Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pinki

Функция не изкарва нищо

Препоръчан отговор

Здравейте

Сигурно въпросът ми е много тъп, но сега почвам Php  и някои работи не са ми ясни.

Например, при следния код не изкарва абсолютно нищо:

<?phpfunction new1 ($test = 1){	echo $test;	new1();}?>

Не дава грешка, не изкарва нищо на екрана. Какво се случва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Сигурно въпросът ми е много тъп, но сега почвам Php  и някои работи не са ми ясни.

Например, при следния код не изкарва абсолютно нищо:

<?phpfunction new1 ($test = 1){	echo $test;	new1();}?>

Не дава грешка, не изкарва нищо на екрана. Какво се случва?

След като си я дефинирал, трябва да я извикаш. В момента само си дефинирал функцията - new1() трябва да е извън дефиницията на функцията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си я дефинирал, трябва да я извикаш. В момента само си дефинирал функцията - new1() трябва да е извън дефиницията на функцията. ;)

Бл;агодаря

Мда, това тъкмо го направих, но се получава нещо друго. Опитвам при извикването на new1 ()  да дам стойност на променлива, за да не е тази по подразбиране, а нов. Нещо такова. new1(test); за да изкара вместо "1" - "test", но ми дава грешка. Изкарва го, но с грешка.

"

Notice: Use of undefined constant pinki - assumed 'pinki' in /opt/lampp/htdocs/php/index.php on line 13

pinki"

Кодът е:

<?phpfunction podpis($ime){echo $ime;}podpis ($ime = pinki);?>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бл;агодаря

Мда, това тъкмо го направих, но се получава нещо друго. Опитвам при извикването на new1 ()  да дам стойност на променлива, за да не е тази по подразбиране, а нов. Нещо такова. new1(test); за да изкара вместо "1" - "test", но ми дава грешка. Изкарва го, но с грешка.

"

Notice: Use of undefined constant pinki - assumed 'pinki' in /opt/lampp/htdocs/php/index.php on line 13

pinki"

Кодът е:

<?phpfunction podpis($ime){echo $ime;}podpis ($ime = pinki);?>

podpis('pinki'); ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

podpis('pinki'); ;)

СУпер сте! Много Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Кодът е поезия. Един ден ще пишеш подобни стихове ...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.