Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, Скоро си преинсталирах компютъра тъй като беше много бавен, а като отидох да си го прибирам от сервиза ми казаха че е така защото едната плочка РАМ била повредена. Предложиха ми да я заменят с нова 512мб и заедно с другата стават 768мб. Въпроса ми е, дали ако махна едната която е 256мб и сложа същата като тази която ми поставиха от сервиза дали ще я понесе тъй като самият компютър е стар и слаб?.... Благодаря предварително Ето ги параметрите:  CPU  -AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+  Motherboard  - ASRock K7S8X v3  (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)  Video Adapter - NVIDIA GeForce FX 5500 (Microsoft Corporation)  (256 MB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене не си заслужава да наливаш пари в толкова стар компютър, независимо дали е с 768 или с 1024 МБ пак ще е бавен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене не си заслужава да наливаш пари в толкова стар компютър, независимо дали е с 768 или с 1024 МБ пак ще е бавен.

Поне малко от малко няма ли да си личи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще понесе до 1 гб, но както е казал колегата не си заслужава да се наливат пари в този компютър. Няма да намериш разлика между 768мб и 1024 мб. Затова по - добре не хвърляй пари на празно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- 3 x DDR DIMMs, DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- DDR266/200, Max. capacity of system memory: 3GB
- DDR333, Max. capacity of system memory: 2GB
- DDR400, Max. capacity of system memory: 1GB
Това е РАМ-та на твоето дъно.Колкото по-малка е честота толкова по-голям капацитет има виждаш сам,но не забравяй че DDR1 паметите са ужасно скъпи така,че не е много удачно да слагаш РАМ на такава кошница по добре виж в някой сайт и си направи сам конфигурацията или виж някоя що годе добра.Аз имам като твоя комп и само събира прах от 1 2 месеца.В крайна сметка не хвърляй пари на вятъра а си събери за някъв по нов. :) :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне малко от малко няма ли да си личи ?

Тази машина вероятно е с ХР което при стартиране заема 250-300 рам и това дали ще си с 768МВ или 1G ще има значение само ако отваряш приложения и програми на който тези 768МВ не стигат, но така или иначе това не е по възможностите на машината та както са казали и по горе е излишно хвърляне на пари. На пример в момента ако отвориш повече от 7-8 таба в браузер машината ще почне да се забавя заради недостиг на памет а с 1G ще можеш да отвориш още 3-4 преди това забавяне. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.