Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тя май не и е тука мястото на тази питанка ама ...

От един старо ПЦ ми остана това дъно
Публикувано изображение

Публикувано изображение
само че не мога да намеря драйвъри за него и листа с поддържаните процесори.
В сайта на Леново u IBM не ми намира нищо за него.
Сокета доколкото виждам е 478. Имам един Pentium 4 на 1.6GHz  който ще забода там,
РАМ е DDR PC2700  4 х 256МБ, Смятам да му сложа едно XP 
да може сина ми да играе игри които не вървят на седмицата заради несъвместимост.
Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и инсталирай Speccy 1.22.536

Направо като отвориш програмата снимай с Print Screen (над "Insert")след това отвори програмата "Paint" , натисни "Ctrl+V" и запиши на работния плот(Desktop-a),качи изображението  примерно в http://prikachi.com/ ето ти и пример какво трябва да дадеш Пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и инсталирай Speccy 1.22.536

Това добре, но нали първо трябва да разбера кои процесори поддържа дъното и да му сложа драйвъри за да може да фукционира за да направя снимки.

Ако целта на горната гимнастика е да се рабре какво е дъното

Motherboard IBM FRU PN 73P0595

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Значи, има графа в която са описани моделите, който се поддържат от съответната дънна платка. Но на мен като цяло не ми се търси, понеже графата е "доста" объркваща.

Ето: ThinkCentre M50

Същото се отнася и за драйверите: Drivers & Software

Поздрави! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това добре, но нали първо трябва да разбера кои процесори поддържа дъното ...

Кой да е Pentium/Celeron 4 с Northwood ядро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя май не и е тука мястото на тази питанка ама ...

От един старо ПЦ ми остана това дъно
Публикувано изображение

Публикувано изображение
В сайта на Леново u IBM не ми намира нищо за него.
Сокета доколкото виждам е 478. Имам един Pentium 4 на 1.6GHz  който ще забода там,
РАМ е DDR PC2700  4 х 256МБ, Смятам да му сложа едно XP 
да може сина ми да играе игри които не вървят на седмицата заради несъвместимост.

Това дъно е доста изтормозено. Има и надути кондензатори. Малка е вероятността да заработи,че и да става за игри. Ще му трябва и стара AGP видеокарта :no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, има графа в която са описани моделите, който се поддържат от съответната дънна платка. 

Ето: ThinkCentre M50     Същото се отнася и за драйверите: Drivers & Software

Само че как да намеря модела на системата. Или то няма голямо значение,Като последвам линка за да открия драйвърите ми иска модела на системата и... до тук.  За съжаление кутията я хвърлих още когато го разглобих, но не беше вертикална както от линка който си дал а беше тип хоризонтална. 

Според FRU PN дъното ми е в първата графа 73P0595. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според FRU PN дъното ми е в първата графа 73P0595. 

Точно така, за да намерите драйверите, системата е точно както съм я дал M50. Но както вижда в скобите има "8189, 8415", една от двете е вашата система, точно коя и аз не знам. Това е за драйверите.

За процесорите гледате точните модели примерно: A1U и според тази и други номерации, търсите само типа и така ще намерите съответният процесор, както е описано по-долу в графата. 

Примерно Вашата дънна платка поддържа процесори Northwood, както по-горе са казали. Но явно ще е само на 533Mhz FSB. Та така при процесорите. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........само че не мога да намеря драйвъри...............

А аз да питам каква е драмата с драйверите след като не сте направили опит да го инсталирате изобщо и е твърде вероятно ХР sp3 да си качи всичко.

А дори и нещо да не се качи пускате Aida64 и там веждате хардуерния вид на това което не е инсталирано и чичко гугъл ще ми каже какво е и ще помогне в намирането на драйвер.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за разясненията.

каква е драмата с драйверите след като не сте направили опит да го инсталирате изобщо 

не съм направил опит, щото ако не мога да намеря драйвърите, да не си губя времето с инсталиране и....

а и напоследък от работа и домашни задължения не ми остава много време за експерименти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм направил опит, щото ако не мога да намеря драйвърите, да не си губя времето с инсталиране и....

а и напоследък от работа и домашни задължения не ми остава много време за експерименти

То това е като да търсиш някакво лекарство преди още да си се разболял. Току виж, че цялото ровене е било напразно я защото не се е налагало я защото не си свалил точните драйвери. Направи инсталация и ако има драми тогава ще помагаме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истеглете си driver pack solution и не се бойте е доста е голям над 3 гигабайта ама има всичко и ново и старо успех :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз да питам каква е драмата с драйверите след като не сте направили опит да го инсталирате изобщо и е твърде вероятно ХР sp3 да си качи всичко.

А дори и нещо да не се качи пускате Aida64 и там веждате хардуерния вид на това което не е инсталирано и чичко гугъл ще ми каже какво е и ще помогне в намирането на драйвер.

Прав си. Вчера сглобих една система с въпросното дъно. Инсталирах му един оригинален Win XP Home SP2 само гдето още не е активиран. Липсват ми дрaйвърите от картинката.

Публикувано изображение

Ето това е от AIDA. По-горе съм сложил и от Speccy

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Благдаря.Гугъла наистина помогна, ама отиде два часа търсене. Открих че машината е 8187 модела е E4U

http://support.lenovo.com/en_CA/downloads/default.page?

Проблема е че има опции Win XP Home и Win XP SP2 и се чудя кое да избера. Тъй като аз съм Win XP Home SP2 но като кликна  Win XP SP2 ми излизат драйвъри за Win XP Profecional.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истеглете си driver pack solution и не се бойте е доста е голям над 3 гигабайта ама има всичко и ново и старо

Mного GBs е човек. Той диска ми е около 8GB.  Ма мерси все пак.

Открих че машината е 8187 модела е E4U  http://support.lenovo.com/en_CA/downloads/default.page?

Проблема е че има опции Win XP Home и Win XP SP2 и се чудя кое да избера. Тъй като аз съм Win XP Home SP2 но като кликна  Win XP SP2 ми излизат драйвъри за Win XP Profecional.

Публикувано изображение

Аз инсталирах драйвърите за Video и Ethernet от сайта на Леново ама никаква полза. Да не би нещо самия интегриран видео чип или ethernet да са сдали багажа. В момента пиша от същтия компютър само че асъм с USB флашка Wireless.

Преди време някой беше споменал че по тая инфо от Device Managera може да се намери нещо.

Публикувано изображение

Някой спомня ли си как ставаше .

Появи се и друг проблем. Не мога да заредя ъпдейтите. 
Получавам това

Публикувано изображение

Иска ми да заредя това Microsoft FIX IT

Публикувано изображение

Сaмо че не става нищо, защото както виждате от съобщението ми иска Servis Pack 3 който се набавя чрез ъпдейтите .....и така се получава един омагиосан кръг. Някой с някаква идея ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш или на флашка или на двд ако има двд машинката и инсталираш после като си свършиш работата с драйверите ако не е на флашка или на двд смисъл на харда си го истеглил го триеш спокойно и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш или на флашка или на двд ако има двд машинката и инсталираш после като си свършиш работата с драйверите ако не е на флашка или на двд смисъл на харда си го истеглил го триеш спокойно и това е.

Ако правилно съм те разбрал  
1. тегля пакета.
2 инсталирвам драйвърите.
3. трия пакета

Само да попитам. А няма ли някаква опасност за нормалната работа на ПЦ-то ако изтрия пакета накрая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да попитам. А няма ли някаква опасност за нормалната работа на ПЦ-то ако изтрия пакета накрая. 

Няма да има никакъв проблем ако го изтриеш след инсталацията понеже вече файловете които ти трябват а вече записани и инсталирани. Така че действай без даа се замисляш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време някой беше споменал че по тая инфо от Device Managera може да се намери нещо.

Точно така, но от прозореца в който го гледаш не можеш да го копираш за да го плеснеш в гугъл, а да го преписваш на ръка ........ За това го направи през Aida64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно така триеш спокойно драйвер пакета а не драйвърите които си инсталирал и нямаш ядове все едно да си истеглиш и инсталираш антивирусна и да и истриеш инсталационното ексе нищо няма да стане освен да се получи свободно място по хард диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, но от прозореца в който го гледаш не можеш да го копираш за да го плеснеш в гугъл, а да го преписваш на ръка ........ За това го направи през Aida64.

След около 20 инсталирани драйвъри( и вируси заедно с тях) от различни сайтове (AIDA driver Update, Driver Updater, Driver Agent u .....)  най-накрая са намерени правилните драйвъри за видеото и етернет контролера. А след това тръгнаха и ъпдейтите. Остана само PCI контролера. Но той утре. Поблъсках се три часа, но сега може да се каже че натрупах малко опит който няма да ми бъде излишен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.