Премини към съдържанието
galidbul

проблем със слушалки или телефон

Препоръчан отговор

Все още не мога да установя от кое е, възможно е и от двете. Аз съм с Nokia C3-00. Ползвам я с фабрични слушалки и с едни други - доколкото помня на media tech. Проблема е че и с едните и с другите явно прави лош контакт и често припуква, пращи като бутна или завъртя леко жак-а от едната се чува по-слабо или въобще не се чува. И двата вида слушалки работят отлично със стария настолен компютър, значи проблемът трябва да е от буксата на телефона, нали? 

Има и друг проблем обаче - сега включих нокианските в един лаптоп, и вадят невероятно странен звук - примерно ето това парче http://vbox7.com/play:f2b34dda звучи приглушено, на момемнти като шептене или като втори глас на заден фон на солиста. Не знам как да запиша това което слушам през слушалките за да добиете по-ясна представа.Промених настройките от това меню

Публикувано изображение

да са за слушалки но пак същата работа. Като ги извадя през говорителите на лаптопа си звучи нормално. Каква може да е причината същите слушалки да работят ОК на настолния а с този стар HP(не знам точно модела) - не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Какви са точно слушалките?

Ако слушалките са с handsfree, не си правете експерименти. И си ги ползвайте само по предназначение на телефон. Да не изпуши звуковата карта на PC/laptop.

Защото освен стерео каналите (3 проводника) имат и четвърти, който е за микрофон. И правят късо...

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аууу, мерси че ми каза, добре че още не е изгоряла.

Ето такива са:

Публикувано изображение

А колкото за едно пробване десетина секунди (когато има проблем с телефона и искам да проверя от него ли е или от тях) не е проблем да ги включа на комп или лаптоп, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аууу, мерси че ми каза, добре че още не е изгоряла.

Ето такива са:

Публикувано изображение

А колкото за едно пробване десетина секунди (когато има проблем с телефона и искам да проверя от него ли е или от тях) не е проблем да ги включа на комп или лаптоп, нали?

Тези слушалки направо ги отписвай. Имам същите от една Нокия, и звучат някак приглушено и тихо... Абе не се занимавай с тях. Проблема не е в телефона ти ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествайте ги на друг телефон, а не на PC. Както казах по-горе, използвайте си ги по предназначение.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествайте ги на друг телефон, а не на PC. Както казах по-горе, използвайте си ги по предназначение.  

Не колега, просто няма смисъл. От опит ти казвам, че проблема е в самите слушалки. Звучат много приглушено и тихо, и повярвай ми където и да ги пробва ще си звучат все така. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сетих се да питам обратното безопасно ли е - стандартни слушалки без handsfree да ги ползвам да си слушам от телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма ти сериозно ли питаш ? Естествено, че е "безопасно" ! Те точно заради това производителите почнаха да оборудват телефоните си с 3,5 мм жак вместо някаква тяхна измислена буксичка, за да може да става за абсолютно всички слушалки, пък и за оригиналното им хендсфри да става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с слушалки. Ползвам ги на телефона после и на компютърна за играене после пак на телефона обаче не се чуват гласовете към музиката и въобще никакви гласове само музиката в баграунда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.