да е - "Защо изобщо не ми пали компютъра?".

Колегите ви казаха - сваляте от Интернет Hirens Boot CD, записвате с програма по избор на буутващо CD, задавате от BIOS да зарежда първо то в Boot приоритетите, и си избирате от инструментите MemTest с която проверявате паметта за грешки.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е че при  Hirens Boot CD по време на тест пак работи около 2-3 минути с 2 гиги баита рам забива син екран и рестатт!!! така като гледам ще се влазе вутрешно с дъно за кочината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е че при  Hirens Boot CD по време на тест пак работи около 2-3 минути с 2 гиги баита рам забива син екран и рестатт!!! така като гледам ще се влазе вутрешно с дъно за кочината

Hirens-а се зарежда в RAM паметта, и оперира от нея.

Щом ви дава син екран, има изключително голяма вероятност проблема да ви е именно в RAM-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не го тествайте с "2 гиги байта" а с един на различни слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбрах какъв е проблема  проблема е че единия слот работи на ддр133 а друга на ддр400 и затова ми дава грешката в синя екран 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от Cvetelin Evtimov
      Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Tosho55
      Здравейте,уча последна година и днес говорихме за пс билдинг  с господина и той ни обясняваше как дъното взимало голямо участие в перформънса,даже повече от процесора,та реших да питам това дали е вярно? Също така в момента се чудя,кое според вас е по-добре пс4 про с 4к телевизор и 3 игри за 1800 лева или гемйминг пс отново за около 1700-800 лева,но след 3 месеца някъде,защото в момента видео картите са много скъпи.Благодаря предварително  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.