Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да сложа 2 камери за дневна и нощна светлина на входа на къща.Препоръчително е да записват на лаптоп или да са с карта памет,но ги гледах те са по макс 16 гб, а на мен ми трябва да записва по една седмица и едва ли ще стигне мястото..Ако може да ме опътите какви камери да избера какви преходници за лаптопа ... възможно по-евтино ..доо 250-300лв.

Редактирано от karatista_cs_maniaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ти трябва нещо подобно на тези цък, цък, т'ва второто се върти общо взето на където му кажеш. Не съм сигурен, че това са най-добрите марки и варианти защото не се занимавам с видео наблюдение и нямам поглед в/у нещата там и да не те подведа, но ти ги пуснах от първия сърч в чичо Гошо, за да те ориентирам какво може би ще ти свърши работа за целите ти. Инак като съвет, поразрови се и прочети някое и др мнение в нета, за да си избереш най-доброто като цена качество за целите ти.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези са прекалено скъпи, има по -евтини те не са чак такъв проблем, повече ме интересуват  преходниците за лаптоп или нещо подобно не съм сигурен как става точно ...

Ето на това съм се спрял ноо чакам от сервиза да ми звъннат и да ми кажат може ли да се свърже с някакъв преходник към лаптоп : http://promo-tech.eu/sites/default/files/public/styles/large/public/AOP-V8101-T_1.JPG?itok=i6Wit1se

Редактирано от karatista92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, ок. Явно не съм те разбрал правилно. Ти вероятно си имал предвид цената за двете камери да е до 250-300 лв. И вероятно не искаш да са IP, които м/у другото се водят децентрализирани и имат доста възможности и екстри, едната от които е и в изискванията ти, да записват по-дълго време. Та ако се конфигурира такава камера, може да ти записва където и кажеш в мрежови диск примерно с достатъчно голям обем. Освен това можеш да си я гледаш от където си поискаш, даже и от телефона.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен е важно цялото оборудване да е макс 250-300 лв, , камерите да са за дневна и нощна светлина и да записват на лаптоп или някаква вградена карта,но поне по една седмица..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен е важно цялото оборудване да е макс 250-300 лв, , камерите да са за дневна и нощна светлина и да записват на лаптоп или някаква вградена карта,но поне по една седмица..

Здравей! Първо силно препоръчвам да се откажеш от идеята за лаптоп-а - не си заслужава да го застопориш като паметник. Второ и по-важно тези преходници тип "флашка" са много окастрени по отношение на функции, настройка и тн. Ако толкова държиш да е с платка, то по-добре да е в конфигурацията платка PCI+стационарен комп+камери. Времето съхранен запис зависи какъв хард диск ще има компютъра ти. За да те ориентирам при 24ч запис 2 камери на 500ГБ се събират минимум 45-60 дни....

Относно въпроса с цената ти можеш да погледнеш тук готови комплекти за видеонаблюдение, както и тук, и тук.

Ако искаш сам да си сглобиш нещо ето това е двр платката, тук вариант за хубава камера за външен монтаж. Бих те посъветвал да гледаш камери с резолюция 600, 650 или 700твл. Цените им са достъпни и не е толкова скъпо. Оставям на теб да прецениш дали метрите нощно виждане те устройват. Ако има други въпроси ще отговарям

Надявам се да съм ти помогнал.

Редактирано от lqllqlq (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Първо силно препоръчвам да се откажеш от идеята за лаптоп-а - не си заслужава да го застопориш като паметник. Ако толкова държиш да е с платка, то по-добре да е в конфигурацията платка PCI+стационарен комп+камери. Времето съхранен запис зависи какъв хард диск ще има компютъра ти. За да те ориентирам при 24ч запис 2 камери на 500ГБ се събират минимум 45-60 дни....

Относно въпроса с цената ти можеш да погледнеш тук готови комплекти за видеонаблюдение, както и тук, и тук.

Надявам се да съм ти помогнал.

Лаптопа е стар и ще се използва само за това, намерих 2 камери модел : KYX-C3M-6F1 SHARP CCD и ще ги свържа с кабел за видео наблюдение и Четириканален видео- кепчър и трябва да стане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е стар и ще се използва само за това, намерих 2 камери модел : KYX-C3M-6F1 SHARP CCD и ще ги свържа с кабел за видео наблюдение и Четириканален видео- кепчър и трябва да стане :)

ОК, дори да е така. Опитвам се да ти кажа, че USB DVR флашките имат 2 настройки - снимай/неснимай. Пробвал съм и е много неудобно. В същото време ДВР платката има всички, или е максимално близо до възможностите на ДВР рекордер по отношение настройки и тн благодарение на софтуера в комплекта си. Да, имат недостатък - качеството не е същото като при ДВР, но пък и цената не е такава... Пълно щастие няма, нали? :)

Погледнах това, което си харесал. При 13лв по-евтина камера с резолюция 420 спрямо 700ТВЛ последното, което правиш е да спестиш пари. Както обичам да казвам - правото на избор е твое. Аз само се опитвам да помогна.

Имам 420твл камера над входната вместо шпионка и на повече от 4-5м да познаеш някой е приключение, особено на тъмно. Това са моите 50ст по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма настолен компютър, трябва да е на лаптоп..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще кажа как е сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другата седмица ще кажа как е сигнала.

Щеше да казваш как са нещата при 16 кадъра/сек и CIF резолюция за запис...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.