Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Вели Дочев

Ще може ли да понесе още РАМ

Препоръчан отговор

Здравейте, Скоро си преинсталирах компютъра тъй като беше много бавен, а като отидох да си го прибирам от сервиза ми казаха че е така защото едната плочка РАМ била повредена. Предложиха ми да я заменят с нова 512мб и заедно с другата стават 768мб. Въпроса ми е, дали ако махна едната която е 256мб и сложа същата като тази която ми поставиха от сервиза дали ще я понесе тъй като самият компютър е стар и слаб?.... Благодаря предварително Ето ги параметрите:  CPU  -AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+  Motherboard  - ASRock K7S8X v3  (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)  Video Adapter - NVIDIA GeForce FX 5500 (Microsoft Corporation)  (256 MB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене не си заслужава да наливаш пари в толкова стар компютър, независимо дали е с 768 или с 1024 МБ пак ще е бавен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене не си заслужава да наливаш пари в толкова стар компютър, независимо дали е с 768 или с 1024 МБ пак ще е бавен.

Поне малко от малко няма ли да си личи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще понесе до 1 гб, но както е казал колегата не си заслужава да се наливат пари в този компютър. Няма да намериш разлика между 768мб и 1024 мб. Затова по - добре не хвърляй пари на празно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- 3 x DDR DIMMs, DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- DDR266/200, Max. capacity of system memory: 3GB
- DDR333, Max. capacity of system memory: 2GB
- DDR400, Max. capacity of system memory: 1GB
Това е РАМ-та на твоето дъно.Колкото по-малка е честота толкова по-голям капацитет има виждаш сам,но не забравяй че DDR1 паметите са ужасно скъпи така,че не е много удачно да слагаш РАМ на такава кошница по добре виж в някой сайт и си направи сам конфигурацията или виж някоя що годе добра.Аз имам като твоя комп и само събира прах от 1 2 месеца.В крайна сметка не хвърляй пари на вятъра а си събери за някъв по нов. :) :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне малко от малко няма ли да си личи ?

Тази машина вероятно е с ХР което при стартиране заема 250-300 рам и това дали ще си с 768МВ или 1G ще има значение само ако отваряш приложения и програми на който тези 768МВ не стигат, но така или иначе това не е по възможностите на машината та както са казали и по горе е излишно хвърляне на пари. На пример в момента ако отвориш повече от 7-8 таба в браузер машината ще почне да се забавя заради недостиг на памет а с 1G ще можеш да отвориш още 3-4 преди това забавяне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.