Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам днес сложих вентилаторче отзад на задния панел под захранването да искарва топлия въздух, та да попитам проблем ли е като го свързах в една букса на стария ми процесор? Понеже там пише Fan и боднах там върви си без проблем? В смисъл стария ми процесор охлаждането се слагаше там, но на 2-рия ми не е там, а до него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вентилатора трябва да го вържеш там, където пише ''SYS FAN'', а охлаждането на процесора там, където пише ''CPU FAN''!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"стария ми процесор охлаждането се слагаше там, но на 2-рия ми не е там, а до него?" Моля??? Може ли по-ясно. Иначе - вентилатор, който и да е, в гнездото на CPU_Fan не се слага друг, освен самият вентилатор на процесора, защото дъното управлява оборотите му. Е, не знаем дъното ти, нито каквато и да е и информация, но ... какво да правим... Този 80 мм вентилатор, който да изкарва топлият въздух може да го сложиш на всяко свободно гнездно на дъното ти (каквото и за бога да е то), освен на CPU_Fan кънектора. Може и да го сложиш и в молекса. Може да го вържеш и към FAN Controler. Но наистина не те разбирам къде и как си го вързал... Съжалявам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно сте го свързали директно към дъното. Повечето дъна имат възможност за свързване на няколко допълнителни вентилатора към тях.

Щом не пише на мястото където сте го свързали CPU FAN, а само FAN значи всичко е точно.

Ако се съмнявате направете една снимка, която се вижда къде е свързан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че не мога да се изразя като хората, ето ми го дъното http://www.asus.com/Motherboards/P5GCMX1333/ , та искам да ви, кажа че има 2 букси за охлаждането на процесора, та този двуядрения ми процесор, тоест този, който съм сменил, не оригиналния е в съседната букса, а вентилаторчето съм го сложил до него с същата букса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се съмнявате направете една снимка, която се вижда къде е свързан.

И по възможност (това не е молба или възможност) - ясна и четлива!!! Ако Вие не можете да я разчетете, как очаквате ние да можем? Или е размазана?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще направя, просто исках да, кажа че това е буксата за старото охлаждане на процесора. Добре като има само 2 кабела, как дънната платка ще управлява вентилаторчето, според тенпературите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... та искам да ви, кажа че има 2 букси за охлаждането на процесора, та този двуядрения ми процесор, тоест този, който съм сменил, не оригиналния е в съседната букса, а вентилаторчето съм го сложил до него с същата букса?

Не може да имаш 2 букси за охлаждането на процесора. няма такова дъно. Само една от тези 2 букси е с надпис CPU_Fan... Не знам какъв процесор с какъв си сменял, нито коя с коя букса... Това ти е дъното, моля те в Paint да очертаеш кой вентилатор, къде е свързан... Аз от тик виждам на секундата един 4 пинов и един 3 пинов кънектор точно до слотовете за RAM памет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Едната е за едното ядро, другата за второто, което е по-мощно  :super: 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Едната е за едното ядро, другата за второто, което е по-мощно  :super: 

Добре, че си сложил табелката за Оф Топик. Иначе може да объркаш така питащият...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охх боже, на дъното си(както аз те разбирам,може и да греша) имаш 2 входа за вентилатор - на единия трябва да пише CPU_FAN (с едни бели букви - огледай около тия конектори) а на другия CHASSIS_FAN - ако е така - включваш този допълнителен вентилатор във CHASSIS_FAN !!! А този от процесора във CPU_FAN !!! Ако и след толкова малоумни опътвания не се справиш - откажи се!

Послепис(че не знам дали П.П. ще разбереш какво е...): видях ти схемата на дъното - значи ТОЯ ВТОРИЯ твой вентилатор го включваш У ДЕСНО(В ДЯСНО) а от процесора У ЛЕВО(В ЛЯВО). Ама да гледаш дъното по следния начин - гнездото на процесора да сочи нагоре, портовете (там за УСБ,монитор и т.н.) да сочат на ЛЯВО, а видеокартата - надолу. Така ще се ориентираш кое е ляво и кое дясно. Също така - там дето трябва да включиш тоя 80мм. вентилатор е с ТРИ (3) ПИНА,а за процесора е с ЧЕТИРИ(4)!!!

И следващия път преди да питаш - прочети си упътването,открих сайта,дъното ти,упътването и страницата за по-малко от 5 минути - не мисля ,че е много трудно.

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека все пак кажа Благодаря, на всички озовали се. Малко или много ми помогнахте, прегледах го вчера всичко си е на мястото, та исках да Благодаря, защото знам, че 1 Благодаря срува много за хора, които им кеф да помагат на децата. :) Отново благодарство!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.