Премини към съдържанието
sexgamer

Проблем с драйверите на мрежовата карта

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, 

Може ли някой да ми обясни един казус, който вече 1 седмица се боря с него и не мога да го коригирам.

Става въпрос за следния проблем с настолен компютър съм, имам проблем с Мрежовия адаптер на WiFi устройството което ми е (Asus WL-138G 802.11b/g Wireless Network Adapter PCI ).

Ползвам OS Windows 7 Ultimate, Така при рестартиране или включване на компютъра след като ми се заредят нещата дава ми грешка при свързването към WIFI моята мрежа, да не говорим че ми излизат 3 мрежи само, а лаптопа който е до настолния ми изкарва поне 20, телефона също, и за да го свържа към интернат трябва да го оставя след като не се свърже да ми изчисти грешката която Windows 7 го прави (ОТСТРАНЯВАНЕ НА ПРОБЛЕМ), сменях драйвери, от Manage на My Computer му давах актуализация ръчна в него бяха зададени няколко Wi-Fi драйвери тествах и нищо и нищо, само да вметна че съм на BTC ADSL влизах и в рутера през 192.168.1.1 с username root password warmWLspot, но всичко си беше нормално и не съм ръчкал нищо, не съм си крил мрежата да не се вижда. 

Странното ми е че не ми изкарва всичките мрежи, 

насила го закачам ръчно, а не автоматично след като му отстраня грешките, имам чувството че не иска да работи с Windows 7 при win XP по същия начин беше, намира ми само 2 мрежи и в нито една не може да се connected.

Вкарал съм се във филм, някой ако може да ми бутне едно рамо със съвет ще съм му адски благодарен.

Благодаря ви предварително Приятели !

ps Държа да поясня, че не съм включил лан кабела тъй като модема ми е далеч а не ми се опъват кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а адресите по какъв начин се раздават от маршрутизатора - статично или чрез DHCP ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк с драйверите от производителя. Картата вероятно има и собствена програма, която я управлява. Влез в тази програма и избери опцията Windows да управлява безжичната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има някакъв проблем с сървъра не мога да изтегля програмата която е дадена в сайта на Асус, друг вариант има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дай една снимка, на настройките за wi-fi от модема/рутера.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по точно кои настройки искаш да изпратя ? настройките на драйвера ли или настройките през my.contact или от 192,168,1,1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... от 192,168,1,1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай една снимка, на настройките за wi-fi от модема/рутера.

Не е проблема в модема. Телефона му намира повече мрежи, а безжичната карта не може. Вариантите са или грешно инсталиран драйвер или повредена безжична карта. Тези карти вървят и със собствена програма за настройки и управление. Ако не се влезе в тази програма картата ще се държи точно по този начин, който описва постващия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо свалих драйверите им от сайта, но след рестарт на компа пак започват мъките, лошото е че ако го ползвам аз тоя настолен компютър не е проблем с клизма да го връзвам към нет-а, но тука имам една "китайка" (жена ми)н :))))  няма да може да се оправи и ще има да ме abuse-ва по телефона как да го настрой :) затова ми беше идеята да си го направя  "като хората" без да има перипетии. Включва компа той се закача като си намери мрежата която съм я задал и така.

Другия вариант си мисля да взема да извадя платката на WIFIто да не се е разместила, но пак от друга гледна точно ако е разместена нямаше да го закача в нет-а другото което забелязах е че като му деактивирам драйвера за wifi по дефолт ми качва някакъв драйвер на Broadcpm 802.11g Network Adapter където от него не отлепя по никакъв начин да се закачи, трябва да го изтрия и да закача тоя който съм го свалил на Асус и чак тогава с мъките го подкарвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема в модема. Телефона му намира повече мрежи, а безжичната карта не може. Вариантите са или грешно инсталиран драйвер или повредена безжична карта. Тези карти вървят и със собствена програма за настройки и управление. Ако не се влезе в тази програма картата ще се държи точно по този начин, който описва постващия.

Мда може и да си прав, но не изключвай моментално възможен проблем с това как е настроен рутера/модема. Картата до колкото виждам е G стандарт, ами ако една безжична мрежа е настроена да работи само на N, досещаш се. Да едва ли ще се държи така, както го е описал автора, но с времето съм се убедил, че всичко трябва да се проверява, няма да казвам защо. Просто исках да изключим проблеми около това, за което исках снимка. Както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и снимка, струва ми се че там е нормално 

post-150932-0-13710200-1374235401_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ето и снимка, струва ми се че там е нормално 

Всичко изглежда наред. Тази карта до колкото разбирам има собствен софт. Чудя се дали ще иска да работи без него, да не би да прави конфликт с windows-a. Може да си направим експеримент, като го забраниш въобще да се стартира и да опиташ да се вържеш към wi-fi от windows. Та, можеш strart>msconfig>enter, от таб startup, намери софта от списъка и махни отметката пред него. Рестартирай win. После влез в Control PanelNetwork and InternetManage Wireless Networks, премахни мрежата, ако има такава и се опитай да се вържеш на ново, като въведеш паролата си ест. Не знам дали ше помогне но, може да опиташ, поне няма да навреди. Пиши за резултата. 

П.П. ако излязат някакви проблеми, после по същия начин си пусни софта, като сложиш отметка пред него

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,и аз имам проблем с мрежовите драйвери,преди няколко месеца инсталирах уйн 7 стартер,в устройство и принтери ми пише,че не работи правилно лаптопа- Интел Атом,не съм много чак с компа,търсих в интернет програми за драйвери,но нищо,влязох и в MICROSOFT,пак същото,когато се мъча да ги актуализирам,ми пише,че уйндоуса е решил,че те ,демек си работят нормално и не трябва да ги сменям,но в диспечера на устройства,въпросните драйвери са с удивителен знак,изтеглих си AVG PC TUNE UP,за да ми пооправи и компа,но и тази програма ми показва,че имам проблеми с тези драйвери.Като вляза в интернет,постоянно ми върти,излизат ми страници,които не съм искал да се отварят,ако може да ми помогнете.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,и аз имам проблем с мрежовите драйвери,преди няколко месеца инсталирах уйн 7 стартер,в устройство и принтери ми пише,че не работи правилно лаптопа- Интел Атом,не съм много чак с компа,търсих в интернет програми за драйвери,но нищо,влязох и в MICROSOFT,пак същото,когато се мъча да ги актуализирам,ми пише,че уйндоуса е решил,че те ,демек си работят нормално и не трябва да ги сменям,но в диспечера на устройства,въпросните драйвери са с удивителен знак,изтеглих си AVG PC TUNE UP,за да ми пооправи и компа,но и тази програма ми показва,че имам проблеми с тези драйвери.Като вляза в интернет,постоянно ми върти,излизат ми страници,които не съм искал да се отварят,ако може да ми помогнете.Благодаря предварително

Едва ли лаптопа ви е Интел Атом, това по-скоро е процесорът.Вие не си ли знаете марката и моделът на компютъра? След като ги знаете,ще влезете в сайта на производителя на машината,ще си намерите страницата за поддръжка  ще търсите там точният модел на лаптопчето.И ще си теглите драйверите от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.