Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Phewniz

Инсталиране на windows 7 като втора ос

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. На компютъра имам моника бунт 13.04 32бита, но ми се налага и да използвам и windows 7 . Може ли да се инсталира. 7-мицата като втора ос и как става това? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като ти чета характеристиките в подписата, е къде, къде по-лесно да си пуснеш виртуална машина с винДОС, отколкото да си играеш да сменяш ОС-та при зареждане. Виртуална машина или с Виртуалбокс или с Вмуер се прави за минути, спестяваш си маса неща, като цепене на дискове, слагане на бутмениджъри от лайв ЦД-та и т.н. Ще си имаш ВинДос с всичките му шитняни проблеми и програми, който ще може да си ги пускаш на кой и да е друг компютър освен твоя. Само за игрите не съм сигурен дали ще вървят на виртуалка, но сигурно и те биха тръгнали.

Другия вариант е да си сцепиш от диска колкото ти трябва за виндос, да го инсталираш на новосцепения дял, без да пипаш бунтувските партиции. И понеже микромеките мразят Линукс, след това от лайв флашка или цд ще ти се наложи да си пуснеш примерно това http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/ за да си оправиш инсталираш бут мениджър и да може да си избираш при старт, с коя ОС да работиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен точно ми трябва за някой игри . Имам виртуална машина на компютъра и ще пробвам ако не ще се инсталира на диска на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен точно ми трябва за някой игри . Имам виртуална машина на компютъра и ще пробвам ако не ще се инсталира на диска на чисто.

Макар, че ще дадеш малко пари може да си вземеш още един хард диск и да си инсталираш Windows на него. Аз примерно съм направил така. Има Windows и Ubuntu на една машина, но са на различни хард дискове. Така няма опасност нещо да сбъркаш по време на инсталациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и една друга идея махам убунтуту от диска и си инсталирам 7 на чисто. Слад това нали линукс разпознава че има друга ос и си заделя автоматично място на диска само за нея и готово. Малко по пипкаво но мисля че ще стане .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми по принцип и така е лесно, както ти го казваш, но и това да сложиш Вина и да си оправиш бутмениджъра не е кой знае каква философия. Както си решиш де! След като имаш вече Бунту, няма голям смисъл после пак да го инсталираш наново, само игра си отваряш.

Макар че, гледам на УСУ на форума доста игри са подкарали директно на тяхното Бунту. Варинати има много. Време и желание да имаш само за такива работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно се оправя бутмениджъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега както си имаш Бунту, с gparted*(програма за работа с харда, ако я нямаш можеш да я инсталираш или от софтуерцентъра или с команда в терминал sudo apt-get install gparted, после я стартираш от терминал с команда sudo gparted) си отцепваш една партиция, там колкото ти трябва 100-200 Гб си преценяваш сам, да имаш място за вин и аз игри. Запомняш коя е партицията, инсталираш вина на тази партиция. Свали си предварително това http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/ и си направи бутващ диск или бутваща флашка с него. След като си сложил ВИна пускаш бутващия диск или флашка с буут репейр цд-то*(то си е линукс нормален с една програма boot repair) Стартираш програмата boot repair и с едно кликване тя ще ти оправи и намери партиции, ОС-та и ще ти инсталира ГРУБ. И тва е, после си готов и да избираш при старт което си искаш :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с тази програма която ми даде аз искам да махна всичко. Когато тръгна да инстсапелирам windows 7 ми дава дяловете но долу пише windows не може да се инсталира. Малко помощ ако може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А форматира ли дяла за уиндоуса в NTFS файлова система? Ако си го оставил в EXT няма да стане, защото уиндоуса не разпознава този формат и не вижда дяла на който искаш да го инсталираш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го форматират като зарежда да се инсталира ми се изключва мишката и не работи какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го форматират като зарежда да се инсталира ми се изключва мишката и не работи какво да правя?

Докато не форматираш диска във формат NTSC,няма начин да инсталираш уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как ти изглежда диска в момента, но ти казах да си отцепиш място с gparted, не да форматираш целия диск. Как няма да ти работи мишката!?

Във всеки случай, първо трябва да ресайзнеш партицията ти с линукс*(да намалиш от нея, толкова колкото ти трябва 100-500 Гб, ти си решаваш колко ти трябва). В създаденото празно място правиш нова примари партиция с NTFS. Даваш му да извърши промените и ще имаш вече къде да си сложиш Вина. Всичко това е работа за минута. Разучи гпратед по-добре, чукни на Гугъл виж как се работи с нея, има маса видеота за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не разпознава Уйн мишока , значи мъчиш XP (предполагам само  и няма драйвер за него - ами потърси ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен целия диск ми е зает от линуск и с тази програма нищо не пога да правя не ми дава да направя нов дял нищо инсталирахя както каза и нищо. Стои само така зарежда показва дяловете но не ми дава да правя нищо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен целия диск ми е зает от линуск и с тази програма нищо не пога да правя не ми дава да направя нов дял нищо инсталирахя както каза и нищо. Стои само така зарежда показва дяловете но не ми дава да правя нищо .

Пробвай от живо сд защото явно не си си оправил дяловете както си му трябва а си направил само / .А когато работиш няма как да демотираш руут партицията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест пак да инсталирам убунту ли ?http://prikachi.com/images/4/6356004o.png

Редактирано от Richland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест пак да инсталирам убунту ли ?http://prikachi.com/images/4/6356004o.png

Не.Използваш Живото СД на Убунту за да разделиш ROOT партицията.След като си отделиш примерно 25 гб от нея форматираш я във NTFS,рестартираш си компа и инсталираш Уиндоуса на нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задавам тъпи въпроси но ще трябва ли преинстал и как се прави това живо сд ?

Редактирано от Richland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задавам тъпи въпроси но ще трябва ли преинстал и как се прави това живо сд ?

Теглиш си Убунту записваш на диск.Рестартираш със диска в записвачката и избираш Убунту.След като се стартира използвай gparted за да шринкнеш диска си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има изписано много по форумите как се прави бутващо ЦД. Като стартираш с бутващо линукс ЦД компа, стартираш gparted и намаляш sda1 с толкова колкото си мислиш, че ще ти трябва за винДОС и игри - 100 ГБ примерно. В празното място създаваш NTFS партиция, задаваш му да извърши промените. И си рестартираш компа. И си бутваш вече от виндосКО цд.  И вече има къде да го туриш пустия винШИТ.

Ти спретнах едно кратко видео, горе долу как се ресайзва с gparted и как се прави нова партиция. http://youtu.be/jOW7bfGHbi0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем инсталирах 7-мица 64 бита но ми показва че имам 8гб рам но само 3,70 са използваеми . Какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На въпроси за ВиНдос ще ти отговоря с един виц - Един ден Бил Гейтс хванал златната мишка.Тя му се примолила: -Пусни ме и ще ти изпълня едно желание! -Ами добре. И Бил Гейтс извадил една карта на света.И казал: -Искам да владея цялата тази територия! Мишката казала: -Еее.Аз все пак не съм златната рибка.Не съм толкова могъща.Поискай си нещо друго. Помислил малко Бил Гейтс и казал: -Ами искам да махнеш всички грешки в Windows! Мишката помислила,помислила и казала: -Абе... я дай онази карта да я погледна пак!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.