Премини към съдържанието
Мойра

ГЕРБ плаща 3000 лв. заплата на депутатите си

Препоръчан отговор

Депутатите от ГЕРБ, които напуснаха парламента след избора на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, получават заплата от 3000 лв. от партийната субсидия. За целта те са сключили договори за консултантски услуги, съобщи в.“168 часа“.

Договорите са тримесечни - за юни, юли и август. Подписани са със  задна дата преди две седмици. Целта била депутатите да бъдат компенсирани за отсъствието си от парламента, което ги лишава и от заплати.

Възнагражденията се осигуряват от партийната субсидия на ГЕРБ, която е най-голяма спрямо останалите партии заради получените резултати на изборите.

ГЕРБ бойкотира заседанията на парламента и затова депутатите получават само една трета от възнагражденията си.

Част от народните представители на ГЕРБ започнали да недоволстват, че имат кредити и не могат да се издържат. Въпросът бил поставен на заседание на групата преди две седмици пред председателя на партията Бойко Борисов.

"Само 5-6 души от тук присъстващите 97 имат собствен бизнес и не се интересуват кога и дали ще им плащат заплати. Останалите нямаме допълнителни доходи и трябва по някакъв начин този въпрос да се разреши", казал бившият председател на регионалната комисия Любен Татарски, който беше в тефтерчето на отстранения шеф на комисията за конфликт на интереси Филип Златанов.

Татарски бил подкрепен от още няколко депутати от ГЕРБ.

Татарски заявява пред „168 часа“,  че е настоявал ГЕРБ да не напуска парламента, но било решено друго.

За да бъде потушено недоволството, Бойко Борисов разпоредил да се намери решение на проблема.

Затова преди две седмици в централата са били сформирани работни групи, в които влизат по няколко депутати. Всяка от тях има за задача да подготви доклад в ресора си в рамките на три месеца срещу което всеки депутат получава по 3000 лв.Отделно от парламента им се превеждат по 700 лв., които са остатъкът, след като се отчисли глобата за неучастие в заседания.

http://www.mediapool.bg/gerb-plashta-3000-lv-zaplata-na-deputatite-si-news209061.html

Оказва се, че депутатите от ГЕРБ са не само послушни, но и продажни.

Да се замислят тези, с чиито гласове са избрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава кои не са продажни ? Депотатите от ПП БСП или деподатите от ПП ДПС, или депотатите от ПП Атака и т.н. ? Не тези които са гласували за ГЕРБ трябва да се замислят, напротив трябва всички да излезем от домовете си и да изхвърлим "боклука", който със сигурност не е скрит само в една пп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм твърдял, че АТАКА не са като нито една друга партия и се оказах прав. Естествено не вярвам на глупостите написани от вестници и телевизии на, които им е платено да ги напишат и наговорят. Както и да платените протестиращи, които не си спазват плана на протеста и ходят пред централата на АТАКА въпреки, че не са посочили, че ще ходят на нея улица.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тогава кои не са продажни ? Депотатите от ПП БСП или деподатите от ПП ДПС, или депотатите от ПП Атака и т.н. ? Не тези които са гласували за ГЕРБ трябва да се замислят, напротив трябва всички да излезем от домовете си и да изхвърлим "боклука", който със сигурност не е скрит само в една пп.

Всъщност покупко/продажбата я правят шефовете на парламентарните групи, останалите депутати не са реално продажници, а стоката. Или поне в началото е така, а след 2-3 години някои от тях почват да се цепят от групата.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Депутатите от ГЕРБ в случая постъпват твърде нагло, получавайки по 700 лв от нашите пари и по 3000лв пак от нашите пари за да не работят, само защото лидерът им така е пожелал.

Депутатите от другите партии поне ходят на работа.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Депутатите от ГЕРБ в случая постъпват твърде нагло, получавайки по 700 лв от нашите пари и по 3000лв пак от нашите пари за да не работят, само защото лидерът им така е пожелал.

Ходят, но нищо не правят и пак вземат пари .... О, извинявай вършат блага за собствените си задници, назначават престъпници на ръководни постове, не мисля че има смисъл да изброявам още. Волята на народа се вижда от един месец всеки ден и до днес. Това е най-големият протест след протестите от времето на прехода, но това е една друга тема, на която не ми се спори поради ред причини. Държа да се знае, че в момента не подкрепям нито една политическа партия, но хора които плюят само върху една партия, а в случая ГЕРБ, за мен не са свободомислещи. Не може партия, която и в момента състави правителство и е една от отговорните сили, сама по себи се за днешното "цветущо" състояние на родината ни да бъде третирана по следния начин .... "ходят на работа, значи заслужават заплати.."

Редактирано от gotohell (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и тези дето се правят, че работят и вършат само глупости получават от нашите пари. Визирам тези депутати, дето ходят на работа.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и тези дето се правят, че работят и вършат само глупости получават от нашите пари. Визирам тези депутати, дето ходят на работа.

Е, вършат нещо, но кой знае защо не това, което трябва и не както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я за 3 иляди ша ги утепам сите :D  :offtopic_s:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, не е баш така. Ако продължим твоето твърдение, значи партиите като цяло са продажни, щом получават субсидии и ги харчат по тяхна си преценка (в рамките на закона естествено). Не, не съм съгласен. В днешното общество, дори за идеалистична цел са нужни материални средства и то обикновено много.

Виж обаче това, че отсъствието на народен представител от мястото, където може и трябва да представя своите избиратели е неправилно. Меко казано. Направо си е държавна измяна, както съм казвал и друг път. Все едно часови да си избяга от поста си. Има основна разлика между депутатите и хората извън парламента. Всеки, в качеството си на гражданин на България може да протестира и да си изказва мнението стига да не нарушава законите с това. Депутатите обаче, нямат право да протестират за това, че нямат мнозинство в парламента, чрез отсъствия. В крайна сметка съществуването на малцинство си е неизменно и ако всички правеха така, парламентите в света щяха да са съставени само от партията победител. Конституционният съд прие че изборите са законни - значи са. (забележка: законни е различно от справедливи, обективни и други разни важни прилагателни) От този момент нататък смятам, че трябва да си отстояват политиката и разбиранията, като гласуват и участват в дебатите и изобщо нормалното функциониране на парламента.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, що не вземеш да се запишеш в младежката организация на БСП,там има само такива наивни дечица, като тебе. Дето си мислят, че чичко Станишев ще оправи държавата..."отново". А как една партия си харчи парите си е нейна работа. Ако мислиш,че другите партии не въртят субсидиите на масата,значи много си зле в главата. А и 3000лв са смешни пари за депутати,просто тези хорица имат много негативен образ в съзнанието на българина и всички смятат че не заслужават и 1 лев, което до някъде е истина.

пп:заради подобни теми и нелепи изказвания ставам поредния отказал се от този сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пп:заради подобни теми и нелепи изказвания ставам поредния отказал се от този сайт

Хихи, каква заплаха. Ако оценяваш Калдата по политическите теми, това си е твой проблем. Всеки има право да публикува каквато си иска тема стига да е съобразно правилата. Ако си спреш да влизаш, защото няма цензура по твой вкус, никой няма да те спре.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, не е баш така. Ако продължим твоето твърдение, значи партиите като цяло са продажни, щом получават субсидии и ги харчат по тяхна си преценка (в рамките на закона естествено). Не, не съм съгласен. В днешното общество, дори за идеалистична цел са нужни материални средства и то обикновено много.

Не съм казала такова нещо.

Продажни са депутатите, които се съгласяват срещу определена сума и/или под нечие давление да напуснат работното си място.

Виж обаче това, че отсъствието на народен представител от мястото, където може и трябва да представя своите избиратели е неправилно. Меко казано. Направо си е държавна измяна, както съм казвал и друг път. Все едно часови да си избяга от поста си. Има основна разлика между депутатите и хората извън парламента. Всеки, в качеството си на гражданин на България може да протестира и да си изказва мнението стига да не нарушава законите с това. Депутатите обаче, нямат право да протестират за това, че нямат мнозинство в парламента, чрез отсъствия. В крайна сметка съществуването на малцинство си е неизменно и ако всички правеха така, парламентите в света щяха да са съставени само от партията победител. Конституционният съд прие че изборите са законни - значи са. (забележка: законни е различно от справедливи, обективни и други разни важни прилагателни) От този момент нататък смятам, че трябва да си отстояват политиката и разбиранията, като гласуват и участват в дебатите и изобщо нормалното функциониране на парламента.

С това съм напълно съгласна.

Мойра, що не вземеш да се запишеш в младежката организация на БСП,там има само такива наивни дечица, като тебе. Дето си мислят, че чичко Станишев ще оправи държавата..."отново". А как една партия си харчи парите си е нейна работа. Ако мислиш,че другите партии не въртят субсидиите на масата,значи много си зле в главата. А и 3000лв са смешни пари за депутати,просто тези хорица имат много негативен образ в съзнанието на българина и всички смятат че не заслужават и 1 лев, което до някъде е истина.

А ти откъде знаеш какво мисля?

Да не си врачка?!

Защо не се разходиш по темите и не прочетеш кой какво е писал преди да даваш ценни съвети?

Приятна вечер! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Депутатите без пари, ако не работят

По-строги санкции за депутатите, които отказват да ходят на работа, обмисля управляващото мнозинство, научи "Труд".

Единият вариант е да бъдат удържани целите заплати на отсъстващите трайно без извинителна причина. В момента избраниците получават 1/3 от основните си заплати дори и да не отидат на работа нито веднъж в месеца.

Решението за по-строги санкции може да влезе в пленарната зала след лятната ваканция на Народното събрание. Мярката би ударила избраниците от ГЕРБ, които от месец не ходят на работа.

Идеята парламентът да не плаща нито един лев на депутати, които не идват на работа през месеца, била лансирана от заместник-председателя на Народното събрание Христо Бисеров (ДПС).

В момента при три поредни отсъствия, или общо 5 в месеца, народните представители си докарват по 732 лева на месец (б.а. - 1/3 от основната депутатска заплата, която е 2196 лева). Тези доходи са малко по-ниски от средната работна заплата за страната, която по последни данни на Националния статистически институт (НСИ) е 778 лева.

Засега в левицата нямат единна позиция по въпроса колко строги да са санкциите за нарочно отсъстващи от работа депутати. Според някои социалисти има логика заплатите на тези, които не участват в заседанията, да бъдат удържани, тъй като избирателите са ги пратили в парламента, за да пишат закони.

Червеният депутат Георги Кадиев предлагаше партиите, които бойкотират работата на Народното събрание, да не получават държавна субсидия за времето, в което нейните избраници отсъстват. Мнозинството от БСП и ДПС обаче не подкрепи идеята му.

Мярката веднага щеше да удари ГЕРБ, чието държавно финансиране е най-голямо - 12,9 млн. лева годишно. Субсидията им можеше да бъде намалена с 1 млн. лева, откакто хората на Бойко Борисов бойкотират работата в Народното събрание.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2163164

Добра идея, стига да бъде реализирана.

Не би било лошо, ако удържаните заплати за отсъствие от работа отиват във фонд за лечение на тежко болни деца.

А ако депутат отсъства от работа повече от месец без уважителна причина да бъде отзоваван.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната версия на Борисов: Бойкотирахме НС от солидарност с протестите

При Борисов всяка последна версия е предпоследна, но за сметка на това целта му е само една - власт.

С цената на всичко...

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всички са един дол дренки - изедници и душмани

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало защо да го правят...

Борисов бе преизбран за лидер на ГЕРБ със 100%

16.02.2014 14:43

Публикувано изображение

Бойко Борисов бе преизбран за лидер със 100%. Абсолютно всички делегати на третата национална конференция на ПП ГЕРБ гласуваха за нов предсдедателски мандат на Бойко Борисов.

Борисов получи 1102 гласа, като нямаше такива, които са против или въздържали се. Залата посрещна с бурни аплодисменти резултата. 

Цветан Цветанов, Йорданка Фандъкова и кметът на Бургас Димитър Николов бяха избрани за заместник-председатели. 

Тримата са избрани с 1101 гласа "за", без против и въздържал се. Те бяха предложени за заместник-председатели от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Навремето Тодор Живков го избираха с пълно мнозинство без против и въздържали се.
Не знам защо се сетих за тази прилика...
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да изберат ама...те за едно тефтерче гонят, та какво остава за един глас въздържал се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При бай Тошо се избираше с 99,9% ама неговия боБигард и ученик го избират с 100%. 

Нямам коментар то си е ясно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Навремето Тодор Живков го избираха с пълно мнозинство без против и въздържали се.

Не знам защо се сетих за тази прилика...

ами ....

Публикувано изображение

:ph34r: 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да изберат ама...те за едно тефтерче гонят, та какво остава за един глас въздържал се.

Важно се оказа тефтерчето!

Три години и половина затвор за Филип Златанов

Софийският градски съд призна за виновен и осъди на 3 години и шест месеца лишаване от свобода Филип Златанов по делото за тефтерчето. Бившият шеф на Комисията за конфликт на интереси е обвинен за престъпление по служба, извършено в периода декември 2012 г. - юли 2013 г.

Делото беше гледано по съкратената процедура, тъй като подсъдимият се отказа от разпити на свидетели и експерти, и приключи за два дни.

Според прокуратурата, Златанов е нарушил служебните си задължения, което е довело до разколебаване на общественото доверие към институцията като независим орган.

На последното заседание по делото прокуратурата поиска 3 години условна присъда за Златанов и 5-годишен изпитателен срок.

Според държавното обвинение в прословутия си тефтер Златанов е записвал както инициали, така и инструкции кои лица подлежат на преследване и кои трябва да бъдат протектирани. Сред инициалите в бележника бяха откроени такива, които съответстват както на имената на политици от ГЕРБ - И.Ф., Б.Б, Ц.Ц., така и на името на президента Р.П.

Според събраните доказателства с дейността си бившият шеф на Комисията за конфликт на интереси Филип Златанов е оказвал натиск върху положението и имиджа на обществени личности и е изпълнявал спуснати директиви.

Съдът реши Златанов да изтърпи вместо условна присъда, каквато поиска прокуратурата, такава от 3 години и половина в затворническо общежитие от отворен тип.

Освен това Златанов е лишен от правото си да заема ръководни и държави постове в срок от 5 години. Той трябва да заплати на ВСС сумата от 3643 лева служебни разходи по процеса.

Златанов бе осъден за това, че в качеството си на шеф на Комисията е укрил сигнал за конфликт на интереси срещу президента Росен Плевнелиев, с цел да му набави облага, като по-късно той дори е прекратил разследването срещу Плевнелиев.

Съдът призна вината на Златанов и за това, че умишлено не е оповестил публично решението на Комисията за конфликт на интереси за дейността на бившата финансова съветничка на президента Димана Ранкова, като по този начин я е лишил от правото да обжалва в срок решението на комисията и по този начин да защити името си в обществото.

Подсъдимият, както и адвокатът му Антон Терзийски, бяха изненадани от решението на съда и след края на заседанието не пожелаха да коментират нищо пред медиите.

Адвокат Терзийски каза единствено, че ще обжалва решението пред Софийския апелативен съд, тъй като присъдата не е справедлива.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1242960

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно се оказа тефтерчето!

Три години и половина затвор за Филип Златанов

...

Нека изчакаме, че те убийци оправдаха, какво остава за едно тефтерче ;) 

А дали биха го осъдили, ако ГЕРБ не гонеха? Съмнява ме. Цветанов защо не е в пандиза? Ами защото не е изгонен от ГЕРБ. Изгонят ли го, знае се какво го чака :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.