Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nicollay Dong

Относно компактдисковете: Какво ще рече „+/-RW“ зад DVD

Препоръчан отговор

Здравейте,

тъй като в една друга тема ми изтъкнаха, че записвачката ми стегнала багажа си да отива на почивка и трябва да намеря заместник неин, намерих точния като за моя лаптоп, обаче сега се подсетих да ви попитам, какво ще рече „+/-R/W“ зад DVD и CD дисковете?

Edit:

Потърсих в Wikipedia и успях да намеря току уви някои неща, с които мисля, че придобих някаква трайна информация.

При DVD + RW, това означава, че компактдискът може да бъде използван многократно, след форматиране/изтриване на всичките файлове от диска, преди употреба с DVD recorder

DVD - RW, означава, че може да се качват файлове на диска и преждевременно да се изтриват определени файлове, без да е нужно форматиране

Също така намерих и за DVD-RAM и разбирам, че това е малко разпространяван диск и се използва като диск с виртуална памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ReWriteable, тоест, че можеш да презаписваш на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

тъй като в една друга тема ми изтъкнаха, че записвачката ми стегнала багажа си да отива на почивка и трябва да намеря заместник неин, намерих точния като за моя лаптоп, обаче сега се подсетих да ви попитам, какво ще рече „+/-R/W“ зад DVD и CD дисковете?

R - Recordable (Записвасем)

RW - Rewritable (Презаписваем)

П.П. Изпревариха ме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисковете с + имат малко повече екстри, не е нужна финализация, при презаписваемите пък може да се променя информацията на диска (имена на файлове, тагове на песни, метадата на файлове), а в момент на erase може едновременно с това и да се записва на току що изтритото пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.