Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искал да попитам възможно ли е за 850 лева да се сглоби нормален гейм компютър, който да подкарва поне на medium нови игрици. Ако отговора ви е "Да" и имате малко време, което имате да отделите ще ви бъда благодарен да ми сглобите един примерен "индивид".

Нямам какво да взема от стария си компютър, тъй като все още върши работа и ще е потребен на друго място. Монитор си имам, както и клавиатура и мишка. Бихте могли да спестите от Хард диск, тъй като много пространство не ми е нужно. Подреден съм и не ми трябва чак толкова много място. Благодаря предеварително. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

пс. Може да сложи 8GB рам + 120мм вент. за въздушен поток и пак да вземе HD7790 OC.

Не си струва да реже само за да сложи Сапфирката предвид намалението на GB.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, човека иска да играе на medium  игрите,  вие му давате предложения за VeryHigh   :P

За медиум аз бих заложил на четириядрен процесор от рода на i5 3350 P  и малко по-евтина видеокарта като HD 7770. Причината - гонене на над 60 fps минимални  при Full HD за повечето нови игри. Цената излиза с петдесетина лева отгоре, но нали все пак търсим някакво добро решение за средни и малко по-високи детайли?

Например нещо такова. Орязал съм дъното, но не е толкова фатално, щом целта е главно игри.

Публикувано изображение 

Разбира се, може да се мине и с някоя HD7750  за medium  детайли, но според мен чак толкова рязане не си заслужава. 

ПП: Хм. Прочетох, че се търси конфигурация до 800 лева. Е, така си е точно в бюджета. Все пак може да се дадат още 20-30 лева за по-добро дъно с поне още един разширителен слот и USB 3.0.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектна за парите си ! Само бих сменил харда с този,заради повечето кеш и сата 3 няколко лева отгоре ,но няма да усети ,кой знае какво забързва на системата.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, тая карта не я бях забелязал :) Така е, като не кисна нон стоп из онлайн магазините :P Иначе е добро предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде ще го пъхне това Мсата ССД ? Трябват отделно $ за адаптер. Казвам така защото не видях дъното да подържа МСАТА ако съм сгрешил, коригирай ме.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде ще го пъхне това Мсата ССД ? Трябват отделно $ за адаптер. Казвам така защото не видях дъното да подържа МСАТА ако съм сгрешил, коригирай ме.

Не бях забелязал, че е MSATA, редактирах си конфигурацията :) 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се добави някой вентилатор, че в кутията май няма:

Обща стойност - 844.58 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искал да попитам възможно ли е за 850 лева да се сглоби нормален гейм компютър, който да подкарва поне на medium нови игрици. Ако отговора ви е "Да" и имате малко време, което имате да отделите ще ви бъда благодарен да ми сглобите един примерен "индивид".

Нямам какво да взема от стария си компютър, тъй като все още върши работа и ще е потребен на друго място. Монитор си имам, както и клавиатура и мишка. Бихте могли да спестите от Хард диск, тъй като много пространство не ми е нужно. Подреден съм и не ми трябва чак толкова много място. Благодаря предеварително. 

Отговорът е ДА!

Обща стойност - 849.74 лв. с ДДС

Мисля една доста добра AMD базирана конфигурация!

Поздрави и успех с избора :)!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се добави някой вентилатор, че в кутията май няма:

Обща стойност - 844.58 лв. с ДДС

Абе колега, откъде изкопа тая кутия без вкарващ вентилатор към хард дисковете? Или аз нещо недовиждам или наистина се предлага толкова за 29 лева. По-добрия вариант според мен за същата цена би била микрокутията на същата фирма - K5, щом ще трябва да се вместваме в бюджета. Разполага с един вкарващ 120 mm  вентилатор опционално и един изкарващ 80 мм стандартно. На практика на тая конфигурация и трябва главно охлаждане на хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
2X4G DDR3 1600 A-DATA
500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M
GB GV-R779OC-1GD
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 862.28 лв. с ДДС

Да не е с толкова умряло дъно със стар чипсет, като в на XECUTIONER конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 2X4G DDR3 1600 A-DATA 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M GB GV-R779OC-1GD CM K280 W/ELITE 500W Обща стойност - 862.28 лв. с ДДС

Да не е с толкова умряло дъно със стар чипсет, като в на XECUTIONER конфигурацията.

Това с чипсетите е малко ''ала-бала'' ама айде, така да е, щом мислиш, че ще има някаква разлика в производителността?!  :fishing3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има огромна разлика в SATA контролера, който при 9хх чипсетите е нов и доста подобрен, а и други дребни разлики.

и още:

There's only one true AM3+ chipset, and that's that 9XX series. The 8XX series boards that support AM3+ only do so because they have a modified BIOS, not because they were meant to support it to begin with. The 9XX boards also use a different system for power regulation, so if you're planning on overclocking, the 8XX boards may not take kindly to it. The 9XX chipset also features a faster HyperTransport, 3.1 vs 3.0. As for a breakdown of the chipset, it goes like this: Chipsets with no designation do not supposrt Crosfire or SLI. G chipsets have onboard graphics, typically featuring a PCI-e x16 slot. M chipsets have onboard graphics, typically featuring a PCI-e x16 slot. These are designed for mobile processors GX chipsets have onboard graphics, typically featuring a PCI-e x16 slot. Supports Crossfire by also utilizing onboard graphics. X chipsets also have PCI-e x16 slots, but typically feature two of them. Supports Crossfire. FX chipsets also have PCI-e x16 slots, but typically feature four of them. Supports Crossfire. Also the only chipset that supports quad graphics.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и? Бля-бля! Кво го грее автора това? Издребняваш малко струва ми се! Това, което съм му предложил ще му свърши перфектна работа! Тествано и работи! Мисля, че трябва да има такъв воден знак на публикациите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не издребнявам, а гледам човека да вземе най-доброто за парите си. Тоя Асус с тая кекава захранваща схема ще клекне при малко по-висока температура на процесора. Виж, че изобщо не поддържа процесори с повече от 95W TPD, дори и Phenom-и 955 и 965. Изобщо, предназначението му е за бюджетни системи с вградено видео и икономични процесори, а не за геймърска система, била тя и за 850лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво от това, че не поддържа повече от 95W?! 6300 да не е лош за парите си? И ти гарантирам, че няма да клекне Асуса! Тестван е и работи(съжалявам, че се повтарям)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С теб на глава не се излиза. Това, че работи не значи, че няма да клекне след време, а и разликата в цената не е фрапираща, че да се правят такива икономии точно където не трябва. Това не е Айви бридж, където и най-евтиното H61 дъно върши работа, ама всеки си преценява с какво да се набута.

Добре, тогава тая скъпа памет за какво си я сложил?

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е възможно ли да дадете някаква видео карта(на г/д същата цена) която ще е добре за тази конф. от емаг защото искам да взема всичките части на изплащане от там?

Редактирано от Royalty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ти е най-малкия проблем. Само не се подвеждай по конфигурациите с по-слаби процесори, особено ако не мислиш да клокваш. Същото се отнася и за i3, който не се клоква, но пък за сметка на това ще те спъва доста често. И аз като колегата говоря от много личен опит, изразяващ се в стотици тестове. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно просто исках видеокарта от емаг защото мисля да си поръчам всички части от там на лизинг а точно тази не я намерих там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.