Премини към съдържанието
1click

ASROCK FM2A85X EXTREME4-M /FM2 X-Boost овърклок

Препоръчан отговор

Четох за дъното и тази технология, но не знам дали клоква нормалната работната честота на процесора или може да клоква честотата след автоматичния клок на процесора. Да вземам за пример този процесор. Кое ще клокне технологията X-boost нормалната честота 4100mhz или клокнатата 4400mhz ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този въпрос или не е зададен правилно, или аз не го разбирам.  

Кое ще клокне технологията X-boost нормалната честота 4100mhz или клокнатата 4400mhz ?

Процесорът по default е на честота от 4.1Ghz, след като се активира "Boost" честотата се покачва до 4.4Ghz. Ако ще има overclock, то се спира опцията Turbo Boost. Това ли бе въпросът? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този въпрос или не е зададен правилно, или аз не го разбирам.  

Процесорът по default е на честота от 4.1Ghz, след като се активира "Boost" честотата се покачва до 4.4Ghz. Ако ще има overclock, то се спира опцията Turbo Boost. Това ли бе въпросът? 

Не не е това въпроса. Погледнете инфото за съното от линка който съм дал и там ще намерите следния грагмент.

"Брилянтно проектирана за умен овърклок, технологията на ASRock X-Boost е способна да освободи скритата мощ на вашия процесор. Просто натиснете „X” когато стартирате компютъра и X-Boost автоматично ще овърклокне нужните компоненти за да се получи 15.77% увеличение на производителността! С умният X-Boost овърклокът на процесора може да се превърне в процес, изискващ натискането на само един бутон."

Въпроса ми беше този X-Boost коя честота може да клоква 4100mhz или 4400 mhz или и двете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми беше този X-Boost коя честота може да клоква 4100mhz или 4400 mhz или и двете ?

Тази технология прилича малко на Non-k при Intel. Съответно се ползва предимно за процесорите с заключен множител. Това не пречи да се ползва и при процесорите с отключен множител, разбира се. Когато стартирате компютъра натискате "X" и технологията се активира. И е препоръчително да спрете Turbo boost на самият процесор и след това да активирате X-Boost технологията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/asrock-fm2a85x-extreme6_5.html

ASRock claims this new technology ensures a 15% and higher performance boost but only for specific CPU models and in specific applications. The point is that the CPU frequency multiplier is always increased to its maximum

Тоя клок не е баш клок, просто пуска процесора на максималния множител, който за 6800K е 44х или ще държи процесора на 4400MHz при натоварване, вместо на стандартните 4100. И не, че нещо, ама 6800К е много неизгоден ценово процесор. Aко искаш отлични възможности за овърклок над турбо множителя се ориентирай към малко по-скъпото GB F2A85X-D3H /FM2

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази технология прилича малко на Non-k при Intel. Съответно се ползва предимно за процесорите с заключен множител. Това не пречи да се ползва и при процесорите с отключен множител, разбира се. Когато стартирате компютъра натискате "X" и технологията се активира. И е препоръчително да спрете Turbo boost на самият процесор и след това да активирате X-Boost технологията. 

Ако се използва тази технология, само моментно ли ще може да се покачва работната честота или ще бъде както при интелите и техният турбо бууст ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.