Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Значи в момента искам да си преинсталирам компа с уиндолс 8 обаче проблема е там че двд-то не чете диска и не може да буутне като няма нищо, въпреки че диска е в рома... Също така ъпдейтвах драйверите на рома, чистих му лещата абе кво ли не му правих и нищо пак не може да подкара диска с уиндолса. Странното е там че и по новите сд-та не подкарва а по старите от преди 3-4 години ги подкарва (има филми на тях). Също така подкарва дискове с музика, които са купени. Не знам какъв и е случая на рома ама се дразня че не мога да преинсталирам уиндолса, защото екс-пито вече за почти нищо не става. Ако може някой да помогне с нещо ще съм му много благодарен. И рома е Lite-on dvdrw shm-165p6s . 

Поздрави ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо да не ти пука какво чете и какво не - това е консуматив :) щом не е ново , няма какво да му задираш .

Преинсталирайте със флашка - теми за направата и във форума бол .

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо инсталирай чрез флашка, и не се занимавай с дискове. :)

ОПС изпревариха ме.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж каква му е марката и ще видиш какви дискове може да чете. Освен това кажи и как си чистил лещата? Ако си разместил нещо забрави да имаш DVD устройство повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж каква му е марката и ще видиш какви дискове може да чете. Освен това кажи и как си чистил лещата? Ако си разместил нещо забрави да имаш DVD устройство повече.

С клечка за уши я чистих и то бая внимателно и сега като го пуснах компа почна да чете само старите дискове. А за флашка със удоволствие ако я имах :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо , човека е написал какъв е http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=16184

Това да не е преди 2000 година да се види какво чете , сега четат всичко , но ден до пладне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що? В магазините  -бол :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо , човека е написал какъв е http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=16184

Това да не е преди 2000 година да се види какво чете , сега четат всичко , но ден до пладне :)

:D ми това какво ще рече че няма да ми прочете диска ли? смис диска е maxell DVD+R 4,7 gb data 16xspeed

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D ми това какво ще рече че няма да ми прочете диска ли? смис диска е maxell DVD+R 4,7 gb data 16xspeed

На каква скорост записа диска с ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква скорост записа диска с ОС ?

Никва идея :Д В даскало са ми го записвали и там не знам на каква скорост е записан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никва идея :Д В даскало са ми го записвали и там не знам на каква скорост е записан.

Пробвай сам да си запишеш :) Предполагам че оня който е правил записа не е балък, ама ако е нямал време, може да е претупал...

На най-ниската достъпна скорост записвай, или в краен случай с не повече от 4Х

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що? В магазините  -бол :)

Да в магазина има колега.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъкааа , на днешно време не може да се разчита на боклуците които правят , да кажем от 2006/7 година :no-no: затова като краен случай си държа един

Samsung SD-616 16X DVD-ROM Review

на колко години е това :( но опиране няма , но щом има възможност - преинсталирам от флашка .

Иди и си купи една за да спрат мъките ти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се колега. Не съм го видял. При това положение проблема може да e в драйверите. Имах подобен проблем преди половин година. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повече оптични се скапват "от нищото", но така или иначе ново DVD комбо е няма и 50 пари, та какво му плащаш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще видя дали някой приятел може да ми даде флашка или ще си взема старото двд от старият комп да видя дали с него ще тръгне диска. Мерси все пак за помощта :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще видя дали някой приятел може да ми даде флашка или ще си взема старото двд от старият комп да видя дали с него ще тръгне диска. Мерси все пак за помощта :)))

Може проблемно да е не устройството, а качеството на записа върху диска. Разбрал си, точно на обратно какво те питаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нали не се опитваш да инсталираш през Windows нов Windows?

p.s.

Какво е "приненциозен" ? Препоръчвам ти да ползваш Firefox с тази добавка - https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/bulgarian-dictionary/

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нали не се опитваш да инсталираш през Windows нов Windows?

p.s.

Какво е "приненциозен" ? Препоръчвам ти да ползваш Firefox с тази добавка - https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/bulgarian-dictionary/

Опитвам се да буутна диск с уиндолс 8 и да затрия стария хп. Иии да може да съм написал погрешно думата. Това не значи че трябва да ми го вглъбяваш ии да ползвам хром не firefox .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори не съм и обърнал внимание на заглавието :) а колегата ти дава линк за правописа ;)

или ще си взема старото двд от старият комп да видя дали с него ще тръгне диска.

Ако работи стария компютър - пробвай диска там дали е бутващ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори не съм и обърнал внимание на заглавието :) а колегата ти дава линк за правописа ;)

Ако работи стария компютър - пробвай диска там дали е бутващ .

:Д разбрах за правописа спокойно. Ми тъпото е че старият комп не ми е на тука и след седмица ще ходя да му взема двд-то и ще го сложа на сегашният комп да видим дали ще тръгне, защото старият не работи (не се пуска бутона за пускане е счупен :Д). И да пак да кажа че по старите дискове почна да ги върти. Абе егати проклетията е тва двд :Д Веднъж да ми се наложи да го използвам и то да не бачка като хората :@

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днешните са боклуци , прецаквало ми се е едно ЛГ на 30/40 записа , като аз каквото и да записвам се старая на по малка скорост и най много на половината от възможната за диска . Старите устройства са много по качествени и е много възможно старото  да работи , е там пък може да има проблеми с типа диск .

Нали видя горе какъв архивен самсунг си пазя за такива случаи , гледам че ревюто му е от 2001 г. :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега а да не би дискът да е проблемен. Когато не го записваш правилно се появява това и не може да бутне дискът. Пробвай да вземеш диск от някой приятел, но който е сигурен и е преинсталирвал с него и пробвай пак.

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега а да не би дискът да е проблемен. Когато не го записваш правилно се появява това и не може да бутне дискът. Пробвай да вземеш диск от някой приятел, но който е сигурен и е преинсталирвал с него и пробвай пак.

Ами то принципно никое двд не тръгва освен старите ми сд-та които са записвани преди 3-4 години. Иначе ще пробвам със старият двд-ром и ще напиша дали действа, като го взема от старият комп. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.