Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Metinr

Компютърът ми не иска да се спре

Препоръчан отговор

Когато вляза във старт и дам да си спирам компютърът и той угасва почва да зарежда спирането си и накрая спира но само мониторът угасва а процесорът продължава да работи и трябва да го спра от копчето моля ви помогнете много рядко се спира напълно като го спра от старта но най - вече не се спира. Windows xp 64bit Nvidia 7600gs 256mb Ram 2gb Processor Dual Core 2.80

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега търсим и името на дънната платка. И се чудя за какво ти тоя Уиндоус ХР с 64 битова архитектура на тия 2 гб... Може да опиташ като почистиш регистрите с програма от рода на  Ccleaner , може и проблема да идва от някоя програма, която си инсталирал наскоро и пречи на изключването на компа. Почисти си го от ненужни програми и наскоро добавени приложения, които не използваш. Може също да провериш и за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем преди година, не знам от какво беше и не съм се и опитвал да разбера, знам само, че след преинсталацията всичко си дойде на място и се оправи.

"Не се гаси туй, що не гасне! " - подхожда перфектно на тази тема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, аз редовно го почиствам и със tune up и ccleaner дефрагментирам често и харда значи ще се насоча към 32bit xp пак благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, аз редовно го почиствам и със tune up и ccleaner дефрагментирам често и харда значи ще се насоча към 32bit xp пак благодаря :)

И се насочи , подобен боклук tune up да не използваш , защото пак ще пишеш тема :D ccleaner е достатъчен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко да поясня може да не ме възприемате добре но истината за TuneUp е, че деликатно търси и не изчиства всичко (не е боклук иначе екипът на фирмата досега да са се избили. Какво имах в предвид тази програма чисти само външни преки пътища и регистри само. Случвало ми се е CCleaner  да ми затръква важни файлове на ОС или пък на инсталирана програма, което директно ми се стигна да го преинсталирвам компа. CCleaner също много добра програма за поправяне на регистри много съм доволен и от нея вече 7 год. ползвам Тунето и сам доволен и от него. 

Но всеки има вкус и начин на избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не е боклук иначе екипът на фирмата досега да са се избили.

Датекс също не са фалирали ;) Мисля че доста щети е нанесла програмата и тук във форума е коментирано :D

Случвало ми се е CCleaner  да ми затръква важни файлове на ОС или пък на инсталирана програма

Покажи точно къде са се намирали важните файлове на  ОС :shock11: това е несериозно :no-no:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече съм със windows xp 32bit оправи се проблема но куфара ми стана много по тъп във youtube клиповете на 720 секът като пусна на цял екран на малак горе-долу а със 64bit вървяха много по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде малко преувеличих забравих дори какво чистеше но някой програми не ми тръгваха не на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече съм със windows xp 32bit оправи се проблема но куфара ми стана много по тъп във youtube клиповете на 720 секът като пусна на цял екран на малак горе-долу а със 64bit вървяха много по добре

Инсталирал ли си някакви драйвери ?

Колкото до програмите 

За деинсталиране:деинсталирам от контролния панел,след това почиствам с ccleaner временните файлове и регистрите.При по-упорити програми Revo Uninstaller Pro.

За оптимизация : пак CCleaner + Defraggler(чиста работа),спиране на ненужните процеси и програмите стартиращи се с Windows.

Като за спирането на процесите,това ми е рекорда в idle  :shock11: Windows 7

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да всичко но със google chrome ми сече но реших проблема със mozilla при нея не ми сече а на 64bit е обратното mozilla сече google chrome не :D но както и да е вече всичко се оправи и съм много доволен благодаря на всички :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.